Manau, kiekvienas iš jūsų anksčiau ar vėliau pagalvoja apie kelionę po Europą nuosavu automobiliu. Juk tai sąlyginai arti, įdomu ir saugu! Tokie malonūs ausiai pavadinimai kaip Briugė, Amsterdamas, Luaros pilys, Prancūzijos Rivjera, Norvegijos fjordai, Alpės, Komo ežeras, Budapeštas arba Dubrovnikas – vilioja į kelionę.

Jaunimas ryžtasi keliauti autostopu, senukai taupo kemperiui, o vidutinio amžiaus žmonės pirmenybę atiduoda kelionei nuosavu automobiliu. Ir tikrai, toks keliavimo būdas turi daug privalumų. Tai ir visiška judėjimo laisvė, ir didžiulės pramogų įvairovės. Savo asmeninį maršrutą po Europą gali susikurti ir tingūs, ir aktyvūs, šeimos su vaikais ir įsimylėjėlių porelės, tiek mėgstančios vienatvę, tiek triukšmingas kompanijas.

Ir visgi tokiai kelionei reikia tam tikrų žinių ir pasiruošimo. Pabandysiu pasidalinti savo patirtimi su visai, kuriuos domina ši tema, o jūs komentaruose galite parašyti savo pastabas. Ir dar, ruošiant savo maršrutą, jums gali pagelbėti tinklapis https://pigu.lt/.

Maršrutas

Pradėti reikia nuo savo kelionės plano. Ir čia, dažniausiai, atsiranda pirmos problemos. Paprasčiausiai susirasti savaitei namuką prie jūros ir lėkti per visą Europą prie savo tikslo mokomais keliais maksimaliai leistinu greičiu. Pats asmeniškai žinau žmones, kurie per parą su trupučiu nuvažiuoja 2000 kilometrų. Man nuoširdžiai gaila jų ir jų šeimos narių. Toks važiavimas pavojingas ir visiškai neįdomus. Pravažiuoti ir nepamatyti (apart kelio ir kolonėlių) tokių šalių kaip Lenkija, Čekija, Vengrija ar Austrija, mano kuklia nuomone, prilygsta nusikaltimui. Aš kaip tik rekomenduočiau važiuoti neskubant, sustoti mažuose miesteliuose, nakvoti neįprastose vietose ir būtinai iš anksto planuoti maršrutą.

Man asmeniškai kelionėje labai padeda programėlė MAPS.ME. Naudingi ir Google žemėlapiai. Bet galima kelionei įsigyti ir kokius nors navigatorius. Internete jų galima rasti begalę: https://pigu.lt/lt/gps-imtuvai

Nakvynės

Dauguma mano, kad tikri nuotykiai – tada, kai tu nežinai kur tave atves kelias. Visa kame kliautis sėkme – tai kaip žaisti rulete, niekada nežinai kaip baigsis.

Mano manymu, mūsų informaciniais laikais, planuoti nakvynes reikia iš anksto ir gerai apgalvojus kur. Vasarą rasti kambaryje aišku galima, bet teks rinktis iš likusių ir ne visada geriausių variantų gerokai užkeltomis kainomis.

Kitas variantas – kempingai. Jų Europoje daug, bet ir čia verta rezervuoti vietą iš anksto. Be abejo, mėgstantiems nakvoti po atviru dangumi, reikėtų iš anksto pasirūpinti palapine ir kitais tokiam keliavimui reikalingais daiktais. Pasirinkimas internete platus. Pravartu iš anksto išstudijuoti paklausą ir pasiūlą. Paiešką pradėti galite čia: https://pigu.lt/lt/palapine.

Pramogos

O čia reikia sau leisti viską! Svarbu atsirinkti kas patinka – sporto varžybos, pasivaikščiojimas istorinėmis vietomis, lipimas į kalnus, važinėjimasis dviračiais ar dar kažkas. O gal jums patinka apleisti pastatai ar kariniai lankytini objektai? Bet kuri iš Europos šalių, greičiausiai, turės ką pasiūlyti net išrankiausiam snobui.

Daug laiko ir pinigų sutaupys aiškus žinojimas ko trokšta siela ir įvairių numatyto kelio realizavimo variantų paieška internete. Pavyzdžiui, jei jūs mėgstate važinėti dviračiu, reikia surasti gerą dviratį: https://pigu.lt/lt/dviraciai. Na, o jei tiesiog mėgstate bastytis po pasaulį ir dalintis tuo ką matėte su visais, jums reikalingas geras ir nebrangus fotoaparatas: https://pigu.lt/lt/skaitmeniniai-fotoaparatai.

Lankytinos vietos

Tai mano silpnybė! Mėgstu gražius vaizdus ir istorines vietas. Patarsiu tik tiek, kad jei jau kur sugalvosite užsukti, iš anksto pasidomėkite tos ar kitos vietos istorija. Žvilgtelėkite į reikalingą tinklapį ir, jei reikia, pasinaudokite Google vertėju. Būtent detalių, apie kiekvieną lankytiną vietą, žinojimas gali nustebinti protą ir audrinti vaizduotę. Be to, prieš šeima galite sužibėti erudicija. O gidams paliksim minias grupinių ekskursijų mylėtojų. Jiems visada viską reikia pateikti „sukramtytą“!

normandija05

Maitinimas

Kažkada, iš jaunystės ir kvailumo, atvykęs į naują šalį, aš visu pirma eidavau į vietinį McDonald’s. Iš naivumo aš galvojau, kad kitoje šalyje čia bus kažkas kito nei pas mus. O dar, kad čia tai tikrai neapsinuodysi! Patikrinta ant savęs – keliaudami lankykitės didžiųjų pasaulinių brendų tinklų restoranuose tik jei nėra kitos išeities. Naujose šalyse eikite į nacionalinės virtuvės restoranus! Nebijokite paragauti ką nors naujo ir neskanauto. Juk gastrokelionės ne ką mažiau žavios nei autokelionės. Tačiau maitinimo įstaigų reitingus verta pasitikrinti. Ir atsiliepimus paskaityti neprošal. Pats aš naudojuosi Tripadvisor. Jis padeda atrasti perliukus nežinomose vietose. Bet būna kad renkuosi vietą spontaniškai,būtinai laikydamasis trijų taisyklių:

1. Ten būtinai turi valgyti vietiniai gyventojai.
2. Meniu neturi būti labai platus.
3. Tualetai privalo būti švarūs.

Suvenyrai

Magnetukai, raktų pakabukai, kepuraitės, marškinėliai ir kiti niekučiai – dideli pinigai turizmo versle. Bet pabuvoti Paryžiuje ir pas juodaodį nusipirkti raktų pakabuką su Eifelio bokštu – blogas skonis! Nereikia to daryti ir palaikyti Kinijos pramonės. Mes juk autokelionėje. Todėl privalomai lankomės naujų šalių turguose ir perkame išskirtinai tik vietinę produkciją – sūrius, dešras, uogienes, prieskonius ir kitus mažus gyvenimo džiaugsmus. Asmeniškai aš niekada nesibodžiu ir kokybišku vietiniu alkoholiu. Tik reikia atminti, kad naminis vynas penkialitriuose bambaliuose tikrai negali būti geras.

Ir svarbiausia, nieko nebijokite! Kiekviena kelionė praturtina ir daro jūsų gyvenimą įdomesniu! Į kelionę!