Per paskutinius keletą metų Sairme aš buvau du kartus – žiemą ir vasarą. Šiandien aš jums papasakosiu apie kurortą, kurio nežino net kai kurie gruzinai. Kaip sveikatinimo kurortas Sairme žinomas nuo 19 amžiaus vidurio. Be gydomojo kurorto, čia dar ir labai graži vieta. Sairme – verčiant tiesiogiai, reiškia „vieta, kur veisiasi elniai”. Pagal legendą, žiemą iš aplinkinių miškų, supančių šią vietą, prie mineralinių šaltinių nusileisdavo elniai ir laukinės ožkos.

Kur yra kurortas ir kaip atvykti į Sairme?

Iš Baltijos šalių geriausia skristi pigiomis avialinijomis Wizz Air į Kutaisi. Sairme yra šiek tiek piečiau Kutaisio, Imeretijos Bagdati rajone. Kurortas įsikūręs 950 m. aukštyje virš jūros lygio. Paprasčiausia atvykti automobiliu, autobusu ar maršrutke iš Kutaisio. Po patį kurortą, kuris tęsiasi tarpekliu 4 km, galima važinėtis štai tokiu autobusu:

Kodėl važiuoti į Sairme?

Čia dažniausiai važiuoja dėl unikalaus mineralinio vandens. Sairme mineraliniai vandenys išeina į paviršių jau prisotinti angliarūgštės.

Unikalios cheminės sudėties vandenį – (padidintas kiekis kalcio, natrio, geležies, magnio), nedidelė mineralizacija, biologiškai aktyvių medžiagų buvimas, naudoja kepenų, skrandžio ir virškinamojo trakto (gastritas, opos), inkstų (uždegimai, cistitai), šlapimo pūslės ligų gydymui.

Kurorto sveikatinimo ir SPA centras

Miestelyje yra sveikatinimo ir SPA centras:

Paprastai visų vietinių viešbučių svečiams įėjimas nemokamas:

O štai kai kurios procedūros gali būti mokamos, priklausomai nuo jūsų gydymo programos ir gydytojų rekomendacijų:

Apie procedūras ir gydymo programas geriau iš anksto sužinoti viešbutyje ar kurorto klinikoje. Kurorto sveikatingumo centro sporto salė:

Ką veikti Sairme?

Po Sairme labai malonu  tiesiog pasivaikščioti. Labai graži vieta, tyras oras ir didinga gamta:

Miesto gatvėse – mineralinio vandens biuvetės:

Taip pat jūs galite pasivaikščioti po gražius kalnus, nueiti prie krioklių:

Šalia kurorto, saugioje vietoje, galima pašaudyti į lėkštes ir kelioms minutėms pasijausti tikru medžiotoju:

Nusileisti linų trasa – ekstremalus nuotykis:

Realiai labai gražią vietą jie išrinko linų keliui. Saugumas taip pat aukštumoje:

Truputį iš to, ką galima veikti kurorte, jūs galite sužinoti iš mūsų video. Jame, pavyzdžiui, yra puikūs nusileidimo lyno keliu kadrai:

Kur gyventi Sairme?

Aš rekomenduoju viešbutį New Sairme, kur aš gyvenau šių metų vasarį:

4* kategorijos viešbutis po neseniai atliktos pilnos rekonstrukcijos. Viešbutis turi vieną ypatybę – baseiną su karštu mineraliniu vandeniu iš vietinio šaltinio. Vandens temperatūra nuo 30 iki 35 laipsnių ir žiemą jis šiltas! Ar žiemą, ar vasarą – grožis neįtikėtinas. Ir šitas stebuklas nuo 70 eurų žmogui nakčiai ir nuo 90 eurų dviems ne sezono metu, vasarį!

Žiemą čia daug prisninga:

Aplinkui kur nepažiūrėsi – kalnai!

Viešbučio New Sairme pagerintos kategorijos numeris:

Pačiame viešbutyje yra bankomatas ir mokėjimų terminalas:

Ir paskutinis dalykas, dėl ko aš asmeniškai rekomenduočiau viešbutį – labai geras restoranas:

Viešbutyje taip pat yra konferencijų salė ir tai dar mėgstama vestuvininkų ir korporatyvinių vakarėlių rengėjų vieta. Talpina iki 150 žmonių. Iš anksto susitarus, galima išsinuomoti visą viešbutį. Net jei jis bus nepilnai užpildytas.

Dar vienas variantas, kur apsistoti – Sairme Hotels&Resorts viešbutis. Jis yra visai šalia. Kategorija taip pat 4*. Jis truputi pigesnis nei New Sairme:

Viešbutis yra labai gražioje vietoje, ant kalno šlaito:

Šio viešbučio ypatybė – klinika, kuri įsikūrusi pačiame viešbutyje. Čia jūs galite galite gauti patyrusių gydytojų konsultaciją, pasidaryti bet kokius tyrimus ir gauti gydymo kursą.

Viešbučio įvairių kategorijų kambariai:

Viešbutyje yra dviviečiai ir triviečiai šeimyniniai numeriai:

Šis viešbutis taip pat po rekonstrukcijos, visiškai šviežias:

Taip pat Sairme yra nedideli viešbutukai ir svečių namai. Tačiau geriausias pasirinkimas – šie du viešbučiai.

Kada važiuoti į Sairme?

Aišku, kad kiekvienas pats sprendžia, kuris laikas važiuoti pats geriausias. Tai priklauso nuo jūsų norų ir planuojamų atostogų. Mano nuomone, pats geriausias laikas – nuo sausio galo iki balandžio. Ne sezono metu, kainos daug malonesnės. Taipogi ypatingu niuansu šiais metų laikais bus šiltas mineralinio vandens baseinas New Sairme viešbutyje. Nenusakomas pojūtis žiemą ar pavasarį plaukioti karštame mineralinio vandens baseine, kai aplinkui sniegas! Sezono metu vietas rezervuoti reikia gerokai iš anksto. Vasarą rezervuoti vietas Sairme viešbučiuose problematiška.

Jei norite aplankyti Sairme, galite kreiptis į kelionių organizatorių Mari. Jie planuoja keliones į Sairme vasariui. Su Marina Tugaleva, Mari direktore ir savininke, aš buvau Sairme vasarį, paskutinio turo šią žiemą po Gruziją metu.

Tokią aš pamačiau Sairme – gražiausią balneologinį Sakartvelo kurortą. Atvirai kalbant, visiems rekomenduoji ten nuvykti. Net jei jūs neturite problemų su sveikata. O jei turite problemų su sveikata, juo labiau! Miestas – kurortas visiškai nedidelis, tylus ir ramus. Idealu šeimyniniam poilsiui ir gydymuisi.

Daugiau apie Sakartvelo balneologinius kurortus: čia.

P. S.

Mane galite rasti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklalapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys