Taip… Sausio pabaigoje aš grįžau iš Jungtinių Arabų Emyratų sostinės Abu Dabio. Čia aš pasakosiu apie savo įspūdžius: kaip nukeliauti, apie viešbučius ir kainas. Tai pagrindinės kiekvieno keliautojo išlaidos. Kituose straipsniuose papasakosiu apie įdomias vietas, kurias pavyko aplankyti. Daugelis bijo ar nenori susiorganizuoti kelionę į šią tolimą, įdomią ir pakankamai brangią šalį. Ir jie daugeliu atveju nėra teisūs. Dabar papasakosiu, kodėl.

Lėktuvo bilietai į Abu Dabį (JAE)

Tiesioginį reisą iš Rygos į JAE turi tik Latvijos nacionalinės avialinijos airBaltic. Visos kitos su persėdimais:


Labai patogu, nes norint ar esant mažam biudžetui, iš Vilniaus ar Talino galima atvažiuoti reisiniu autobusu. AirBaltic skraidina į sostinę ir patį didžiausią ir turtingiausią emyratą – Abu Dabį. Beje, labai įdomu, kad jungiamieji skrydžiai iš Vilniaus ar Talino, dažnai nemokami. T. y. perkant bilietą iš Rygos (tiesiogiai) ir Vilniaus / Talino (su persėdimu Rygoje), kaina nesiskiria.

Nežinau ar visi reisai, bet mano draugas iš Talino skrido būtent taip. Na ir jungiamieji skrydžiai iš abiejų kaimyninių miestų labai patogūs pagal laiką. Reisas naktį, tad galite nusnausti ir anksti ryte būsite Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Patarimas: jei norite stebėti saulėtekį, pasirinkite vietas kairėje. Aš labai mėgstu stebėti saulėtekius ir saulėlydžius lėktuve:


Dar viena patogi aplinkybė – nuo spalio iki balandžio 4 skrydžiai per savaitę, tad buvimo laiką šalyje galima reguliuotis pačiam. Galite pasirinkti 2-4-5-6-8 ar daugiau dienų. Kelionių organizatoriai siūlo minimum 7 nakvynes. Mano atveju, bilietas likus apie mėnesį iki skrydžio, kainavo 337 eurus. Į vieną pusę – 129 eurai. Galima ir verslo klase. Apie mano kelionę airBaltic verslo klase galima paskaityti čia

Viešbučiai ir apgyvendinimas Abu Dabyje

Pačios didžiausios išlaidos, po bilietų – nakvynė. Viešbučiai Emyratų sostinėje vienareikšmiškai brangūs. Net ir pačiame paprasčiausiame 3 žvaigždučių viešbutyje nakvynė be pusryčių jums kainuos nuo 40 eurų. Ir greičiausiai ji bus užkampyje, toli nuo papūdymių ir lankytinų vietų. Pirmas dvi dienas aš apsistojau Corniche Hotel Abu Dhabi viešbutyje. Dvi naktys be pusryčių – 140 eurų. Tipo 5* viešbutis, bet iki jo netraukia. Numeryje nebuvo net plaukų džiovintuvo. Gal būt buvo galima paprašyti. Bet kam man jis? Tik laiko švaistymas, aš juk Jungtiniuose Arabų Emyratuose:


Didelis viešbučio pliusas – vieta. Jei jūs važiuojate iš oro uosto, tai nuo galinės stotelės centre jis ranka pasiekiamas. Taip pat patogu iš jo važiuoti į oro uostą. Be to jis praktiškai ant krantinės. Paplūdimiai visai šalia. Dar vienas momentas… Jei yra galimybė, rezervuokite numerius iš anksto. Kaina atvykus ir rezervavus iš anksto gali skirtis 1.5 – 2 kartus! Ypač populiariuose viešbučiuose su gerais atsiliepimais. Padariau jums savo numerio video apžvalgą:

Kitasmano viešbutis Abu Dabyje buvo – Hala Arjaan by Rotana Deluxe Hotel. Truputį geresnis už pirmąjį, nors turėjo viena žvaigždute mažiau. Kaina dviem už dvi naktis su pusryčiais – 184 eurai. Beje pusryčiai man pasirodė ne kokie, nors visko buvo pakankamai. Paprasčiausiai nebuvo skanu. Štai jums taip pat video:

Pigių variantų Abu Dabyje nėra. Na iš tikro aišku yra, bet tuose hosteliuose ir apartamentuose nesinori gyventi, tiek jie prasti. Man atrodo, kad tai tiesiog laikinas variantas atvykstantiems čia uždarbiauti. Kad kažkur laikinai turėti kur nakvoti, nes už busto nuomą Emyratuose paprašys sumokėti už metus ar pusmetį į priekį. Mūsų europietišku supratimu, gerų hostelių čia tiesiog nėra. O apartamentų aš paprastai nesinuomoju. Pabandykite, gal pavyks.
Atskridus į Abu Dabį ir išėjus į atskridimo zonos, jus pasitinka turistinis info-centras. Čia jūs galite nusipirkti sim kortelę į telefoną (kaina – 27 eurai / 2GB), bilietą į miestą (apie 5eurus) ir gauti bet kokią informaciją anglų kalba:

Komfortabiliu autobusu, kuris iki centro važiuoja apie 30 min. (labai priklauso nuo srauto ir spūsčių), jus nuvež į patį centą. Kiekviename autobuse apie trečdalis vietų (priekyje) specialiai moterims (ladies only) – vietinis musulmoniškas koloritas. Mieste nėra metro ir važinėtis galima arba autobusais (viena kelionė kainuoja 0,5 euro), arba taksi. Kelionė taksi beveik dvigubai brangiau nei Rygoje. Sako, kad autobusai kainuoja po milijoną, bet man – autobusas, kaip autobusas:

Kituose straipsniuose papasakosiu apie Abu Dabio įdomias vietas, o kol kas galite pasigrožėti mano pirmuoju vakaru Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje. Šalis tikrai labai įdomi, nors ir gerokai brangi. Ko verta vien Baltoji Mečetė, apie kurią jau rašiau. Jūsų laukia daug įdomaus iš Emyratų:


Reikia pasakyti, kad miestas pradeda stebinti jau pakeliui iš oro uosto. Kada supranti, kad prieš 50 metų čia iš esmės buvo dykuma ir gyveno tik 40000 gyventojų, stebiesi, kaip iš viso buvo galima tai sukurti. Abu Dabyje nėra tokių dangoraižių, kaip Burdž Chalifa Dubajuje. Tačiau daugiaaukščių namų skaičius įspūdingas. Jų paprasčiausiai neapsakomai daug:

Iš esmės, visos miesto gatvės – šimtai ir tūkstančiai tokių daugiaaukščių. Aišku, kad visa tai tapo įmanoma,kai šalyje pasipylė lietus iš naftos pinigų. Aišku architektūriniai sprendimai kai kur ginčytini, bet tuo pat metu miestas įspūdingas. Ypač kai supranti, kiek per pusė amžiaus sudėta pastangų, lėšų ir darbo. O galėjo gi ir viską išvogti:

Abu Dabis labai skiriasi nuo savo išsukto jaunesnio brolio Dubajaus, kuris iš esmės dykuma. Mieste daug žalumos, parkų, zonų poilsiui su visa šeima. Kad būtų aišku, visa žaluma, medžiai ir palmės į miestą atvežamos. Vieno medžio laistymui valdžia išleidžia apie 2000 dolerių per metus. Baudos už sunaikintą medį (pavyzdžiui eismo įvykio metu) gali siekti 10000 – 15000 dolerių. O tiesiog parke galima gaminti barbekių. Aišku po savęs reikia apsitvarkyti:

Kas kilometrą viešieji tualetai:

Vaikų žaidimų aikštelė:

Apskritai rūpestis žmogumi ir miesto infrastruktūra palieka įspūdį:

Vakare, kai atvėsta, žmonės patraukia į sporto aikšteles:


Kitą kartą papasakosiu, ką aplankyti ir ką veikti Abu Dabyje ir apie bendrą kelionės biudžetą. Mano keliones galima sekti ir Fecebook‘e bei Instagram‘e. Prenumeruokite travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį. Jūsų laukia daug įdomaus! Prenumeruokite, skaitykite, komentuokite ir dalinkitės savo įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose. Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — Jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov