Taip… Pirmoje dalyje aš papasakojau apie tai, kaip atvykti ir kur gyventi Abu Dabyje ir kas kiek kainavo mano konkrečiu atveju. Dabar papasakosiu ką aplankyti ir ką nuveikti Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje.

1. Abu Dabio miesto paplūdimys.

Aišku, pirmiausia į Jungtinius Arabų Emyratus dauguma važiuoja dėl jūros, saulės ir poilsio paplūdimyje. Tame miestui nėra lygių. Būtent Abu Dabyje geriausi šalies paplūdimiai. Taip atrodo municipalinis miesto paplūdimys dieną. Paplūdimys absoliučiai nemokamas. Čia minkšti gultai, didžiulis ekranas, kuriame galima žiūrėti sportą, filmus ar klipus:

Reikia prisipažinti, aš nesu poilsio paplūdimyje mėgėjas. Tačiau tai pats geriausias paplūdimys, kokį aš mačiau per savo gyvenimą. Vanduo šiltas ir nepaprasto grožio turkio spalvos. Idealus baltas smėlis atvežtas iš Egipto. Smėlį kiekvieną dieną lygina ir paplūdimį tvarko. Tikra arabiška palaima!

Vandenyje įvairios laipynės, batutai. Yra keletas dušų,tualetai, persirengimo kabinos.  Visas pramogų kompleksas – vaikų žaidimo ir sporto aikštelės, stalo žaidimai ir t.t. Viskas nemokamai. Pats paplūdimys suskirstytas į keletą zonų: bendrą, šeimų, tik moterų (arabų šalis) ir sportinės pakraipos paplūdimys. Ir kaip jūs suprantate, tai ne vienintelis paplūdimys mieste. Kai kuriose vietose vandens spalva pritrenkianti:

Simply Abu Dhabi #visitabudhabi #абудаби #оаэ #abudhabi #uae

Posted by Aleksandr Alimov on Saturday, 19 January 2019

Kartais vakarais dangus sužiba visais įmanomais atspalviais:

2. Baltoji Abu Dabio mečetė

Tai viena iš ryškiausių miesto lankytinų vietų. Ji papuola į labiausiai pasaulyje lankomų turistinių objektų dešimtuką. Statinys toks įspūdingas, kad vertas atskiro aprašymo. Užtenka paminėti, kad statybos kainavo apie 700 milijonų dolerių!

3. Komercinis Abu Dabio rajonas (Downtown)

Šioje komercinėje Abu Dabio dalyje sutelkti patys aukščiausi miesto dangoraižiai. Čia yra prabangūs viešbučiai Grand Hyatt, Jumeirah. Etihad Towers pastate, 300 metrų aukštyje yra apžvalgos aikštelė ir restoranas su puikiais vaizdais į miestą. Būtent čia yra pagrindinis valstybinės Jungtinių Arabų Emyratų naftos kompanijos pastatas. Tiksliai nežinau, bet pagal mane, tai pats aukščiausias pastatas mieste:

4. Viešbutis Emyratų Rūmai (Emirates Palace)

Netoli nuo čia yra dar vienas viešbutis, kuris neseniai tapo lankytinu objektu. Tai Emirates Palace. Kai jį pastatė, jis buvo brangiausias pasaulyje viešbutis. Statybos kaštai viršijo 3 milijardus dolerių! Net garsiausio ir kol kas aukščiausio dangoraižio Burdž Chalifa Dubajuje statyba kainavo du kartus mažiau!

Neseniai čia pradėjo leisti lankytis turistams ir dabar ten jų daugybė. Visi įsijautinėja į turtingą gyvenimą, o jis čia veržiasi iš kiekvieno kambario:

Viešbučio bare galima išgerti kavos su valgomu auksu, Kaina – apie 15 eurų:

Jei jums pasirodė, kad viešbutyje daug aukso, tai jums nepasirodė. Statant panaudota 2 tonos (!) gryno aukso:

5. Abu Dabio Luvras (Louvre Abu Dhabi)

Tai atskira istorija ir vieta. Matyt vietiniams pinigai taip spaudžia kišenę, kad jie pasidarė savo Luvrą! Jis taip ir vadinasi – Abu Dabio Luvras. Vien vardo naudojimo frančizė kainavo apie 600 milijonų dolerių:

Muziejus įdomus ne tik kaip muziejus, bet ir kaip architektūrinis objektas. Bet apie jį dar kada nors papasakosiu:

Įsidėmėtina, Abu Dabio Luvre yra dailininko, iš mano gimtojo Daugpilio, Marko Rotko paveikslas:

6. Abu Dabio prekybos centras Marina Mall

Abu Dabyje yra didžiulis prekybos centras – Marina Mall. Visiem žinomas arabų pomėgis išlaidauti, tad aišku,kad be prabangaus prekybos centro neišsiversi:

Jei atvirai, tai nieko įdomaus aš ten neatradau, na ir tikslo tokio nebuvo. Sako, kad iš Emyratų veža auksą ir kailinius, bet manęs nei viena, nei kita nedomina. Užėjau į „Rolex“ butiką, pažiūrėjau į puikius laikrodžius gyvai. Pasvajojau truputėlį :)))

7. Abu Dabio krantinė The Corniche

The Corniche – tai 8 km promenada palei jūrą!

Čia ir kavinukės, ir paplūdimys, ir viešbučiai su restoranais, ir dar daug visko. Kai atvėsta, žmonės išeina pasivažinėti dviračiais ir riedučiais, pasportuoti ar tiesiog į paplūdimį. Vakare taip pat malonu pasivaikščioti:

Aišku tai toli gražu ne visi lankyti objektai ir įdomios vietos, kurias gali pasiūlyti miestas net ir pačiam išrankiausiam turistui. Abu Dabyje dar daug vietų vertų dėmesio. Pavyzdžiui Jaso sala, kur vyksta Formulės 1 lenktynės, Ferrari World pramogų parkas, daug stulbinančių ir neįprastų dangoraižių, Warner Bros pramogų parkas, Jaso vandens parkas, zoologijos sodas ir dar daug visko.

Bendras 5 dienų kelionės biudžetas –  900 eurų. Beveik 350 eurų bilietai, apie 250 eurų už 4 nakvynes viešbučiuose (dvi naktys 140 eurų – gyvenau vienas, dvi naktys 184 eurų – pasidalinome išlaidas su draugu) ir visa kita  – tai išlaidos transportui, taksi, maistui, bilietams į objektus… Taip kad Jungtiniai Arabų Emyratai, malonumas ne iš pigiųjų.

Tikiuosi kitą kartą Abu Dabyje galėsiu pabūti ilgiau nei 5 dienas. Beje airBaltic avialinijos nuo spalio vėl atidarė tiesioginius skrydžius iš Rygos į Abu Dabį. Bilietai nuo 129 eurų į vieną pusę. Galima net verslo klase. Išsamiau apie airBaltic verslo klasę rašiau čia!

Tokią aš pamačiau Jungtinių Arabų Emyratų sostinę ir brangiausią mietą. Jei kas domina – klauskite. Mano keliones galima sekti ir Fecebook‘e bei Instagram‘e.  Prenumeruokite travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį. Jūsų laukia daug įdomaus! Prenumeruokite, skaitykite, komentuokite ir dalinkitės savo įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį  palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose. Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — Jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov