Pavasaris – laikas, kai visi bunda iš žiemos miego ir pradeda keliauti! Visi galvoja, kad pas mus Latvijoje ir žiūrėti nėra ko, tačiau tai ne taip! Šiandien mes pasiūlysime jums pakeliauti po pačias gražiausias Latvijos pilis.

Aš padariau pačių gražiausių Latvijos pilių TOP – 10 atsižvelgdama į apklausos, padarytos mano Instagram bloge, rezultatus. Na ką, pasižiūrėkime kurios pilys Latvijoje pačios gražiausios:

Rundalės pilis (Rundāles pils)

Nuotrauka: https://rundale.net

Be abejonės, pati didingiausia Latvijos pilis – Rundalės pilis. Pilis pribloškia savo mastu ir prabangiu interjeru. Rundalės rūmai pastatyti architekto Frančesko Rastreli XVIII amžiuje.

Rūmuose galima pasivaikščioti dviem maršrutais – ilgu ir trumpu. (Įėjimo kaina skiriasi). Viso rūmuose apie 100 kambarių ir čia galima praleisti nemažai laiko.

Labai rekomenduoju aplankyti Rundalės pilį vasarą. Juk be pačių rūmų ten dar yra prašmatnus parkas.kuriame vasarą viskas žydi ir kvepia!

Dabar, dėl įvestų apribojimų, patekti į rūmus ir parką negalima, bet galima apžiūrėti Rundalės pilį iš išorės.

Telefonas pasiteirauti: +371 26499151.

Cesvainės pilis (Cesvaines pils)

 

Mano nuomone, gražiausia Latvijos pilis – Cesvainės pilis. Vidzemes perlas.

Eklektizmo stiliaus Cesvainės pilis pastatyta 1893 – 1896 metais Adolfo fon Vulfo šeimai. Ji laikoma vienu ryškiausių XIX amžiaus antros pusės architektūros pasiekimų.

Nuo 1919 metų Cesvainės pilyje buvo nokykla. 2002 metais pilyje kilo gaisras, po kuriuo iki šiol vyksta atstatymo darbai. Šiuo metu į Cesvainės pilį patekti negalima! Galima apžiūrėti tik iš išorės.

Beje, Cesvainės pilis programoje „Pamatykime Latvijos pilis”, gavo „Svajonių pilies” vardą!

Telefobas pasiyeiravimui: +371 26172637.

Jaunpilio pilis (Jaunpils pils)

Paslaptimis ir legendomis apipinta Jaumpilio pilis nė vieno nepaliks abejingo.  Viduramžių pilis įsikūrė Jaunpils miestelyje, vaizdingoje vietoje, prie ežero. Riterių pilis pastatyta 1301  metais kaip Livonijos ordino pilis. Daug kartų buvo perstatyta, bet išlaikė autentišką vaizdą. Įėję į pilies kiemą jūs atsidursite Viduramžiuose ir to ten neįmanoma nepajausti!

2000 metais Jaumpilio pilis į pačių gražiausių Latvijos pilių dešimtuką ir iki šiol jame yra.

Dabar Jaunpils pilyje yra viešbutis su prabangiais kambariais (svajoju ten apsistoti), viduramžių kavinė (labai skaniai maitina ir anturažas) ir muziejus su maža, bet įdomia ekspozicija (požemis tiesiog bomba!).

Galima užsisakyti super kietą ekskursiją apsirėdžius viduramžių apdarais su padykusiu ir labai charizmatišku vienuoliu.

Būtinai sužinokite aktualią informaciją ir iš anksto užsirašykite telefonu + 371 26101458.

Bauskės pilis (Bauskas pils)

Nuotrauka: Sandris_Kuzmickis

Bauskės pilis stovi  labai vaizdingoje vietoje – ant kalvos tarp dviejų upių Mūsa ir Memelė. Bauskės pilis yra dviejų dalių. Seniausia pilies dalis – stipri tvirtovė pastatyta XIII a. Livonijos ordino. Nauja Bauskės pilies dalis – Kuržemės hercogo rezidencija pastatyta XVI amžiuje.  Ekskursijos metu galima pamatyti ir pilies griuvėsius, ir muziejų naujoje pilies dalyje.

Aplankę Bauskės pilį, pasivaikščiokite po parką ir nueikite iki trijų upių, Mūsa, Memelė ir Lielupė, santakos.

Telefonas pasiteiravimui: +371 20011880.

Jaunmokų pilis (Jaunmoku pils)

Pastatyta 1901 metais, Jaunmokų pilis buvo Rygos mero vasaros rezidencija ir medžioklės namelis.  Aplink Jaunmokų pilį driekiasi vaizdingas, 9.8 ha ploto, parkas. Parke auga daugiau nei 60 krūmų ir medžių rūšių. O liepų alėja – tikra parko puošmena.

Čia yra daug medinių skulptūrų, supynės, medinė terasa, rododendrų sodas ir gražus prūdas, kuriame atsispindi rūmai.

Jaunmokų pilyje įsikūręs Miško muziejus.

Telefonas pasiteiravimui: +371 26187442.

Vecselienos dvaro pilis arba Červonkos pilis (Vecsalienas muižas pils jeb Červonkas pils)

Dvaro perlas – Červonkos pilis, pagrindinė dvaro sodyba puikiai išsilaikiusi iki mūsų dienų. Neogotikos stiliaus raudonų plytų pilis su būdingais šiam stiliui smailiais langais ir arkomis, kolonomis ir tvarkingu bokšteliu, pastatyta 1870 metais.

Manoma. kad pavadinimas kilo iš lenkiško žodžio „czerwony” – „raudonas”. Dvaras priklausė baronams fon Hanams.  1920 metais, žemės reformos metu, dvaras atiteko valstybei. Po to pastate buvo mokykla, kultūros namai, biblioteka ir t.t…

Vecselienos pilis apsupta gražaus parko su tiltuku, pavėsinėmis ir medinėmis skulptūromis. Šis parkas  – jaunavedžių pamėgta pasivaikščiojimo vieta, ypač vasarą. Taip pat čia dažnai vyksta fotosesijos.

Telefonas pasiteiravimui: +371 65475870.

Cėsio pilis (Cēsu pils)

Cėsyje yra ne tik Naujoji pilis, bet ir patys įspūdingiausi viduramžių pilies griuvėsiai Latvijoje. Naujojoje pilyje įdomi istorinė ekspozicija ir muziejus. Taip pat galima pasikelti į pilies bokštą, kad iš aukštai pasigėrėti gražiu Cėsio miestu.

Bet įdomiausia pasivaikščioti po 1214 metais Kalavijuočių ordino pastatytą Cėsio viduramžių pilį. Pajausti, kaip viduramžiais gyveno žmonės, padės pasivaikščiojimas su žibintu siaurais koridoriais ir dar siauresniais spiraliniais laiptais. Tačiau žibintai Cėsio pilyje ne paprasti, o su degančia žvake viduje.

Telefonas pasiteiravimui: +371 26576111.

Odzienas pilis (Odzienas pils)

Kažkada tai buvo prašmatni neogotikinio stiliaus pilis, kurios istorija prasideda 1455 metais! 1905 metų neramumų metu Odzienas rūmai buvo sudeginti, tačiau dabar labai aktyviai vyksta atkūrimo darbai ir pusė pilies jau rekonstruota.

Restauruotoje Odzienas pilies dalyje įsikūrė viešbutis. Bet galima tiesiog atvažiuoti į ekskursiją iš anksto užsisakius telefonu: +371 2053 3333.

Mežuotnės rūmai (Mežotnes pils)

Gražūs klasicizmo stiliaus rūmai. Mežuotnės rūmus statė nuo 1797 iki 1802 metų. Rusijos carienė Jakaterina II padovanojo savo anūko guvernantei, kunigaikštienei Šarlotei fon Liven.

Aplink Mežuotnės rūmus driekiasi angliško stiliaus parkas. Vienas iš takelių eina palei upę ir džiugina gražiais peizažais. Dabar Mežuotnės rūmuose įsikūręs viešbutis, bet taip pat čia vedamos ekskursijos.

Telefonas pasiteiravimui: +371 26595108.

Byrinių rūmai (Bīriņu pils)

Nuotrauka: https://www.birinupils.lv/

Puikūs neogotikinio stiliaus Byrinių rūmai pastatyti 1860 metais yra visai netoli Rygos. Labai dažnai šiuos rūmus išsinuomoja vestuvėms švęsti arba tiesiog atvažiuoja vestuviniam pasivaikščiojimui po Byrinių parką. Ir mes su vyru šiame parke darėme vestuvinę fotosesiją. Vietos čia labai gražios ir vaizdingos.

Nuotrauka: https://www.birinupils.lv/

Dabar Byrinių rūmuose viešbutis, bet ir į ekskursiją taip pat galima patekti. Taip pat galima pasikelti į rūmų bokštą, bet tik iš anksto užsirašius.

Nuotrauka: https://www.birinupils.lv/

Telefonas pasiteiravimui: +371 29244927.

Jei  norite surasti daugiu įdomių vietų Latvijoje, Baltijos šalyse ir ne tik – užsukite į mano puslapius Instagram ir Facebook.

Junkitės prie TravelBlog Baltic grupės ir Jūs visada žinosite kur nuvykti ir įdomiai praleisti savo laisvalaikį!

Autorius: Ksenia Savčuka

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys