Zanzibaras – sala Afrikoje, kuri visiems nuo vaikystės dažniausiai žinoma iš animacinių filmų. Šiandien noriu jums papasakoti apie Zanzibarą – Afrikos rojaus kampelį ir kodėl jį vadina afrikietiškais Maldyvais. Šių metų sausio mėnesį aš Zanzibare praleidau savaitę ir turiu jums ką papasakoti!

Kaip nukeliauti ir kiek kainuoja bilietai į Zanzibarą?

Į Zanzibarą aš skridau Turkish Airlines. Tai pats pigiausias ir patogiausias variantas. Sausio mėnesį bilietai kainavo 700 eurų žmogui. Skrydis su persėdimu Stambule, o iš Turkijos į Zanzibarą skrydis trunka 11,5-12 valandų. Kiekviename reise jus nemokamai maitina. Jei skrendate su persėdimu nuo 6 iki 24 valandų, tai jūs galite pasinaudoti viena nemokama nakvyne viešbutyje ar nemokama ekskursija po Stambulą nuo Turkish Airlines. Skristi toli ir ilgai, bet galu vgale , tai verta!

Zanzibaras ir saugumas

Zanzibaras – viena iš saugiausių vietų Afrikoje. Čia nėra laukinių nuodingų gyvūnų ar augalų, net medūzų. O dėl maliarijos ir geltonosios karštinės, tai susirgimų, palyginus su kontinentine Afrika, čia beveik nėra. Taip pat ir su kriminogeninę situaciją saloje. Vienintelį, ką aš rekomenduočiau – nusipirkti tablečių, jei jaučiate nemalonius pojūčius pilve. Zanzibare gėlina jūros vandenį ir šis vanduo gali būti smarkios trydos ar net apsinuodijimo priežastimi.

Tabletės pilnai neišsprendžia problemos. Kaina – apie 10 dolerių arba 25000 vietinių šilingų. O dėl vietinių ir kriminalo – jokių skundų ar ekscesų. Bent per mano būvimo savaitę. Išskyrus pernelyg erzinančius bet ko ir bet kur pardavėjus. Iš esmės mizungu – taip vietiniai vadina baltuosius, jiems vaikščiojantis bankomatas. Tiesiog būkite dėmesingi. Jei nenorite veltis į polemiką su vietiniais, tiesiog eikite tarsi jų nematytumėte ir jie atstos.

Jei būti sąžiningu, tai taip aš atrodžiau grįžęs į Rygą. Paskutinę dieną, po maudynių vandenine, pasigavau kažkokią zarazą. Tiesiog uždegimas, nieko rimto. Pagėriau tablečių, palašinau lašų ir viskas praėjo:

Kur gyventi? Zanzibaro salos viešbučiai.

Reikia iš karto pažymėti, kad Zanzibaras – Afrika. Viešbučiai gali neatitikti sąlyginių žvaigždučių, kaip mes įpratę Europoje. Be to, pas jus bet kada gali atsijungti elektra. Taip pat įdomu, kad viešbučio kaina gali skirtis daugiau nei du kartus! Žodžiu kainodara labai keista.

Būdamas saloje aš visą laiką sekiau kainas ir kaina pirmame viešbutyje buvo nuo 65 iki 160 eurų už naktį! Bet aš vis tik rekomenduoju rezervuoti viešbutį iš anksto, ypač sezono metu. Galiu rekomenduoti visus viešbučius, kuriuose mes gyvenome. Pradėsiu nuo pirmo, pačiame didžiausiame Zanzibaro mieste Stountaune – Jafferji House:

Viešbutis yra praktiškai ant Indijos Vandenyno kranto. Iš pliusų galiu pažymėti – šalia parduotuvės, vaistinės, barai, restoranai. Visos pramogos ir naktinis gyvenimas pasiekiami pėstute. Pasikartosiu, kaina už naktį nuo 65 iki 160 eurų. Nuo viešbučio terasos atsiveria klasiškas vaizdas:

Kitas viešbutis, kuriame gyvenau – Zula Hotel Zanzibar. Šis viešbutis yra rytinėje salos dalyje, Padže kaime. Kaina už naktį nuo 120 eurų:

Viešbutis puikus, geras restoranas, pusryčiai a la carte, privatus puikus paplūdimys, daug žalumos ir grožio. Šalia pramogos ir barai, kaitai ir burlentės. Viešbutis idealiai tinka šeimyniniam poilsiui. Paplūdimys tiesiog puikus:

Jei saloje ieškote ekonominio gyvenimo varianto, rekomenduoju viešbutį Ocean Breeze Hotel. Jis yra šalia Nungvi paplūdimio, tik 6 – 7 minutės pėsčiomis. Dviviečio kambario kaina nuo 70 eurų, yra baseinas. Viešbutis nedidelis, be triukšmingų kompanijų ir orientuotas šeimyniniam poilsiui su vaikais. Štai trumpas video iš viešbučio:

Sąlyginai pats geriausias viešbutis, kuriame aš gyvenau – Kendwa Sunset. Jis yra salos šiaurėje, vietoje, kur daugiausia vakarėlių ir geriausių paplūdimių:

Didžiulė teritorija ir numeriai su balkonais, didelis privatus paplūdimys su baseinu.

Puikus restoranas su švedišku stalu per pusryčius ir vakariene a la carte. Taip pat Kendva paplūdimyje gausybė jaunimo, pramogų. Vienžo, labai rekomenduoju vakarėlių liūtams! Kaina nuo 140 eurų už naktį. Sutikti čia saulėlydžius – ypatingas malonumas:

Zanzibaras. Ką pamatyti ir veikti saloje?

1. Maalum urvas Zanzibare

Pirmu reikalu rekomenduoju nuvykti būtent čia. Maalum urvas – draustinis ir gražiausias urvas saloje. Urvas užpildytas vandeniu, kurio spalva tiesiog užburia. Vieta tiesiog neįtikėtina savo grožiu:

Grožis neapsakomas ir būti čia vienas malonumas. Reikalas tame, kad urvas pasislėpęs nuo saulės ir per kaitrą čia vėsu ir malonu. Be to, vandens spalva tiesiog nuostabi! Turėkite omenyje, kad vizitą čia reikia rezervuoti iš anksto:

2. Džozani miškas Zanzibare

Džozani miškas atrodytu paprastas miškas, tačiau ne. Tai nacionalinis parkas ir pats didžiausias salos miškas. Čia jūs turėsite unikalią galimybę pamatyti Zanzibaro beždžiones – ruduosius kolobus. Tai beždžionės, kurios gyvena tik Zanzibare! Prieš 20 metų jos buvo ties išnykimo riba. Dabar jų čia virš 6000 tūkstančių.

Taip pat galėsite pasivaikščioti po tropinį mišką ir mangroves. Vietinė ekosistema tinkama gyventi daugeliui gyvūnų ir augalų rūšių. Tai šauni vieta, kur smagu ir vėsu didelės kaitros metu.

3. Matemve kaimas Zanzibare

Tai vietinis parodomasis „liuks” tanzanietiškas kaimas saloje. Čia yra vietinis viešbutis, mokykla, ligoninė, paplūdimys.

Čia jūs pilnai galėsite pasinerti į vietinių gyvenimą. Labai rekomenduoju, tačiau siūlau lankyti ne patiems, o su gidu. Padeda suprasti kuo ir kaip gyvena vietiniai. Štai, pavyzdžiui, vietinė privati mokykla:

4. Prieskonių ferma Zanzibare

Iš esmės tai miškas, kuriame auga vaisias, prieskoniai ir daržovės. Viskas vienoje vietoje. Čia jūs pamatysite kaip auga cinamonas ir vanilė, ananasai ir papaja. Kaip vietiniai nusipjauna kokosus.

Beje, labai atsargiai vaikščiokite po kokosinėmis palmėmis – nukritęs kokosas gali lengvai atimti jums gyvybę. Čia jūs viską sužinosite apie vienoje vietoje saloje augančius prieskonius, vaisus ir daržoves. Labai informatyvu! Štai, pavyzdžiui, kaip auga avokadai:

Detaliai viską apie Zanzibarą galima pamatyti mūsų YouTube kanale. Nepamirškite prenumeruoti!

5. Aplankykite baseiną su vėžliais ir paplaukiokite valtimis po salas

Zanzibaras iš tikrųjų ne vien sala, o archipelagas iš 75 salų. Rekomenduoju išsinuomoti valtį ir išplaukti į vandenyną, pamatysite daug naujo ir įdomaus:

Aplankykite taip vadinamą dingstančią salą, paplaukiokite su kauke ir plaukmenimis bei pasimėgaukite vietiniu grožiu:

Pasikartosiu, vanduo kai kuriose vietose neįtikėtino grožio:

Aplankykite gamtinį baseiną Barraka ir pasimaudykite su didžiuliais vėžliais:

6. Pasidarykite ką nors savo rankomis Zanzibar Hand Craft Garden

Įdomi vieta, kur jūs patys galite ką nors pasigaminti iš medžio.  Labai įdomu, vietiniai jus išmokys. Taip pat čia galima užsisakyti, pavyzdžiui lentelę su gatvės pavadinimu ir numeriu ar dėžutę brangenybėms. Bet kokį gaminį iš medžio:

7. Aplankykite Fredžio Merkurio muziejų Zanzibare

Fredis Merkuris – bene garsiausias zanzibarietis pasaulyje. Šiame name Fredis gyveno iki 7 metų. Stoutauno miesto centre yra Fredžio manas – muziejus. Aplankykite, kai būsite saloje:

Oras Zanzibare

Aš Zanzibare buvau sausio pabaigoje. Tai ne sezonas ir pats karščiausias metas saloje. Aš blogai pakeliu karštį, bet jei jus su tuo neturite problemų, tada viskas ok. Jei norite aplankyti salą, kai karštis ne toks didelis, rekomenduoju skristi sezono metu – nuo birželio iki spalio. Sausio mėn. temperatūra pavėsyje stabiliai 30 laipsnių, o ant saulės daugiau nei 40. Bet kokiu atveju tepkitės apsauginiais kremais nuo saulės. O tai nudegsite pačią pirmą dieną, kaip ir aš.

Zanzibaras ir jo paplūdimiai

Geriausi Zazibaro paplūdimiai – dar viena priežastis, dėl ko verta aplankyti salą.

Tokių paplūdimių ir tokio smulkaus balto smėlio aš dar nemačiau niekur, net Juntiniuose Arabų Emiratuose. Štai kodėl Zanzibarą vadina afrikietiškais Maldyvais. Čia paplūdimys šalia Matemve kaimo:

Geriausi paplūdimiai – Nungvi ir Kendva. Čia patys brangiausi ir geriausi viešbučiai. Dar viena priežastis – vandens spalva. Tokio smaragdinio vandens aš taip pat niekur nemačiau. Taip pat čia gera vieta paplaukioti su kauke ir turtingas povandeninis pasaulis:

Seks turizmas Zanzibare

Iš tiesų, ši tema man neįdomi, tačiau daugelis manęs klausinėjo socialiniuose tinkluose. O ir aš pats girdėjau, kad daugelis moterų iš Europos atskrenda čia būtent dėl to. Pasakysiu taip: seks turizmas Zanzibare yra ir ne tik moteriškas. Kad tai patikrinti, aš atsisiunčiau Tinder, palikau jį įjungtą valandai ir nuėjau maudytis. Po valandos, kai grįžau, man parašė 60(!) merginų. Štai vienas susirašinėjimas su viena iš jų, manau viskas aišku be žodžių:

Kaip Zanzibare užsakyti ekskursijas?

Mes naudojomės vietinių pagalba – Colors of Zanzibar. Tai vietinė turizmo agentūra, kuri visu 100% organizuos jūsų poilsį Zanzibare. Vietinės merginos labai sumanios, aptarnavimas aukščiausio lygio.

Į mano elektroninius laiškus jos atsakydavo per 5 minutes. Labai rekomenduoju, jei norite, kad jūsų poilsį kažkas pilnai suorganizuotų nuo iki. Įmonėje Colors of Zanzibar dirba vien merginos ir jos šaunuolės! Drąsiai galite rašyti joms čia: manager@colorsofzanzibar.com arba WhatsApp +255777480019.

Zanzibaras ir suvenyrai. Ką atvežti iš salos?

Suvenyrai Zanzibare parduodami ant kiekvieno kampo. Tiesiogine prasme:

Zanzibare galima užsisakyti duris. Ne paprastas, o išraižytas, iš vertingų medžių rūšių. Tiesa kainos kandžiojasi ir gali siekti keliasdešimt tūkstančių dolerių!

Aš nusipirkau gražią kaukę iš raudonmedžio:

Dar atvežiau dovanų tokį raganosį, taip pat iš vertingos medienos:

Dar aš parvežiau įvairiausių vietinių prieskonių, kaklaskarę, pora marškinėlių, kriauklių ir keletą magnetukų. Labai rekomenduoju visokius dirbinius iš medžio! Galite prigriebti butelį vietinio alkoholio:

Taip pat galite parsivežti vietinių dailininkų darbų. Jie ryškūs ir nebrangūs:

Zanzibaro maistas ir retoranai

Restoranų Zanzibare daug ir jie įvairūs. Iš esmės paprasta virtuvė, susidedanti daugiausiai iš mėsos, jūros gėrybių, ryžių, daržovių. Jūros gėrybių daug, jos skanios ir pigios. Vienas iš geriausių restoranų Stountaune – Beach House:

Pavyzdžiui tokia jūros gėrybių lėkštė su omaru, tunu, krevetėmis, kalmarais ir aštunkoju, kainavo tik 70 000 tanzanietiškų šilingų arba 25 eurus:

Iš karto pasakysiu, mes trise nesugebėjome visko suvalgyti! Štai pavyzdžiui restoranas – Furaha Local Restaurant, kuriame mes lankėmės būdami saloje:

Galite susipažinti su meniu. 15000 tanazanietiškų šilingų yra panašiai 5 eurai:

Čia aš valgiau patį skaniausią aštunkojį savo gyvenime. Labai skanu, rekomenduoju!

Iš esmės Zanzibaras – rojus jūros gėrybių mėgėjams. Bet ir mėsėdžiams, kaip aš irgi neblogai. kaina už porciją nuo 5 iki 25 eurų. Labai brangiuose restoranuose mes nebuvome. Pažymėsiu, kad iš esmės jie visi geri, maitinimas viešbučiuose puikus. Dar vienas momentas, turėkite su savimi grynųjų, bankomatai čia tik Stountaune. Tai pats didžiausias miestas ir salos sostinė. Kitos gyvenvietės iš esmės kaimai. Nusiimti pinigų iš bankomato čia gali būti problematiška.

Būdami Zanzibare mes jums nufilmavome valandinį video, kurį galite pažiūrėti mūsų YouTube kanale:

P. S.

Tokiu aš pamačiau Zanzibarą. Mane galite rasti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklalapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys