Pigus kinietiški dirbiniai pasklido po visą pasaulį, tačiau dovanoti tokias dovanas ar parsivežti tokias lauktuves nėra gero skonio požymis. Kai pats aplankau naujas sau šalis stengiuosi lauktuvių parsivežti ką nors būdingo tai šaliai. Irakas žavi visą pasaulį savo kilimais, Vietname gamina skaniausias kavas, o iš JAV sau parsivežiau žymiuosius „Levi Strauss“ džinsus.

O kokias dovanas geriausia pirkti Lietuvoje? Pats rinkčiau tik gintarų arba odos dirbinius. Kodėl? Lietuviai – paskutiniai Europos pagonys ir amatininkystė virto kultu jau nuo seno. O geriausi dirbiniai visada būdavo iš vietinių medžiagų – molis, akmuo, oda ir gintaras.

koza07
2.

Gintaras – unikalus gamtos produktas. Šie fosiliniai sakai yra naudojami ne tik juvelyriniams dirbiniams, bet ir bižuterijoje, farmacijoje ir net parfumerijoje. Šios „jūros ašaros“ turi savitą kvapą ir skonį. Ir būtent baltiškas gintaras visada buvo laikomas geriausiu, nes yra lengviausiai apdirbamas.

koza11
3.

Laikant rankose sunku patikėti, kad tai tik fosiliniai sakai, kuriems 40 milijonų metų!

koza10
4.

Ir šiais laikais tai yra vienas populiariausių suvenyrų Lietuvoje. Vilniuje yra nemažai parduotuvėlių ir galerijų besispecializuojančių gintaruose. Kai kuriuose yra ir nedideli muziejai skirti šiai antikinei medžiagai. Juose rasite kolekcijas originalių dirbinių ir neįprastų radinių.

koza06
5.

Gintaras žavi savo atspalvių įvairumu, nuo tradicinės geltonos iki juodos ar net kiek mėlynos.

koza05
6.

Gintaras nėra pigus ir jo kaina pastoviai auga. Šiuo metu net nedideli auskarai iš šios medžiagos kainuoja apie 100 eurų. Patys vertingiausi yra laikomi gintaro akmenys su viduje įkalintais vabzdžiais arba augalų dalelėmis.

koza12
7.

Vienoje iš Vilniaus parduotuvių yra netgi gintaro gabalas su senoviniu driežu viduje!

koza09
8.

Taip, taip, lietuviška sagė su vabzdžiu iš dinozaurų laikų – nuostabi dovana!

koza04
9.

Yra net gintarinių alkoholinių gėrimų. Sakoma, kad tai beveik vaistai nuo bet kokių ligų. Tad ką čia ir besakyti, gintarinės lauktuvės yra nepamirštamos!

koza08
10.

Tačiau yra ir pigesnė alternatyva. Oda – medžiaga, be kurios žmonija sunkiai būtų išgyvenusi. Odininkystė – amatas senesnis už kalvininkystę, puodininkystę ir dailidę. Jau tūkstančius metų rūbai ir batai yra gaminami iš odos.


11.

Su civilizacijos augimu keitėsi ir šios medžiagos darbo technika. Meistrai daug eksperimentavo su oda ir mokėsi ją vis kokybiškiau apdirbti.


12.


13.

Lietuvoje ši medžiaga visada naudojosi savo populiarumu. Prabangios tiek vyriškos, tiek moteriškos piniginės – viena iš tradicinių dovanų bet kokiai progai. Lietuvoje jas galima rasti ir išsirinkti reikiamą variantą iš šimtų įvairių modifikacijų.


14.

Taip pat gana populiarūs yra bloknotai su odiniu viršeliu. Vis dėlto mes dar mėgstam rašyti, braižyti ir piešti!


15.

Jaunesniems galima sugalvoti padovanoti originalius odinius pakabukus

koza02
16.

Madistėms – odinės kosmetinės arba rankinės. Solidiems žmonėms puikiai tiks odiniai aplankalai.

 


17.

O čia puiki dovana alaus mėgejams.
koza03
18.

Ir ne tik alaus…


19.

Na, o namų dekorui galima pasiimti sieninį laikrodį su odiniu korpusu.

20.

Visus tokius odinius dirbinius pardavinėja nemažai įmonių Lietuvoje, tačiau man asmeniškai kompanijos Makey produkcija yra mieliausia širdžiai. Matote fotografijas būtent iš jų odinių dirbinių kolekcijos. Taip pat aš ir pats esu išmėginęs jų dirbinių kokybę.

Jeigu ir jus sudomino ši produkcija, tai galite sau ar savo mylimiesiems užsakyti dovanų iš internetinio katalogo http://www.makey.lt/ arba facebook’e https://www.facebook.com/MyMakey/?fref=ts.
Siuntimas Lietuvoje nemokamas, taip pat yra galimybė grąžinti prekes. Tame pačiame puslapyje galite rasti nuolaidas ir išpardavimus. Jei kas, kreipkitės! Juk taip gera dovanoti dovanas!

P.S. Sekite mano puslapį Facebook’e ir Instagram’e . Nepraleiskite progos stebėti mano kelionės po Lietuvą ir kitas šalis TravelBlog’e . Užeikite, skaitykite, sekite ir komentuokite.