Jei jūs pavargote nuo didelio miesto, jo ritmo, triukšmo, automobilių ir jų išmetamųjų dujų – pats laikas keliauti į lietuvišką provinciją! Labai mėgstu lankytis nedideliuose Baltijos regiono miestuose. Aš jau ne pirmą kartą atvažiuoju į  Biržus. Kviečiu į virtualią ekskursiją po šį miestą!

Kaip nuvykti į Biržus?

Biržai yra 100 km nuo Rygos ir 150 km nuo Daugpilio.  Iš Rygos ir iš Daugpilio į Biržus galima atvykti nuosavu automobiliu ar visuomeniniu transportu. Reikalas toks, kad visai neseniai Lux Express atidarė reisą Ryga – Daugpilis ir atgal per šį Lietuvos miestą. Kelionės laikas iš Rygos 1,5 val.  ir Daugpilio – 2 val. Įmonės autobusai labai komfortiški. Kelionės metu galima žaisti video žaidimus arba žiūrėti filmus, kava / arbata – nemokamai. Aišku autobuse yra tualetas. Bilietai, jei pirkti iš anksto, kainuoja 2 eurus. Mes pirkome kelionės dieną už 3,5 euro žmogui.:

Ką pamatyti Biržuose?

Aišku, pirmiausia reikia aplankyti Biržų pilį. Biržų pilis – vienas iš pagrindinių turistinių magnetų:

Beje, šalia pilies yra šauni krautuvėlė iš kurios atsiveria puiki Širvėnos ežero panorama. Pati geriausia vieta mieste stebėti saulėlydį:

Kirkilų ežerų apžvalgos bokštas

Antra vieta į kurią aš rekomenduoju nuvykti – Kirkilų apžvalgos bokštas. Jis nenusakomos formos, lyg persukta raidė „C“, lyg laivelio forma, bet atrodo pritrenkiančiai:

Ir aišku, kad iš čia atsiveria puikūs vaizdai:

Net be drono, jūs galėsite padaryti gražias nuotraukas iš daugiau nei 30 metrų aukščio. Reikia pažymėti, kad aplinkui bokštą be ežero yra vandeniu užpildytos karstinės įgriuvos. Jų šiame krašte daug, keletas tūkstančių:

Trumpas video nuo apžvalgos aikštelės:

Astravo dvaras

Biržuose yra Astravo dvaras, o šalia jo – pėsčiųjų tiltas per Širvėnos ežerą, Beje, tai ilgiausias pėsčiųjų tiltas Lietuvoje:

Dvarą pastatė grafai Tiškevičiai vietoj švedų sugriautos pilies. Bet patekti į vidų negalima, nes čia dabar įsikūrusi lininių audinių fabriko administracija. Vietiniai su džiaugsmu susigrąžintų pastatą miestui, bet kol kas jis yra privačiose rankose ir ganėtinai apverktinos būklės:

Eko basų kojų parkas Biržuose

Biržuose yra eko basų kojų takas. Esmė tokia. Tako ilgis – 1300 metrų. Takas prasideda asfaltu, o už posūkio laukia smėlis. Vėliau jums teks eiti per pjuvenas, įvairių formų ir dydžių akmenis, lentas ir t.t. Galima šokinėti nuo kelmo ant kelmo. Reikia perbristi drenažinį griovį, vėliau pereiti medinį tiltą ir įveikti kitas eko – kliūtis. Įpusėjus taką, galima pasėdėti ant suolelio ir atsipalaiduoti. Ar užkasti. Šiame take pamiršti viską. Realiai puikus būdas atsijungti nuo kasdienių rūpesčių ir atsipalaiduoti. Na, yra ir terapinė sudedamoji. Kojos po tako… Na, kaip naujai gimęs. Puiki pramoga vaikams ir suaugusiems. Ir visas malonumas – 4 eurai:

Senovinės technikos muziejus šalia Biržų

Šalia Biržų yra šaunus senų automobilių muziejus, bet apie jį aš papasakosiu atskirame straipsnyje. Štai trumpas video, kuriame dalis eksponatų (koks penktadalis):

Ką dar veikti Biržuose?

Biržuose, visai šalia pilies, ant ežero kranto įrengtas paplūdimys. Paplūdimys labai patogus, įrengtos persirengimo kabinos, tinklinio aikštelė ir nedidelė vaikų aikštelė:

Šalia paplūdimio pagal pilies perimetrą iš ežero pusės yra pėsčiųjų promenada su krautuvėlėmis:

Čia pat šalia, tiesiog ant ežero kranto, jums kompaniją palaikys vietinė fauna. Eko – turizmas dabar pati madingiausia kryptis pasaulyje:

Taip pat šalia galima įšsinuomoti valtį ar vandens dviratį ir pasiplaukioti po ežerą:

Ką dar nuveikti Biržuose, o taip pat apie kaimo turizmo sodybą, mini zoologijos sodą ir karstines įgriuvas, skaitykite čia.

Kur apsistoti Biržuose?

Mėgstantiems tykų ir ramų poilsį vienos dienos Biržuose aišku neužteks. Jei norite likti mieste ir pratęsti lankytinų vietų apžiūrą, jums reikalingas viešbutis. Viešbučių Biržuose nedaug, daugiausiai apylinkėse kaimo sodybos ir svečių namai. Mes apsistojome pačiame geriausiame, pagal vietinį taksi vairuotoją, viešbutyje Tyla:

Nakties kaina paprastame dviviečiame kambaryje – 60 eurų. Beje, taksi iš viešbučio į praktiškai bet kurią miesto vietą kainuoja ne daugiau 5 eurų:

Viešbutis yra tylioje vietoje ant ežero kranto. Musų kambaryje buvo dar ir simpatiška terasa:

Galima rezervuoti numerį ar nedidelį namuką:

Kur pavalgyti Biržuose?

Mes valgėme geriausiame vietiniame restorane „Alaus kelias“. Restoranas priklauso vietiniams aludariams, todėl toks ir pavadinimas. Aišku, čia jūs galite paragauti geriausio vietinio alaus, kuriuo taip garsėja Biržai. Sotūs pietūs trims kainuoja apie 30 eurų. Porcijos didelės, skanus alus, tik laukti reikėjo ilgokai:

Dar viena vieta, kur teko apsilankyti – vietinė picerija, kurioje taip pat labai skanu, daug ir pigu. Užkasti galima terasoje. Viskas, kas ant stalo, kainuoja mažiau nei 12 eurų:

Toks buvo mūsų idealus savaitgalis mažame, bet jaukiame Lietuvos mieste Biržai. Be abejonės jį aplankyti verta, ypač vasarą ar rudenį ir ypatingai tiems, kas pavargo nuo didelio miesto ritmo. Kaip manote jūs? Tam, kad sužinoti visas lankytinas vietas ir poilsio variantus, apsilankykite oficialiame tinklalapyje.

P. S.  Mano keliones galima sekti Facebookir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais. Kitus mano straipsnius galite rasti čia.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį marketinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose. Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — Jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov