Paskutiniu metu visi susirūpino savo sveikata ir vis dažniau važiuoja gydytis į sanatorijas. Kovidas labai susilpnino mūsų sveikatą. Aktualūs tapo balneologiniai kurortai. Paaiškėjo, kad Sakartvelo balneologiniai kurortai verti ypatingo dėmesio. Minkštas klimatas, nuostabi gamta, grynas oras, virš 2000 įvairių mineralinio vandens ir gydomojo purvo šaltinių sukuria idealias sąlygas įvairių susirgimų profilaktikai ir gydymui.

Jei Jūs susiruošėte važiuoti gydytis, tai šiame straipsnyje aš papasakosiu kokius Gruzijos balneologinius kurortus mes aplankėme. Visi jie lengvai pasiekiami iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos. Iš Rygos, Vilniaus ir Talino yra tiesioginiai skrydžiai į Kutaisį. Tik 4 valandos – ir Jūs Skartvele!

Cchaltubas

Balneologinis kurortas Cchaltubas  (Tskaltubo) yra centrinėje Vakarų Gruzijos dalyje, 15 km nuo Kutaisio centro. Iš Kutaisio į Cchaltubą labai lengvai galima nuvykti taksi arba galima užsisakyti pervežimą iš viešbučio, kuriame Jūs nusprendėte ilsėtis.

Pagrindinė šio balneologinio kurorto vertybė – radoniniai mineraliniai vandenys, žinomi, kaip „Nemirtingumo šaltinis”. Natūrali šaltinių temperatūra, nepriklausomai nuo metų laiko, 33 -35 laipsniai. Radoninis vanduo pasižymi stebuklingomis savybėmis ir gydo labai daug susirgimų. Cchaltubo mineraliniai vandenys yra silpnai radoniniai, todėl naudoti šiuos vandenis gali net ir sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis.

Cchaltubo balneologinis kurortas žinomas nuo XII amžiaus. 1920 metais šaltiniai pereina valstybės žinion ir gauna balneologinio kurorto funkciją. Vystytis kurortas pradėjo 1926 metais.

Šiuo metu, šaltuoju metų laiku, veikia tik 2 šaltiniai. Šiltuoju metų laiku veikia dar 21 šaltiniai. Kiti šaltiniai neveikia ar iš viso yra apleisti.

Šaltinis Nr. 6

Žinomiausias Cchaltubo sveikatos centras – Šaltinis Nr. 6 arba dar vadinamas „Stalino šaltiniu”. Čia gydytis atvažiuodavo gydytis Stalinas. Jam ir buvo pastatytas Šaltinis Nr. 6. Iki šiol pastate išliko „Stalino liuksas”, kuriame jis mėgo ilsėtis. Dabar „Stalino liuksas” neveikia, bet jį galima apžiūrėti.

Šaltinis Nr. 6 pastatas buvo restauruotas 2018 metais, bet iki dabar viduje išliko tų laikų, kai čia ilsėjosi aukšto rango personos, atmosfera. Labai miela ir jauku.

Šaltinis Nr. 6 siūlo įvairias gydomąsias, sveikatinimo, atstatomąsias ir poilsio procedūras: radoninio vandens vonias, klasikinius ir hidromasažus, stuburo tempimą, purvo vonias, hidrokolonoterapiją ir daug kitų.

Į Cchaltubo balneologinį kurortą atvažiuoja gydytis nevaisingumo, judėjimo aparato, širdies ir kraujagyslių, nervų sistemos, ginekologinių, odos ir kitų ligų. Prieš pradedant procedūras reikalinga gydytojo konsultacija.

Šaltinis Nr. 2

Šiuolaikinis sveikatingumo SPA centras, kuriame galima pailsėti, atsipalaiduoti, puikiai praleisti laiką ir turėti naudą sveikatai.

Po konsultacijos su gydytoju, jums bus paskirtas būtent Jums tinkamas gydymas ir procedūros, naudojant radoninį mineralinį vandenį. Be to svečiai gal pasirinkti iš gausybės atpalaiduijančių, kosmetinių ir SPA procedūrų.

Sveikatingumo centro lankytojams siūlomos tokios procedūros: radoninio vandens vonios, Šarko dušas, povandeninis stuburo tempimas, povandeninis masažas, gydymas purvu ir įvairios fizioterapijos procedūros. Jeigu Jūs norite atvykti ilgesniam gydymuisi, tai yra paketai nuo 7 iki 21 dienos. Daugiau galima sužinoti tinklalapyje.

Visi šaltiniai, kaip ir šie du, yra didžiulio, vaizdingo parko teritorijoje. Parke yra tik vienas viešbutis – Park Resort Tskaltubo. Visi kiti viešbučiai už parko ribų. Svečiai apsistoja viešbučiuose, o į procedūras eina į sveikatingumo centrus parke.

Ką dar nuveikti Cchaltube galima paskaityti čia: Cchaltubas (Tskaltubo) – atgimstantis kurortas šalia Kutaisio. Ką verta pamatyti? (Vertėjo pastaba).

Sairme

Sairme balneologinis kurortas įsikūręs Vakarinėje Gruzijoje, 50 km nuo Kutaisio, 950 m. virš jūros lygio. Sairme išsiskiria unikalia geografine padėtimi, nuostabiais gamtos peizažai ir tyriausiu oru! Pats pagrindinis kurorto pliusas – penki mineralinio vandens šaltiniai ir vienas terminio vandens šaltinis.

Sairme rasti šaltiniai, pasirodo, kiekvienas atskirai gydo tam tikras ligas. Labai svarbu nepamiršti, kad vandenų negalima maišyti. Taip pat yra kontraindikacijos, kurioms esant, griežtai draudžiama gerti mineralinį vandenį.

Sairme yra poliklinika, kuri dirba 24/7. Apsistojus, visų pirma reikia nukeliauti į nemokamą konsultaciją pas gydytoją. Gydytojas atliks apžiūrą ir paskirs kokį vandenį, kokiomis dozėmis Jums gerti.

Į Sairme balneologinį kurortą rekomenduoja atvykti, jei Jūs ketinate gydytis: šlapimo takų akmenligę, tulžies pūslės akmenligę, medžiagų apykaitos sutikimus, virškinamojo trakto ligas ir t. t. Sairme siūlo visų rūšių profilaktinius masažus, reabilitacijos procedūras, procedūras svoriui mesti, druskų kambarį, saunas, hidrokolonoterapiją, vidinį ir lauko baseiną su terminio šaltinio vandeniu. Lauko baseine galima plaukioti bet kuriuo metų laiku, nes vandens temperatūra baseine nesikeičia ir yra 35 – 40 laipsniai.

Svečiams siūlomi du viešbučiai: Sairme resort ir New Sairme. Sairme resort labiau tiks šeimyniniam poilsiui, naujas New Sairme – poroms ir jaunimui. Viešbučiai yra 4,5 km atstumu vienas nuo kito. Pagal tvarkaraštį tarp viešbučiu, su sustojimo prie SPA, kursuoja nemokamas autobusas.

Be gydymosi Sairme yra kuo užsiimti! Pavyzdžiui, nusileisti ziplainu, pašaudyti šaudykloje, nukeliauti prie krioklio, pasigauti ekstrymo Off road ture. Sairme turi didžiulį potencialą ir čia planuojama įkurti kalnų slidinėjimo kurortą. Beje, praeitais metais mes aplenkėme kalnų slidinėjimo kurortus! Jei jums įdomu, tai apie juos galima paskaityti straipsnyje – Ar verta žiemą keliauti į Sakartvelą? (rusų kalba). Taip pat galite pasižiūrėti mūsų filmą – kelionę Sakartvelas (Gruzija) žiemą.

Daugiau apie Sairme kurorto galimybes galima sužinoti ČIA.

Boržomi

Sakartvelo balneologiniai kurortai žinomi visame pasaulyje, o ypatingai, Boržomi ir jo stebuklingas mineralinis vanduo! Boržomi yra Sakartvelo pietvakariuose, 125 km nuo Kutaisio. Kelionė nuo Kutaisio iki Boržomi užtrūks apie 2,5 valandos.

Boržomi mineralinio šaltinio vanduo turi daugelį Mendelejevo lentelės elementų. Be to, šių šaltinių vanduo ne tik malonaus skonio, bet ir nepaprastai naudingas. Vandens gydomosios savybės gerai veikia imunitetą, medžiagų apykaitą ir virškinimo sistemą.

Boržomi balneologinis kurortas yra žymus ir žinomas visame pasaulyje. Ištisus metus į Boržomi atvyksta daugybė žmonių gydytis, į reabilitaciją, pailsėti ar tiesiog pasigrožėti nuostabiais peizažais.

Boržomi mineralinis vanduo Gruzijoje užimą pirmą vietą pagal eksportą. Tačiau turiu pasakyti, kad tas vanduo, kurį parduoda Latvijoje, ne tik 3 kartus brangesnis, bet skiriasi skoniu nuo to, kuris parduodamas buteliuose Boržomyje.

Crown Plaza Borjomi

Prabangus Crown Plaza Borjomi viešbutis yra pačiame Boržomi centre. Visai šalia viešbučio yra parkas su Boržomi mineraliniais šaltiniais. beje, viešbučio svečiams įėjimas į parką nemokamas!

Apatiniame Crown Plaza Borjomi aukšte įsikūręs pats didžiausias Sakartvele sveikatinimo ir SPA centras. Baseinu, pirtimis ir poilsio kambario gali nemokamai naudotis visi viešbučio svečiai. Po gydytojo konsultacijos bus paskirtos specialiai Jums parinktos procedūros: mineralinio vandens vonios, plūduriavimas, gydomasis masažas, įvyniojimai, masažinės vonios, druskos kambarys ir t. t.

Centre naudojamas mineralinis vanduo padeda efektyviai gydyti skrandžio ir virškinimo sistemos, inkstų, kvėpavimo takų, neurologines, ginekologines, judamojo aparato, širdies ir kraujagyslių, bei judamojo aparato ligas.

Jei Jums kils klausimų apie Sakartvelo balneologinius kurortus, klauskite komentaruose. Mielai atsakysiu!

Užsukite į mano Instagram ar Facebook puslapį. Ten daug pasakojimų apie keliones. Tame tarpe ir apie Gruziją!

Prenumeruokite TravelBlog Baltic naujienas ir Jūs visada žinosite kur nuvykti ir įdomiai praleisti laiką!

Autorius: Ksenia Savčuka

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys