Sveiki! Pora savaičių atgal aš grįžau iš Kanarų. O tiksliau iš Tenerifės.  Ir aš turiu jums ką papasakoti. Pradėsiu nuo to, kad aš sąmoningai ilgą laiką neskridau į Kanarus. Tai dėl to, kad man nepatinka „paplūdimio poilsis” ir skrydis trunka 6 valandas. Na, baikit! Aš transporte negaliu miegoti visiškai, todėl kelionė gaunasi varginanti, juolab, kad ją pradedu iš Daugpilio.

Tačiau, kai pakliūni į salą, viskas pasikeičia. Tenerifė – viena iš geriausių salų šeimyniniam poilsiui, ypač su vaikais. Papasakosiu apie savo kelionę, lankytinas ir įdomias vietas, kuriose teko pabuvoti. Ir ką reikia žinoti planuojant poilsį ar kelionė į Tenerifę. Trumpai – štai mano Top 7 priežasčių, kodėl verta aplankyti Tenerifę šią žiemą!

1. Tiesioginis skrydis iš Rygos visą rudenį, žiemą ir pavasarį.

Taip, Latvijoje lokdaunas. Tačiau skrydžiai ir kelionės neuždrausti! Tiesioginius, 6 valandų trukmės skrydžius, 4 kartus per savaitę organizuoja Latvijos nacionalinės avialinijos airBaltic. Apie jų naujus lėktuvus ir verslo klasę aš jau rašiau čia. Su persėdimu aš neskrisčiau. Jei jūs su mažais vaikais, juo labiau. Bet čia kaip sakoma, viskas priklauso nuo jūsų biudžeto.

Viskas ok, skristi reikia su kauke, bet, manau, jau visi priprato. Reisuose į Tenerife airBaltic yra verslo klasė. Labai svarbus momentas – užsisakykite maitinimą, praalksite, o maitina čia realiai skaniai, net ekonominėje klasėje.

Sezonas prasideda nuo spalio ir tęsiasi iki pavasario. Brangiausia prieš Naujus metus. Turizmo agentūros, pavyzdžiui Atlantic Travel, turi gerus pasiūlymus bilietams ir kelionėms. Dar vienas svarbus momentas – pagal Latvijos įstatymus, įvykus nenumatytoms aplinkybėms, turizmo agentūra privalo jus gražinti namo, jei jūs nusipirkote kelionę pas juos. Ypač tai svarbu keliaujant su vaikais. Su šeima įstrigti kažkur dėl to, kad avialinijos atšaukė reisą – taip sau malonumas.

Ir kaina gali ženkliai skirtis. Viešbučių kainas taip sužinokite. Kaina gali skirtis 40% nuo kainos „bukinge”. Beje, įmonės direktorė Julija Rimlina, bendrai sudėjus praleido Tenerifėje keletą metų. Viską žino, viską papasakos, patars, padės. Drasiai kreipkitės, ji Kanarų ir Tenerifės specas.

2. Tenerifėje idealus klimatas

Kanarų salos yra 100 km nuo Afrikos, šalia Maroko ir Vakarų Sacharos krantų. Tačiau Kanarai – Ispanijos teritorija. Tačiau klimatas čia kitoks, minkštesnis. Nėra varginančių karščių kaip kontinentinės Ispanijos pietuose – Malagoje, Marbelje arba Giblartare. Aš didelio karščio nepakeliu visai. Į šiltus ir karštus kraštus važiuoju tik rudenį ar žiemą.

Klimatas Tenerifėje realiai puikus! Temperatūra visus metus nuo +22 iki +28 laipsnių. Rugsėjo gale dieną buvo nuo +24 iki +28, vakare ir naktį nuo +20-22 laipsniai. Lietus per savaitę buvo vieną kartą ir tai, juokingas ir greitas. Man pats tas. Vakare labai smagu pasivaikščioti, nueiti į klubą, barą ar pavakarieniauti gerame restorane. Diena aišku visi deginasi paplūdimyje ar prie baseino viešbutyje.

Klimatas Tenerifėje dar unikalus tuo, kad jis skirtingas salos  pietuose ir šiaurėje. Pietuose sausesnis ir šiltesnis, šiaurėje – vėsesnis ir lietingesnis, jei tai apskritai galima pavadinti lietumi. Viena iš žinomiausių turisčių gyvenusių saloje kaip balneologiniame kurorte – Agata Kristi. Ji gyveno saloje 4 metus, gydėsi plaučių ligas Puerto de la Kruse, salos šiaurėje. Tad turėkite omenyje, Tenerifė ne tik poilsis paplūdimyje.

3. Čia saugu ir patogu.

Tenerifė tai Ispanija. Jūs – Europoje. Čia beveik nemokamas europietiškas mobilus ryšys ir internetas. Anglų kalba valdo. Daug anglų, rusakalbių ir Baltijos šalių gyventojų. Internetas kai kur pakimba, bet apskritai viska ok. Prie jūsų nesikabinės ir nešauks jūsų Nataša, Nataša…, kaip Turkijoje ar Egipte įkyrūs prekeiviai ar praeiviai. Policija ant kiekvieno kampo. Tačiau lengvai galima nusipirkti žolės. Visur galima sumokėti kortele, net taksi. Grynųjų su savimi aš iš viso neturėjau.

Vakare didžiuosiuose viešbučiuose gali vykti vakarėliai. Viename tokių aš gyvenau. Garsios muzikos problemą sprendžiau uždarydamas balkoną. Per visą savaitę nemačiau nei vieno konflikto niekur su niekuo. Servisas aukšto lygio, restoranuose, kuriuose aš buvau (net ir viešbučių, išskyrus vieną), skaniai maitina. Tenerifėje kai kurie daunšifteriai arba tie, kurių pajamos leidžia, gyvena čia pastoviai. Kodėl gi ne?

Keliai geri, atitverti, galima išsinuomoti automobilį. Šiokia tokia patirtis važiavimui kalnų keliais reikalinga. Sala nedidelė, bet įdomi:

Tenerifėje realiai jaučiasi laimės nuotaikos. Pažiūrėkite į šiuos veidus. Reikia pripažinti, kad saloje tvyranti atmosfera užliūliuoja, nuramina, tu į ją lyg prasmengi. Toks nerūpestingas tinginiavimas :)))

4. Tenerifėje puikūs paplūdimiai.

Čia pasak kitų žmonių, nes paplūdimio poilsis ne man. Aš per savaitę vandenyne maudžiausi vieną kartą ir apie tai papasakosiu vėliau. Ir dar vieną kartą šiame SPA centre, apie kurį irgi papasakosiu vėliau.

Deginausi irgi gal kokius tris kartus :))) Bet iš to ką mačiau, paplūdimiai visai geri.

Salos ilgis apie 200 km, trečdalį –  70 km  sudaro paplūdimiai. Visuose geruose viešbučiuose yra baseinai. Kai kuriuose po 5 – 6.

O taip, vos neužmiršau, Tenerifė – viso pasaulio banglentininkų meka. Kaip aš supratau, daugiausia pradedančiųjų. Bare aš susipažinau su viena filipiniete ir šveicare, pabendravome. Jos keliauja po pasaulį ieškodamos bangų. Tenerifėje pirmą kartą. Trumpiau – banglenčių sportas Tenerifėje yra.

5. Saloje yra ką veikti ir ką pamatyti tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Kad būtų aiškiau, tai į salą su 2 milijonais gyventojų iki pandemijos kasmet atvykdavo 14 milijonų turistų. Tenerifė – pati didžiausia ir labiausiai išsivysčiusi salyno sala. Kalbant apie poilsį, pramogas, restoranus, viešbučius, turistinius objektus ir infrastruktūrą. Be to, tiek suaugusiems, tiek vaikams kartu ar atskirai. Pavyzdžiui vien ko vertas orkų šou Loro parke. Įrašiau jums video:

Taip pat rekomenduoju aplankyti Teidės vulkaną ir nacionalinį parką. Jei pasiseks su oru, čia labai gražu. Po debesimis dar apie 200 metrų:

Jei jūs su vaikais, tai būtinai turite aplankyti Siam parką. Tai vienas iš geriausių ir pačių didžiausių vandens parkų pasaulyje:

Vaikai ekstazėje. Bet ir suaugusių daug. Čia reikia visai dienai, nuo ryto iki vakaro. Įėjimas – 38 eurai suaugusiems ir 19 eurų vaikams. VIP bilietas kainuoja 128 eurus. Su juo, viskas kas yra parke, įskaitant maitinimą ir gėrimus, bet kurie kalneliai, įskaičiuota į kaina. Tik mokymai plaukti banglente už atskirą kainą ir reikia tartis iš anksto.

Mažas laifhakas. Jei keliaujate su didele kompanija ar norite aplankyti parką su šeima, tai pirkite vieną VIP bilietą. Nuimti ar perduoti jo negalima. Tačiau kažkas iš jūsų gali lankytis restorane neribotai. O su apyranke ten nemokamas maistas ir gėrimai.

Daugiaukščio dydžio vandens kalneliai.

Čia galima sužinoti iš kur išsiskiria adrenalinas!

6. Čia daug gerų viešbučių ir restoranų.

Truputis apie apsigyvenimą ir nekilnojamojo turto kainą. Dviejų kambarių apartamentai kainuoja nuo 100 000 eurų. Namai įvairiai, nuo 200 000. Patogaus būsto nuoma nuo 1000 eurų mėnesiui iki begalybės. Pats brangiausias variantas kuriame aš gyvenau – vila už 1000 eurų nakčiai. 6 žmonėms sezono metu ir 238 eurų vienam žmogui rugsėjo gale. Aišku su pusryčiais. Dauguma gyvena čia po kelis mėnesius metuose. Aš juos puikiai suprantu. Apie salos viešbučius, kuriuose teko pabuvoti parašysiu atskirai, prenumeruokite naujienas.

Vieną galiu pasakyti – vis viešbučiai, kuriuose buvau – puikūs. Kiekvienas su savo fiške, bet bendrai visi geri.

Maisto atžvilgiu viskas labai gerai. Nėra nešvaraus (mums europiečiams) nudruskinto vandens, niekur nei karto neapsinuodijau, tablečių nuo skrandžio nevartojau. Vieną kartą restorane, beje penkių žvaigždučių viešbučio, buvo sugedęs melionas pusryčiams, kitame 4* – klaikaus skonio omletas. Dėl viso kito – viskas aukštame lygyje, gamina greitai ir skaniai, net ir gatvės kavinėse. Kai kurie viešbučiai taip sutinka svečius.

Daugelyje viešbučių restoranų – švediškas stalas. Ne toks kaip Turkijoje, kai maistą tau įdeda virėjas, o normalus mūsų supratimu. Būna, kad virėjas iškepa steiką ar tuną prie jūsų:

Kainos gatvės kavinėje, pakankamai skanu ir nebrangu. Pica su sriuba apie 15 eurų.

Yra viešbučių restoranai su puikiu vynų pasirinkimu.  Kai kuriuose viešbučiuose labai neblogi barai. Šioje nuotraukoje vien tik džino pasirinkimas:

7. Tenerifė prieinama kiekvienam.

Galima ateiti į restoraną, sumokėti už vakarienę 40 – 60 eurų ir tau visą vakarą neš 10 -15 valgių ir pils vyną. Ar užkasti kavinėje už 10 – 15 eurų. Beje, vynas čia visur geras, net ir supermarkete už 5 eurus. Vienas patarimas – vyno daryklose ne pirkite vyną, o gerkite! Paprastai buteliuose ne tas vynas, kurio jums duoda ragauti.

Galima apsistoti nebragiuose apartamentuose. Mano pažįstami gyvena hostelyje už 10 – 20 eurų. Tiesa, jie atvažiuoja 3 – 4 kartus per metus paplaukioti burlentėmis. Pramogos taip pat įvairiam skoniui: skrydis virš salos parasparniu, delfinų ir banginių stebėjimas, barų ir klubų lankymas, salos miestų lankymaa, poilsis SPA, bendravimas su vietiniais, žvaigždžių ir planetų stebėjimas ir dar daug visko.

Kiekvienas saloje ras kažką sau pagal skonį ir kišenę. Vienintelio ko neišbandžiau, viešojo transporto. Apart taksi, niekuo kitu nevažinėjau. Taksi kainos kaip Latvijoje, gal kiek brangiau.

Tokie mano pirmi įspūdžiai apie Tenerifę. Ar aš sugrįsčiau į salą? Vienareikšmiškai – taip. Man pagrindinė priežastis – šiluma žiemą ir švelnus klimatas. Gal aš kažką pamiršau? Parašykite komentaruose! Prenumeruokite naujienas, rašysiu apie Tenerifę ir ne tik.

 

Mane galite rasti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys