Jūrmaloje nėra ką pamatyti, išskyrus Jomas gatvę ir geležinį vėžlį? Cha! Gaudykit dar minimu 5 vietas, kurias verta aplankyti!

1. Jūrmalos muziejus po atviru dangumi ir Ragakapos gamtos parkas (Jūrmalas Brīvdabas muzejs un Ragakāpas dabas parks)

Muziejuje atkurtas žvejų kaimelis. Čia surinko rakandus, inkarus, valčių liekanas, gyvenamuosius ir ūkinius pastatus. Yra net du žvejybiniai laivai ir didelės supynės! Palyginus su Rygos, jis aišku mažesnis, tačiau įėjimas nemokamas! Darbo laikas ribotas (10:00-17:00, išskyrus pirmadienį).

Ragakapos gamtos parkas yra šalia muziejaus. Puiki vieta neskubiam pasivaikščiojimui ir mūsų miestietiškų plaučių pravėdinimui gaivinančiu jūros oru. Parke įrengti mediniai takeliai ir apžvalgos aikštelės.

Šalia muziejaus – nemokama automobilių stovėjimo aikštelė.

Adresas: Lielupe, Tīklu iela 1a, Jūrmala

Oficialus tinklalapis: www.jbmuzejs.lv

Tel.: +371 67754909; +371 29434723

 2. Lielupės balta kopa (Lielupes Baltā kāpa)

Visiems žinoma Balta kopa prie Saulkrastės, tačiau mažai kas žino Baltą kopą Lielupėje. O veltui! Aš pamačiau Baltą kopą, kai mes plaukėme plaustu į Rygos įlanką. Aukšta, balta kopa iškyla aukštai virš upės ir atrodo įspūdingai.

Baltos kopos plotis 100 m,  ilgis 800, aukštis 17 m. Ji susidarė tada, lai Lielupė pakeitė vagą ir paliko štai tokį vaizdingą smėlėtą krantą.  Ant Baltos kopos nėra įrengtų medinių takelių.  Pasivaikščioti galima arba viršuje, grožintis Lielupės žiotimis. arba apačioje palei krantą. Tačiau tokiu atveju bukite pasiruošę prisemti pilnus kedus smėlio!

Atvykti iki Baltos kopos galima pėsčiomis arba dviračiu, judant palei upę nuo Priedaine stotelės. Įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės nėra, tačiau automobilį galima palikti čia 56.992714, 23.948815 ir per mišką nueiti iki kopos. Antra stovėjimo aikštelė arčiau upės 56.990977,23.940934, tačiau ant kelio yra ženklas draudžianti pravažiuoti visiems, išskyrus kaimo gyventojus.

3, Dubulti meno centras (Mākslas stacija Dubulti)

Dubulti – vienintelė galerija Europoje, įrengta veikiančioje geležinkelio stotyje. Pirmą kartą išgirdau apie ją Rygoje, šiuolaikinio meno bienalėje RIBOCA 2018, kur Dubulti buvo viena parodos vietų. Tada ten buvo įrengta laukimo salė su minkštais pufais ir meditacine muzika, dėl kurios aš buvau pasiruošusi praleisti keletą traukinių!

Pats stoties pastatas taip pat vertas dėmesio – pastatytas 1977 m. pagal architekto Igorio Javeino planą ir forma primena banguojančią jūrą. Kaip meno galerija ji atsidarė 2015 metais po rekonstrukcijos.

Aktualią informaciją apie parodas galima rasti jų Facebook puslapyje. Malonus bonusas – įėjimas nemokamas!

Adresas: Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala, LV-2015

Telefonas: +371 29548719

Koordinatės: 56.9694049,23.7758229

4. Dzintarų miško parkas (Dzintaru mežaparks)

Parkas veikia ištisus metus. Vasarą čia veikia riedlenčių parkas, o danga leidžia patogiai važinėtis riedučiais. Žiemą takeliai tampa lygumų slidžių trasomis. Čia jūs rasite 3, skirtingo amžiaus vaikams skirtas, žaidimo aikšteles, kavinę ir apžvalgos bokštą.

33metrų bokštas, su keliomis apžvalgos platformomis skirtinguose aukščiuose, buvo atidarytas 2010 metais. Maža pastaba bailiukams: bokštas su grotelių grindimis ir esant vėjui linguoja.

Adresas: Lazdonas iela, Dzintari

Koordinatės:  56.9758497,23.8191778

Parke yra automobilių stovėjimo aikštelė.

5. Šviečiančių paveikslų teatras „Inner light”

Inner Light – ne paprasta galerija. Tai unikali šviesos tapimo technika, kurią patentavo tapytojas Vitalijus Jarmolajevas. Galerija įrengta tapytojo namuose pastatytuose pagal jo projektą. Groja meditacinė muzika, dieną keičia naktis ir jei lenktynės su nuolat pabėgančiu vaiku, aš būčiau pasilikus ten ilgam!

Vitalijaus Jarmolajevo darbai daug keliavo ir buvo eksponuojami įvairiose pasaulio vietose. O mes juos galime pamatyti tapytoje dailės rezidencijoje, name jo pačio ir suprojektuotame. Prie galerijos yra kavinė, kurioje rasite skaniausią Jūrmaloje čyzkeiką ir meditacinio piešimo studija, kurioje vyksta kursai ir mokymai. Jaunieji, įmonės ir tiesiog norintys gali užsisakyti meistriškumo pamoką, kurios metu, kartu su tapytoju nupieš paveikslą. Apšvietus jį ultravioletiniais spinduliais, pasimatys „paslaptis” – palinkėjimas, logotipas arba bet kas, ką iš anksto buvote sutarę su organizatoriais!

Labai rekomenduoju šią vietą! Mano nuomone, vienareikšmiškai – must see!

Adresas: Omnibusa iela 19, Majori, Jūrmala

e-mail: artrez@inbox.lv
Telefonai: studija:+371 67871937;  Vitalijus Jarmolajevas: +371 29628517

Prie studijos nemokamas automobilių parkavimas palei kelią..

Aš aplankiau visas išvardintas vietas ir drąsiai galiu jas rekomenduoti!

Norite sužinoti daugiau įdomaus? Užsukite į mano Instagram ir Facebook puslapius. Publikuoju ten foto istorijas apie gražias ir neįprastas vietas! Sveiki atvykę!

Prenumeruokit TravelBlog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį. Jūsų laukia daug įdomių pasakojimų! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais!

Autorė: Irina Mazurika

Iš rusų kalbos vertė Giedrius Gervys