Taip, taip, čia gimė Pablo Picasso ir Antonio Banderas! Malaga – miestas Pietų Ispanijoje, Andalūzijoje. Čia ir jūra, ir istorinės vietos, ir kultūrinis gyvenimas – pramogos kiekvienam skoniui. Žiemą Malaga nuostabi! Vasario pabaigoje buvo nuo +17 iki +23 laipsnių šilumos. Be abejo, oras ne maudymuisi, bet galėjome pasilepinti  saulėje ir pasivaikščioti be striukės. Beje, dėl šaltų srovių, net ir vasarą Malagos rajone gali būti vėsus vanduo, tad nepamirškite to, jei mėgstate vasaros atostogas praleisti pliaže!

Kaip nukakti į Malagą.

Tiesiogiai iš Rygos į Malagą skraidina Latvijos nacionalinė oro bendrovė airBaltic. Skrydis trunka apie 4 valandas ir 30 minučių. Jei pasirinksite vietą prie lango, galėsite pasigrožėti Šveicarijos Alpėmis!

Bilietas pirmyn – atgal vasario viduryje prieš 2 savaites iki skrydžio kainuoja apie 250 eurų. Aktualų pigių skrydžių kalendorių maršrutu Ryga-Malaga galite pažiūrėti čia, skyriuje „Pigūs skrydžiai“. Jei norite keliauti komfortabiliau, čia galite paskaityti apie skrydi „airBaltic“ verslo klase.

Nuo oro uosto iki Malagos centro.

Malagos oro uostas yra tik 8 km nuo miesto ir yra vienas didžiausių Ispanijoje. Į Malagos centrą galite nuvažiuoti traukiniu, autobusu ar taksi.

C1 traukinio stotelė yra T3 terminale ir vadinasi Renfe Cercanias Malaga. Norėdami patekti į Malagos centrą, išlipkite centrinėje Malagos Maria Zambrano stotyje. Traukinio bilietas kainuoja 2 EUR, kelionė užtrunka apie 12 minučių, traukiniai važiuoja kas pusvalandį.

„Express Airport“ (A linija) autobusų stotelė yra prie išėjimo iš T3 terminalo. Kelionė trunka apie 20 minučių, bilietą nusipirksite iš vairuotojo už 3 EUR. Autobusai važiuoja kas pusvalandį.

Centrinės autobusų ir geležinkelio stotys yra šalia. Tiek autobusuose, tiek traukiniuose yra švieslentės, kuriose rodomi sustojimai. Taigi nepasiklysite!

Taksi mes nebandėme, bet internetas žada apie 20 EUR už kelionę iš oro uosto į miesto centrą.

Lankytinos Malagos vietos.

Mes visus pagrindinius miesto lankytinus objektus apėjome pėsčiomis per vieną dieną. „Sėkmės“ paslaptis – aiškus planas, greitas žingsniavimas ir minimalus laikas pavalgymui. Pamatė visus pagrindinius dalykus, išskyrus muziejus. Apie juos pasakysiu atskirai toliau. Jei nesate „vaikštūnas“, visame mieste yra elektrinių motorolerių nuomos punktų.

 1. Malagos Alcazaba tvirtovė.

Alcazaba tai tvirtovė ir karinis kvartalas, kuriame gyveno valdovas ir jį saugojusi įgula. Malagos tvirtovė laikoma gariausiai išlikusią alcazaba visoje Ispanijoje nuo saracenų valdymo laikų. Trys lygiai žiedinių  įtvirtinimų, bokštai su angomis šaudymui ir aštuoniais vartais, o kiekviena kita siena aukštesnė už prieš tai buvusią. Ją galite aplankyti atskirai, bet labiau apsimoka nusipirkti kombi bilietą ir kartu aplankyti Gibralfaro pilį, kuri yra visai šalia ant kalvos. Adresas ir kainos čia.

 1. Gibralfaro pilis (Castillo de Gibralfaro)

Ten verta užlipti vien dėl nuostabaus 360 ° panoraminio vaizdą į miestą. Iš viršaus puikiai matosi ir vietinė koridos arena. Tvirtovės centre yra nedidelė šarvų, kalavijų ir kitų istorinių objektų paroda. P.S. Ant kalvos gyvena voverė, kuri labai laukia turistų riešutų 🙂

Adresas ir kainos čia.

 1. Romėnų amfiteatras Malagoje.

Įsikūręs senamiestyje, kalno su alcazaba papėdėje. Anksčiau jo vietoje stovėjo Kultūros namai. Amfiteatrą atrado visai atsitiktinai, kai darė remontą. Kultūros namus buvo nugriovė, amfiteatrą atkasė ir dabar ten vyksta koncertai. Po griuvėsius vaikščioti negalima, viską apžiūrėkite nuo medinių grindų centre. Prie įėjimo yra nedidelė įvairių senienų paroda. Įėjimas nemokamas.

 1. Malagos katedra (Catedral de Malaga).

Vietinių vadinama „vienaranke moterimi”. Išsiskiria tuo, kad turi tik vieną bokštą. Iš pradžių antrojo bokšto statybai pritrūko pinigų, o vėliau ji tiesiog tapo miesto simboliu. Šalia sodas, viduje – apžvalgos aikštelė varpinėje. Taip pat siūlomos naktines ekskursijos stogais.

Adresas ir kainos čia.

 1. Malagos krantinė (Palmeral de las Sorpresas).

Simpatiška krantinė su palmių parku, švyturiu, jachtomis, kavinaitėmis, apžvalgos ratu ir neįprasta stogine. Iš jūros pusės atrodo kaip banga, o nuo kranto – kaip žuvies skeletas. Ji buvo pastatyta, kad padarytų šešėlį ir karštomis dienomis saugotų vaikščiojančius nuo saulės. Bilietas į apžvalgos ratą parduodamas vietoje ir kainuoja 10 €.

 1. Malagos pėsčiųjų gatvė (Calle Marques de Larios).

Kaip Rambla Barselonoje, kaip Jomas Jūrmaloje. Na, jūs supratote – pagrindinė miesto pramoginė pėsčiųjų gatvė. Dėl ypatingo išsidėstymo, čia vėsu net ir karščiausią dieną. Butikai, parduotuvės, gatvės maisto kioskeliai, suvenyrų krautuvėlės ir kavinės.

 1. Malagos turgus (Mercado Central de Atarazanas).

Turgus dirba pirmoje dienos pusėje. Švieži maisto produktai, daug žuvies, daržovių ir vaisių. Na ką aš čia pasakoju – turgus kaip turgus, tik jūros „pabaisų“ daugiau. Turgaus pastate yra gražūs vitražiniai langai.

Malagos muziejai.

Mes iš pat pradžių nusprendėme praleisti šį programos punktą. Apie Andalūzijos muziejus ne kartą girdėjau nuomonę, kad „tai brangu ir nuobodu“. Tačiau esant blogam orui, arba jei domitės tam tikromis temomis, tai gali būti įdomus variantas, todėl surinkau jums naudingą sąrašą.

 1. Pablo Picasso muziejus (Museo Picasso Malaga)

Rūmai, kuriuose daugiau nei 200 menininko kūrinių, tapytų Malagoje. Adresas ir kainos čia.

 1. Picasso namas-muziejus (Fundacion Picasso)

Yra du aukštai. Pirmame – paveikslų paroda, antrame – gyvenamieji kambariai, dirbtuvė, nuotraukos ir asmeniniai daiktai. Ekspozicija maža, bilietas brangus. Adresas ir kainos čia.

 1. Šiuolaikinio meno muziejus (CAC Malaga)

Mažas ir nemokamas. Paveikslai, fotografijos, šiuolaikinių ispanų autorių skulptūros. Adresas ir informacija čia.

 1. Pompidou muziejaus filialas (Centro Pompidou Malaga)

Ryškus didelis kubas ant krantinės. Paryžiaus meno centro filialas. Įžymių menininkų paveikslai ir meno renginiai. Nemokamas įėjimas sekmadieniais nuo 16:00 iki 20:00. Adresas ir kainos čia.

 1. Automobilių ir mados muziejus

Daugiau nei šimtas retro mašinų iš viso pasaulio ir 200 vintažinių haute couture suknelių, skrybėlių ir rankinių. Adresas ir kainos čia.

Tiesioginiai bilietai iš Rygos į Malagą

Jei kelaiujate į Malagą kelioms dienoms, patariu pasivažinėti po apylinkes. Ten daug įdomių dalykų! Mes praleidome čia 4 dienas ir taip atrodė mūsų planas:

1 diena Malaga

2 dienos. Gibraltaras ir laukinės beždžionės

3 dienos. Sevilija, Andalūzijos sostinė

4 dienos. Mirties kelias „Caminito del Rey”

Netrukus mes apie viską papasakosime, prenumeruokite naujienas!

Mėgstate keliauti? Užsukite į mano puslapius Instagram ir Facebook. Ten publikuoju nuotraukas apie gražias ir neįprastas vietas Latvijoje  ir ne tik! Sveiki atvykę!

Autorius: Irina Mazurika

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys