Šiais metais vasarą daugelis norės pasilikti Latvijoje ar važiuos į svečius pas kaimynus.

Aš, pavyzdžiui, labai mėgstu mažą, bet jaukų miestą-kurortą Druskininkus. Pasiruošusi grįžti ten vėl ir vėl. Jei jūs ten nebuvote, jūs daug ką praradote!

Fotografija: druskininkai.lt

Tiems, kas sugalvos praleisti savaitgalį Druskininkuose, aš paruošiau maršrutą su pačiomis geriausiomis lankytinomis vietomis mieste ir apylinkėse.

Pagrindinis mūsų tikslas – Druskininkai, bet pakeliui ten ir atgal mes dar aplankysime pora įdomių objektų.

Merkines apžvalgos bokštas

Merkines apžvalgos bokštas – vienas iš aukščiausių Lietuvoje apžvalgos bokštų.

Bokštas turi 3 apžvalgos aikšteles skirtingame aukštyje.

Pati aukščiausia apžvalgos aikštelė yra apie 26 metrų aukštyje. Nuo jos atsiveria puikus vaizdas į Nemuną ir pačią didžiausią Dzūkijos nacionalinio parko Pastraujo salą.

Apžvalgos bokštas yra Merkinėje, dešiniame Nemuno krante ir traukia turistus savo savita architektūra.

Koordinatės: 54.163682, 24.17464. Seinų g., Merkinė, Varėnos r.

Merkinės piramidė

Dzūkijos pušynuose, šalia mažo Merkinės miestelio, saulėje blizga sferinis kupolas. Jo viduje – trikampė piramidė.

Piramidės atsiradimo istorija prasideda 1990 metais, kai berniukas Povilas Žėkas išgirdo Angelo sargo balsą, kuris pasakė, kad nuo šiol berniukas turės ypatingą dovaną. Po 11 metų Povilas pajuto stiprų ryšį su Dievu ir pradėjo gauti ypatingas dvasines žinias. Dar po metų jis gavo didelę užduoti – pastatyti piramidę.

Piramidė buvo pastatyta 2002 metais ir garsas apie ją greitai pasklido. Daug žmonių ne tik iš Lietuvos skubėjo pamatyti šį stebuklą, pajausti piramidės energiją ir medituoti viduje.

2009 metais virš piramidės buvo pastatytas kupolas. Kupolo viduje nuostabi akustika. Mes pataikėme tuo momentu, kai į piramidę užėjo pats Povilas ir pradėjo dainuoti. Jo dainavimas užkabino pačias sielos gelmes ir aš negaliu žodžiais perteikti, ką jaučiau tuomet! Vienareikšmiškai, tai jėgos ir milžiniškos energijos vieta! Labai rekomenduoju ten nuvykti ir tiesiog pasėdėti viduje, pajusti jėgų antplūdį ir pilnai atsipalaiduoti.

Šalia kupolo – šventas šaltinis. Čia kierkvienas gali pasisemti vandens, įkrauto ypatingos energijos.

Piramidės lankymas nemokamas, bet jei yra noras, galite palikti auką specialioje vietoje piramidės viduje.

54.142193, 24.19824. Česukai, Varėnos r.

Apleista sanatorija „Nemunas”

Didžiulis sanatorijos „Nemunas” pastatas stovi beveik pačiame Druskininkų centre ir laukia savo tolesnio likimo.

„Nemunas” kadaise buvo didžiausia sanatorija Lietuvoje. Čia buvo įrengti vienviečiai, dviviečiai, šeimyniniai ir liukso (su televizoriumi ir šaldytuvu) kambariai. Sanatorija siūlė įvairias gydomąsias ir reabilitacines procedūras. Ten taip pat buvo baras, biliardinė ir patalpa seminarams. Savo laiku, snatorija galėjo priimti virš 1000 žmonių.

Sanatoriją uždarė krizės metu 2007 metais ir ji iki šiol ieško naujo savininko… bet kol kas nesėkmingai!

Kosciuškos g. 6, Druskininkai

Pasivažinėjimas po Druskininkus elektriniais skuteriais

Bet kuriame niesto  kampelyje galima surasti elektrinių skuterių ir paspirtukų nuomos punktus. Elektrinis skuteris – puiki galimybė greitai ir patogiai susipažinti su miestu ir visomis jo lankytinomis vietomis. Per valandą galima apvažiuoti beveik visą miestą.

Skutertių greitis apribotas ir prie geriausių norų, važiuoti greičiau nei 22 km/h jums nepavyks. Tačiau vairuoti skurterį gali net vaikai!

Nuomos kainos visame mieste vienodos! 30 min.pasivažinėjimas skuteriu ar paspirtuku kainuos 10€, o valanda – 15€.

Muzikinis fontanas

Muzikinis fontanas įrengtas miesto centre ir yra viena iš pačių lankomiausių miesto vietų.

Užsakyta daina ar melodija atliekama iškart. Kaina – 2,90 EUR.

Vilniaus al. 7, Druskininkai

Druskininkų vandens parkas

Pati populiariausia pramoga, kuri traukia turistus kiaurus metus – aišku, Druskininkų vandens parkas ir SPA zona su 20 pirčių. Čia lengvai galima „prapulti” visai dienai!

Fotografija: akvapark.lt

Tik atminkite, kad Druskininkuose vandens parką lankyti gali visi norintys, o į SPA zoną įleidžia tik suaugusius 18+. Ši vieta pilnam relaksui ir poilsiui… be vaikučių!

Fotografija: akvapark.lt

Visų pirčių su vyru išbandėm… na ir kur ten… mes net pusės neišbandėm! Tačiau pailsėjome puikiai. Rekomenduoju važiuoti ten dienai ir be vaikų, kad spėti aplankyti visas pirtis. Kainos: suaugusiam visa diena su pirtimis kainuos 32€, be pirčių – 25€; vaikams visa diena vandens parke kainuos 18€.

Fotografija: akvapark.lt

Praktiškai visi apartamentai ir viešbučiai Druskininkuose siūlo savo nuolaidų kuponus į vandens parką (pas mus buvo 15% nuolaida) ir kaina tampa mielesnė.

Fotografija: akvapark.lt

Išsami informacija www.akvapark.lt. (Šiuo metu Druskininkų vandens parkas uždarytas dėl korona viruso karantino).  Druskininkų vandens parkas atsidaro birželio 24 d. (vertėjo pastaba).
Vilniaus al. 13, Druskininkai

Vijūnėlės parkas

Didelis parkas maloniems pasivaikščiojimams miesto centre.

Turistų g., Druskininkai

Lynų kelias

Linų kelias jungia 2 Nemuno krantus ir veikia ištisus metus. Viena stotelė yra visai šalia Druskininkų vandens parko, kita prie SnowArena.

Linų kelias – tai ne tik pats ekologiškiausia transporto rūšis, bet puiki pramoga suaugusiems ir vaikams.
4 kabinos kursuoja kas 8 minutes.
Iš aukštai jūs galite grožėtis miestu, kurorto miškais ir Nemuno vingiais.

Kainos: 3€ suaugusiam / 2,70 € mokiniui į vieną pusę ir 5€ suaugusiam / 4,50€ mokiniui į abi puses. Darbo laikas: 10:00 – 19:00.

Fotografija: lynukelias.lt

Išsami informacija: www.lynukelias.lt

Vilniaus al. 13, Druskininkai / Nemuno kel. 2, Mizarai

Grūto parkas. Skulptūrų parkas ir mini zoologijos sodas.

Netoli Druskininkų, pietų Lietuvoje po atviru dangumi įrengta unikali ekspozicija.

Ekspozicijos unikalumas – ryškai išreikštoje kryptyje į sovietinės Lietuvos praietį. Čia surinkti tarybinių laikų paminklai (išmontuoti 1989 – 1990 metais), kurie buvo pastatyti įvairiuose Lietuvos miestuose ir kaimuose.

Toks kiekis ideologinio pobūdžio skulptūrų, surinktų į vieną vietą, yra tik čia. Stabai ir simboliai, įpiršti tarybiniais laikais, atveria istorinę tiesą apie Lietuvos sovietinę okupaciją.

Visa teritorija aptverta spygliuota tvora, palei perimetrą stovi apsaugos bokšteliai, ant vartų – Tarybų Sąjungos herbas… ir labai, LABAI daug skulptūrų ir paminklų Leninui, Stalinui, Karlui Marksui, Dzeržinskiui ir kitiems kariniams veikėjams…

Nepaisant neįprastos tematikos, ši vieta yra dar ir poilsio parkas visai šeimai. Ekspozicija ya miške ir palei nedidelį upelį. Čia įrengti takai ir suoliukai.

Vaikams patiks didžiulė žaidimų aikštelė su įvairiomis tarybinėmis karuselėmis, sūpynėmis ir pavėsine. Manau ir suaugusieji nesusilaikys ir mielai pasivažinės karuselėmis iš savo vaikystės.

Parko teritorijoje yra mini zoologijos sodas! Zoologijos sode gyvena įvairūs paukščiai, ožkos, lamos, arkliukai, kupranugariai, meška, elniai ir kiti gyvūnai…

Kainos: 7,50 EUR suaugusiam ir 4 EUR vaikams ik 16 metų.

Darbo laikas vasarą: nuo 9:00 iki 22:00 kasdien.

Adresas: Parko g., Grūtas, Druskininkai

A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas

Medinių skulptūrų parkas – tai dar viena vieta šalia Druskinikų poilsiui su šeima.

Parkas yra Naujasodžio kaime ant vaizdingo Ratničėlės upelio kranto, Česnulių valdose. Čia jau 40 metų gyvena ir dirba liaudies meistras Antanas Česnulis.

Šis talentingas žmogus kuria iš medžio savitas kompozicijas ir žavi savo fantazija ir meistriškumu! Daugelis skulptūrų „atgyja”, kai prie jų prisiartini… Pavyzdžiui, drakonas spjaudosi ugnimi, o pavėsinėje pagal muziką šoka vaikinas su mergina.

Šis parkas – tikras muziejus po atviru dangumi. Čia galima pamatyti įvairių lietuviškų pasakų ir legendų herojus.

Prie įėjimo į parką svečius pasitinka autoriaus sukurtas vėjo malūnas. Malūnas 4 aukštų. kiekviename aukšte pristatyta įdomių medinių figūrų. Šalia malūnų yra unikali „Rūpintojėlių siena”. Akmeninėse sienos nišose įvairios Rūpintojėlio skulptūros sukūrtos skirtingų Lietuvos meistrų.

Jei jums patinka tokio tipo kūryba, tai tikrai liksite patenkinti apsilankymu! Parkas labai smagus ir aš patariu jį aplankyti.

Kainos: 4€ suaugusiems, 2€ – vaikams.

Darbo laikas: 9:00 – 21:00

Adresas: Naujasodės g.16, Naujasodės k.

Metelių apžvalgos bokštas

Metelių apžvalgos bokštas yra Lazdijų rajone, Metelių regioniniame parke, tarp Dusios ir Metelių ežerų.

Bokšto aukštis tik 16 metrų, tačiau nuo jo atsiveria labai gražūs vaizdai į ežerus ir kraštovaizdžio draustinį. Bokštas neįprastos formos. Primena nuo vėjo palinkusią nendrę. Bokštas labai tvirtas ir jis visai nesiubuoja.

Šalia įrengta vieta piknikui.

1,5 km nuo bokšto įsikūręs Metelių regioninio parko lankytojų centras. Centro viduje įdomi paroda. Čia galima išsinuomoti dviračius, valtį, kanoją ar išsimaudyti švariame ežere.

Vieta nereali… ir vaizdai užburia!
Kas nori tylaus ir ramaus poilsio – TIEMS ČIA!!!

Nuo lankytojų centro prasideda 3,5 km pažintinis takas.

Lankytojų centro darbo laikas: nuo 10:00 iki 17:00.
54.295574, 23.74268

Rudaminos dvaras

Dvaras buvo įkurtas Petro Plikio 1537-1538 metais. Dvaras dabar ne pačios geriausios būklės, nors…  juk praėjo tiek laiko!

Šiuo metu dvaras nepasiekiamas. Jis aptvertas elektrinio piemens tinklu ir čia ganosi avių banda.

54.29073135578789, 23.449984788894653

Trakėnų zoo

Zoologijos sode Trakėnų ZOO, dideliuose švariuose garduose gyvena laukiniai ir egzotiniai gyvūnai.

Zoologijos sode gyvena: daug tigrų (baltųjų ir amūrinių), leopardai, pumos, lūšys, liutas ir liutė, zebrai, valabės. vilkai, nandai, mini poniai, alpakos, lamos, elniai, karvės ir hailendai, asiliukai, makakos, pavianai, juodosios gulbės ir daug daug paukščių ir gyvūnų…

Labai daug gyvūnų galima maitinti. Baltos duonos kepaliuką galima už 1 eurą nusipirkti kasoje ar prie gardų yra „maisto dozatoriai”, kur įmetus 20 centų, galima gauti pilnus rieškutes grudų.

Zoologijos sodas pakankamai didelis  ir ten tikrai galima praleisti pusė dienos. Teritorijoje yra kavinė, kurioje galima nusipirkti ledų, kavos, gėrimų ir visokių saldumynų. O vaikams yra didelis vaikiškas miestelis. Bet, kaip supratau, jis mokamas (3 eurai).

Trakėnų ZOO yra Trakėnų miestelyje (Kalvarijos rajonas, visai šalia Lenkijos sienos). Nuo Rygos 350 km arba 4 valandos kelio. (WAZE – VšĮ Zooparkas).

Kainos: suaugusiems – 6 eurai, mokiniams – 5 eurai, vaikams nuo 3 iki 7 metų – 2 eurai.

Darbo laikas: 10:00 — 19:00.

Adresas: Muitinės g. 10, Trakėnai, Kalvarijos sav.
54.366273, 23.190414

Bartninkų bažnyčios griuvėsiai

Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia pastatyta 1790 metais. 1945 metais bažnyčia buvo stipriai apgriauta, bet iki šiol yra Bartninkų miestelio kultūrinio gyvenimo dalis.

Čia dažnai vyksta koncertai ir įvairūs renginiai, nes neįprasta aura čia išsilaikė iki šių dienų.

54.501721, 23.026685
J. Basanavičiaus g. 59, Bartninkai, Bartninkų sen.

Beje, jei nežinote kur apsistoti, tai pagalvokite apie viešbutį SPA Vilnius Druskininkai.Tai puikus SPA viešbutis ir poilsis jame jums tikrai patiks ir įsimins!

 

Štai tokia mums gavosi 3 dienų kelionė į Druskininkus ir apylinkes. Jūs galite keisti maršrutą pagal savo pomėgius ir tempą…

Ačiū, kad perskaitėte iki galo. Tikiuosi informacija ir maršrutas jums bus naudingi!

Jei norite rasti daugiau įdomių vietų ir lokacijų Latvijoje, Baltijos šalyse ir ne tik, – užsukite į mano puslapius Instagram ir Facebook.

Prisijunkite prie TravelBlog Baltic grupės ir Jūs visada žinosite kur keliauti, kad įdomiai praleisti laiką!

Autorius:

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys