Kodėl verta aplankyti Anykščius?

Jei jums atsibodo miesto triukšmas, norisi išsimaudyti šiltuose ežeruose, pagulėti vėsioje medžių paunksnėje ar išbandyti kokią ekstremalią pramogą, tai keliaukite į Lietuvos kurortinę vietovę – Anykščius.

Iš pradžių čia buvo populiarus kultūrinis turizmas, nes čia daug istorinių lankytinų vietų ir virš 20 muziejų. Bėgant laikui, čia atsirado įvairių pramogų vaikams ir ekstremalams, tad dabar čia važiuojama pailsėti visa šeima.

Ką veikti Anykščiuose?

 1. Pasivaikščioti „Medžių lajų taku“.

Tako aukštis siekia 21 metrą, o ilgis – 300 metrų. Takas prasideda netoli lankomiausio Lietuvos akmens – Puntuko.

Take įrengta trylika stotelių, kuriose turistai gali susipažinti su Lietuvos miškų įvairove.  Keturiolikta stotelė –  34 metrų apžvalgos bokštas.  Nuo jos atsiveria panoraminis vaizdas į Šventosios upę ir mišką, už kurio stiebiasi Anykščių bažnyčios bokštai ir kaminai. Tam, kas bijo aukščio, ši trasa gali tapti nauju išbandymu. Kiti gi gali paprasčiausiai mėgautis vaizdu ir pasidaryti gražių nuotraukų.

 1. Pasivažinėti bėginiu dviračiu ar drezina Siauruko muziejuje.

Arba važiuoti po lietuvišką „Šveicariją“ per plieninį 96 metrų ilgio tiltą virš Šventosios upę. O šventei galima užsisakyti „traukinio užpuolimą“ ir patikrinti savo draugų tvirtumą. Muziejus įsikūręs šimtmečio senumo restauruotame Anykščių geležinkelio stoties komplekse. Čia galite pamatyti ryšio ir signalizavimo priemones, įvairius įrenginius, garvežį „Gegutė“, pagamintą „Škoda“ gamykloje.

Ekskursijos kaina: 3 € (mokiniams, studentams ir pensininkams 2 €, pasivažinėjimas drezina 1 €.)

 1. Užlipti į aukščiausios  Lietuvos bažnyčios bokštą.

Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte, kurio aukštis siekia 76 metrus,  įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria vaizdas į Anykščių apylinkes. Ji yra dešiniame bokšte, 33 metrų aukštyje.  Neogotikos stiliaus bažnyčia pastatyta 1899 – 1909 metais. Bažnyčios viduje – įvairūs meno paminklai.

 1. Tiesiai iš mašinos pamaitinti gyvūnus naujame Anykščių safari parke.

Čia jūs pamatysite laisvai besiganančius pievose stručius, laukines karves, elnius ir lamas. Šis safaris ypatingas tuo, kad jus džipu vežioja po didžiulę aptvertą teritoriją su gyvūnais, duoda jums pašarą arba duoną, ir gyvūnai ateina skanėstų. O įžūlūs stručiai kaišioja į mašinos saloną galvas ir taikosi įžnybti jums į minkštas vietas.  Užsiregistruoti  į safarį galima tinklapyje.

Be to čia yra nedidelis papludimys, kavinė. Galima pasilikti nakčiai viloje. Poilsiaujantiems siūloma naudotis baseinu arba išsinuomoti pirtį. Kainas žiūrėkite Booking.com arba oficialioje svetainėje.

 1. Praskrieti tarzanke virš Šventosios upės Dainuvos nuotykių slėnyje.

Parke yra 6 įvairaus sudėtingumo trasos, kurių aukštis siekia 13 metrų. Vaikiška trasa skirta 6 – 11 metų vaikams.

 1. Dainuvos nuotykių slėnyje galima išbandyti laisvą kritimą „Big Swing“ sūpynėmis iš 13 metrų aukščio.

  Toks atrakcionas tikrai ne silpnų nervų žmonėms! Žiūrėkite video.

 1. Palenktyniauti Anykščių kartodrome „Motosportas“.

Šie kartingai laikomi pačiais greičiausiais ir galingiausiais Lietuvoje. 5 ratų kaina – 7 €.

 1. Užsukti į apverstą namą ir Labirintų parką.

Namukas nedidelis, o įėjimo kaina tik 2 €. Parke trys karklų labirintai ir vienas kukurūzinis. Kaina suaugusiam – 4 €. Taip pat jūs čia rasite: užkandinę, batutą, apžvalgos aikštelę medyje, vaikų žaidimo aikštelę, vandens rutulį, tirą.

 1. Su vėjeliu nusileisti  vasarinėmis rogutėmis nuo  Kalinos kalno.

Rogučių trasa veikia ištisus metus  – ir žiemą, ir vasarą. Trasos ilgis -500 metrų ir ji vienintelė tokia Lietuvoje.

 1. Pasivaikščioti promenada šalia Šventosios – ilgiausios Lietuvos upės.

Palei upę galima pasivažinėti  dviračiais nuo Arklio muziejaus iki Medžių lajų tako. Tako ilgis – 15 kilometrų.  Vanduo upėje labai švarus, yra įrengti pliažai maudymuisi.

 1. Sudalyvauti edukaciniame užsiėmime Anykščių menų centre.

Ši meno studija jungia įvairių sričių menininkus. Čia dirba 13 rezidentų – grafikos dizaineriai, fotografai, natūralios kosmetikos gamintojai, amatininkai, tekstilės dizaineriai, stiklo ir keramikos dizaineris. Menų centre yra galimybė užsirašyti į edukacinę programą pas vieną iš meistrų ir išmokti pasigaminti įvairius daiktus savo rankomis. Tame pačiame pastate yra ir kiti du punktai.

 1. Pasinerti į povandeninį pasaulį, pralekti amerikietiškais kalneilais ar kalnų slidėmis, papulti į susišaudymą ir dar daug visko VR virtualioje realybėje. Kainos –  nuo 1 € iki 3 € už žaidimą.

 1. Pabuvoti kosmose.

Iliuzijų kambaryje „Cosmos” Paukščių Takas panaudojant veidrodžius, šviesą ir muziką, sukuriamas nesibaigiančios erdvės jausmas. Paslėpkite trumpam savo kameras ir telefonus  ir pabandykite žvilgterti į pačią veidrodžių gilumą. Įėjimo kaina vos pora eurų. Beje, į Rygą iliuzijų kambarį atvežė būtent vaikinai iš  Anykščių.

 1. Suskaičiuoti Rubikių ežero salas nuo Bijeikių apžvalgos bokšto.

Viso ežere  16  salų. Visų nuo bokšto pamatyti nepavyks, bet saulėtą dieną galima pamatyti Burbiškio ir Mačionių kaimus ar Leliūnų bei Debeikių bažnyčių bokštus. Bokštas yra šalia Bijeikių piliakalnio.

 1. Suspėti į vieną iš renginių vyksiančių šią vasarą Anykščiuose.

  Informacija rasite oficialiame miesto tinklapyje.

Apie tai, kur galima skaniai pavalgyti ir komfortiškai apsigyventi gamtoje mes papasakosim kitame straipsnyje.

Jei nežinote kur keliauti savaitgalį, užsukite į mano tinklapį Facebook, o Instagram galima rasti nuorodas į jau paruoštus maršrutus po Baltijos šalis.

Prenumeruokite naujienas iš  TravelBlog Baltic ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir visą pasaulį. Jūsų laukia daug įdomaus! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės savo įspūdžiais.

Autorius: Juliana Iljina

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys