Dabar aš papasakosiu apie vieną vietą Sakartvele, kurioje jūs tikrai nespėjote pabuvoti. Sveiki atvykę į slidinėjimo kurortą Gderdzi Adžarijoje, vos 100 km nuo Batumio. Goderdzi – vienas iš pačių jauniausių Gruzijos slidinėjimo kurortų, kuris atvėrė savo rankas pirmiems svečiams prieš 5 metus. Įspūdingi kalnai, nenutryptas sniegas ir pusnys iki 6 metrų aukščio! Toks jausmas, kad jūs čia visai vieni. Tik jūs ir snieguoti kalnai. Nuostabi, nepaliesta Goderdzi  gamta – tikras rojus akrobatinio ir ekstremalaus slidinėjimo, bei laisvo nusileidimo mėgėjams.

Saulėtekis kalnuose

Goderdzi jūs nepamatysite sniego patrankų, dėl subtropinio klimato ypatybių čia visada daug sniego. Vietiniai sako, kad žiemą čia iškrenta iki 6 metrų sniego. Jūs įsivaizduojate šias pusnis?

Žiemos sezonas Goderdzi slidinėjimo kurorte tęsiasi nuo gruodžio pradžios iki balandžio pabaigos. Akrobatinio ir ekstremalaus slidinėjimo mėgėjai ir nutrūktgalviai laisvo nusileidimo fanai, ši vieta tikrai jums! Čia populiarus heli-ski (nusileidimas nepaliestais sniegynais, toli nuo paruoštų trasų, kai į nusileidimo pradžią jus pakelia sraigtasparniu).

Patyrę slidininkai iš Europos jau pajautė šio unikalaus kurorto skonį ir važiuoja čia didelėmis grupėmis. Prieš atsidarant ateina pusryčiauti, kad negaištant laiko greičiau keliautų į kalnus. Kiekvieną ryta sraigtasparnis kelia ekstremalus į kalnus. Pirmas sraigtasparnis išskrenda 10:00.

Sraigtasparnis pasiruošęs skrydžiui.

Kas po kiek? Slidinėjimo kurorto Goderdzi kainos

Slidinėjimo kurorte Goderdzi slidininkų laukia penki keltuvai ir apie aštuoni kilometrai įvairaus sudėtingumo trasų. Uždarose keltuvų kabinose jus pakels į įvairius kalno aukščius. Pats aukščiausias taškas – 2702 m.

Uždarose keltuvų kabinose jus pakels į įvairius kalno aukščius.

Vietoje galima išsinuomoti visą slidinėjimui reikalingą įrangą. Nuomos ir ski-pass kainos pradžiugins kiekvieną.

Pavyzdžiui:

Ski-pass dienai – 25 lariai (7,5 euro)

Ski-pass savaitei – 145 lariai (43 eurai)

Jei jūs sugalvosite aplankyti kelis slidinėjimo kurortus Sakartvele, jums bus aktualus vieningas ski-pass:

Savaitei – 312 larių (91 euras)

Dešimčiai dienų – 420 larių (124 eurai)

Kur apsistoti Goderdzi?

Goderdzi slidinėjimo kurorte vietą apsistoti galima pasirinkti pagal kiekvieno skonį ir kišenę. Biudžetinis variantas – išsirinkti kambarį svečių namuose ar nebrangiame viešbutyje. Tada naktis jums kainuos nuo 15 iki 70 eurų. Arba galite paišlaidauti iš įsikelti į liuksusinį kasmbarį naujame penkių žvaigždučių viešbutyje Ambassadori Goderdzi. Viena naktis dviems su pusryčiais standartiniame kambaryje jums kainuos 170 eurų.

Viešbutis Ambassadori Goderdzi

Mes apsistojome viešbutyje Ambassadori Goderdzi, todėl papasakosiu būtent apie jį. Didžiulis viešbučio pliusas, kad jis įsikūręs vos keli žingsniai nuo keltuvo. Gražaus dizaino viešbutis, kur su gyventojais elgiamasi, kaip su pačiais brangiausiais svečiais.

Neįtikėtinai jaukūs kambariai su visais patogumais. Kiekvienas kambarys turi balkoną. Išėjai į balkoną ir apstulbai. Koks grožis!

Svečiams čia paruošti šilti chalatai ir minkštos šlepetės. Virdulys, kava / arbata, cukrus. Talpi spinta, mini baras, seifas ir televizorius. Vonioje – dušas, rankšluosčių džiovintuvas ir priemonės prausimuisi.

O dabar pagrindinis bonusas – didžiulė lova, kurioje gulint atsiveria vaizdas į kalnus.

Grožėtis kalnais galima ir nesikeliant iš lovos.

Viešbutyje yra SPA zona su panoraminiais langais, kur galima pailsėti kūnu ir siela. Jūsų paslaugoms šilto vandens baseinas, dvi pirtys, šalto vandens bačka ir lauko terasos.

Aplink baseiną sustatyti gultai ant kurių lankytojams padėti rankšluosčiai. Norint galima užsisakyti masažą ar grožio procedūras.

Baseinas su panoraminiu vaizdu į kalnus

Be to, viešbutyje vaikų kambarys ir salė, kurioje galima žaisti stalo žaidimus. Yra baras ir restoranas, kuriame jus pamaitins taip, kad „pirštus apsilaižysite”. Mes pietavome ir vakarieniavome viešbutyje, todėl žinau, ką sakau.

Visoje viešbučio teritorijoje veikia švitrus Wi-Fi.

Rytais restorane patiekiami pusryčiai švediško stalo principu. Didelis pasirinkimas įvairių, skanių patiekalų. Švieži vaisiai ir daržovės, bandelės, saldumynai, pjaustytas sūris ir mėsa, žuvis, šilti patiekalai, riešutai ir įvairių rūšių jogurtas. Stalai, tiesiogine to žodžio prasme, lūžta nuo visos šios gausos. Panorėjote į kalnus pasiimti sumuštinį? Stop – stop! Palaukite! Štai pasiimkite dėžutę ir įsidėkite du ar tris, jei praalksite.

Restoranas

Slidinėjimo kurorto pramogos

Šalia viešbučio įsikūręs Goderdzi Ski Lounge klubas. Klubas su panoraminiais langais, kuriame galima paragauti skanios picos ir minkšto chačiapurio.

O vakarais čia, tikra to žodžio prasme, kunkuliuoja gyvenimas. Fejerverkai, diskoteka lauke, milžiniški meškinai ir upe tekantis šampanas. Mes papuolėm būtent į tokį vakarėlį. Žavesys! Tikra gyvenimo šventė!

Kaip nusigauti iki Goderdzi slidinėjimo kurorto?

Goderdzi yra tik 105 kilometrai nuo tarptautinio Batumio oro uosto. Atrodo, ranka pasiekiama. Atskridęs pasiėmei išnuomotą automobilį ir jau po valandos, pusantros tapnoji sniegu kalnuose. Bet iš tikrųjų viskas visai ne taip. Iki Goderdzi kol kas galima patekti tik vienu keliu. Siauras kalnų serpantinas eina palei tarpeklį, kurio dugne teka upė Adžaristskali.

Jei pasiseks, tai pirmus 80 kilometrų jūs nuvažiuosite per dvi valandas. Toliau jūsų laukia kilimas iki Goderdzi perėjos. Kelias, lengvai tariant, sudėtingas. Planuokite ne mažiau trijų valandų. Kuo arčiau mes važiavom prie Goderdzi, tuo aukštesnės ir aukštesnės darėsi pusnys. Du – trys metrai. Nesibaigianti tranšėja gilioje pusnyje. Be baltų sniego sienų nieko daugiau nesimato. Kur mes važiuojame? Nuvažiuoti 105 km mums užtrūko 5,5 valandos.

Į šią kelionę reikia pažiūrėti kaip į žavingą atrakcioną ar nuotykį. Adrenalinas garantuotas. Įsitikinusi, šią kelionę jūs atsiminsite ilgam. Ne veltui mums automobilio savininkas rūpestingai į kelionę įdėjo litrą čačios, stresui ir įtampai nuimti. Pakeliui, mes trumpam sustojome prie lynų kelio pasigrožėti saulėlydžiu.

Turėkite omenyje, kad paprasta lengvoji mašina netinka šiai kelionei. Nuomokitės kelionei visureigį su patyrusiu vairuotoju, kuris galės jus saugiai nuvežti iki Goderdzi slidinėjimo kurorto. Kelionė pirmyn atgal kainuos jums apie 200 eurų. Mes važiavome aštuonviečiu Mitsubishi Delica, kuris puikiausiai tinka šiam keliui.

Kai planuosite kelionę į Goderdzi, būtinai užmeskite pora dienų, nes jei gausiai prisnigtų, kelią gali tiesiog uždaryti. Gatvėje neliksite, tokiu atveju viešbutis pasiūlys jums nakvynę su nuolaida. O štai į lėktuvą galite pavėluoti.

Kodėl verta važiuoti būtent dabar?

Greičiausiai po kokių 5 metų Goderdzi slidinėjimo kurorto nebeatpažinsite. Keliems metams į priekį čia numatytos intensyvios statybos. Artimiausiu metu čia pastatys naujus viešbučius ir objektus, o svarbiausia, nuties naują kelią, kuriuo atvykti čia bus paprasčiausiai.

Mano manymų, dabar puikus metas aplankyti Goderdzi. Laikas, kada dar nėra minios turistų, ir jūs galėsite pilnai pasimėgauti unikaliu kurortu ir nepaliesta gamta!

Pasižiūrėkite trumpą filmuką apie mūsų žiemos kelionę po Skartvelą:

Jei norite surasti daugiau įdomių vietų Estijoje, ir ne tik, mėgstate keliauti, užsukite į mano Instagram. Sekite mano keliones po Baltijos šalis ir visą pasaulį. Prisijunkite prie TravelBlog Baltic ir Jūs visada žinosite kur keliauti, kad įdomiai praleistumėte savo laisvalaikį!

Autorius: Irina Tjapkina

Iš rusų kalbos vertė Giedrius Gervys