Poilsis Estijos gamtoje vasarą gali būti puikus ir visiškai nemokamas. Visoje Estijoje daugybė gausių žuvimi ežerų ir nedidelių upelių. Smėlėti paplūdimiai ir pušynai palei Baltijos jūros krantą juosia Estiją iš šiaurės ir vakarų. Puikiai dirba valstybinė organizacija RMK, kuri saugo miškus ir Estijos gamtą. Ši struktūra padeda kurti, vystyti ir palaikyti vietinį gamtinį turizmą. Jų dėka, Estijoje nutiesta daug pažintinių takų, įrengtos vietos iškyloms ir palapinėms statyti. Iš esmės, visa tai skirta poilsiaujantiems nemokamai!

Rekomenduoju porą nemokamų, labiausiai man patikusių, vietų poilsiui gamtoje. Kadangi aš gyvenu Pernu, tai ir vietas rekomenduoju esančias netoliese.

1. „Krapi telkimisala”

Krapi – vietos iškyloms ir palapinėms statyti Rygos įlankos krante.

Graži vieta tarp senų pakrantės pušų. Vietos palapinėms statyti išsidėstę 1,5 km ilgio šviesaus miško zonoje, palei krantą. Lengva atvykti automobiliu ar autobusu. Automobilių stovėjimo aikštelėje lengvai telpa 30 automobilių ar 5 dideli autobusai. Automobilį galima statyti šalia palapinės.

Čia rasite: 48 laužavietes, suoliukus, tualetus, geriamo vandens kolonėles, šiukšlių konteinerius, informacinius stendus, daugybę vietų statyti palapinėms.

Ir aišku vertingiausia tai, kad smėlėtas paplūdimys vos už kelių žingsnių. Miške galima rinkti uogas ir grybus.

Šalia yra RMK pėsčiųjų tako Oandu-Ikla (74 km) atkarpa. Pasistiprinti galima parduotuvėje / kepykloje Kabli Pagar. Iki jos – 10 minučių kelio automobiliu.

! Kadangi poilsio zona skirta dideliam žmonių kiekiui ilsėtis, malkų čia nerasite. Pasirūpinkite jomis iš anksto ar nusipirkite artimiausioje parduotuvėje. Kirsti vietoje, net ir mažus medelius, griežtai draudžiama.

Kaip atvykti: automobiliu, senu Pernu – Riga (Vana Pärnu — Riia) plentu, 56 km nuo Pernu ir 1,5 valandos kelio nuo Rigos ribos iki vietos (netoli Kabli kaimelio). Koordinatės: 57.938917 24.390882

2. „Rae järve trlkimisala”

Vietos palapinėms statyti su laužavietėmis prie Rae ežero. Tai ramesnė vieta palyginus su prieš tai aprašyta. Atvykti čia sudėtingiau, bet verta.

Labai vaizdinga ir rami vieta ant Rae ežero kranto.

Apsupta mišku, pilnu gamtos dovanų: grybų, uogų (žemuogių, mėlynių ir bruknių).

Mėlynės pušyne.

Galima pažvejoti ir čia pat ant laužo išsikepti šviežia žuvį.

Čia rasite: vaikų žaidimo aikštelę, keletą vietų palapinėms statyti, malkas, tualetus, grilius, pastoges su stalais ir suolais, vandens kolonėlę, vietas 15 automobilių statyti.

Ežere galima ne tik žvejoti, bet ir maudytis.

Palei ežerą įrengtas turistinis takas. Keliaujant juo rasite neaukštą apžvalgos bokštą ir kitas vietas iškyloms bei poilsiui, tik mažesnes.

Kaip atvykti: nuo plento Ikla – Pernu – Talinas arba Valga -Uulu, toliau Häädemeeste-Tõitoja keliu (Nr. 330) iki nuorodos į Rae ežerą. Toliau nuorodos kryptimi apie 2,6 km žvyrkeliu. Nuo Pernu kelionė automobiliu truks apie pusantros valandos. Koordinatės: 58.121375 24.769256

Kitų vietų palapinėms statyti ir laužams kurti ieškokite RMK žemėlapyje.

Gero poilsio Estijoje!

P.S. Norite pamatyti daugiau fotografijų iš kelionių ir įvykių mano albumuose, junkitės prie mano draugų Facebook’e. Dabar aš esu ir Instagram’e. Junkitės prie TravelBlog Baltic grupės. Čia jūs sužinosite daug įdomaus apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį.

Autorius: Lilian Mil

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys