Noriu pasidalinti kelionės įspūdžiais, kad būsimi keliautojai sužinotų, kas gali nutikti, o kelionių organizatoriai nedarytų klaidų. Suprantu, kad naujametinis laikas yra ypatingas (kelionė vyko 2017 12 29 – 2018 01 03), bet vis tik norisi, kad gautum tai, kas buvo sutarta, nepriklausomai nuo to kiek tavo kelionė kainavo…

Talinas

Į kelionę išsiruošėm trise: aš, žmona ir aštuonmetis sūnus. Keliautojų susirinko visas dviaukštis autobusas. Vėliau paaiškėjo, kad į šią kelionę važiuoja dar vienas autobusas iš Lietuvos, vienas iš Baltarusijos ir vienas, berods, iš Latvijos.  Viso virš 300 žmonių vienu metu į tą pačią kelionę.  Tad 8 val. ryto prasidėjo didžiosios lenktynės. Ir tas lenktynių jausmas neapleido mūsų iki kelionės pabaigos…

Pirma stotelė  Talinas ir pirmas siurprizas. Vietoje numatyto viešbučio Talino centre, viešbutis už 10 km nuo centro.  Tai reiškia, kad mūsų suplanuotą pasivaikščiojimą po Taliną teks atšaukti. Vienintelė paguoda, kad viešbučio kambaryje buvo vonia, kurioje šauniai atsipalaidavome.

Talino eglutė

Anksti  ryte greitai į autobusą ir į keltą.  Plaukiam į Helsinkį. Žmonių dar tiek nemačiau kelte. Vos radom kur atsisėst. Helsinkyje, kas nusipirkę ekskursijų paketą, vežami prie bažnyčios oloje ir paminklo kompozitoriui J. Sibelijui.  Mes į turgų. Viskas greitai. Neužsibūnam čia nė dviejų valandų. Keliaujam į Oulu. Šaunu, kad mus lydintis Audrius sugalvoja palinksminti vaikus ir suaugusius skaitydamas savotiškas suomių pasakas. Taip ir pasiekiame vakare Oulu.

Oulu

Oulu eglutė

Čia dar vienas siurprizas. Dar prieš kelionę man buvo pasiūlyta už priemoką pasikeisti viešbutį iš planuoto 3 žvaigždučių, esančio už 14 km nuo centro, į 4 žvaigždučių miesto centre. Kadangi laukė Naujųjų metų naktis, sutikom. Tačiau paaiškėjo, kad planuotas 3 žvaigždučių viešbutis ne už 14 km nuo centro, o vos už 450 metrų… Pasijutau keistokai…

Vėl ankstyvi pusryčiai ir pas Kalėdų Senelį.  Gavom pasiūlymą (prieš kelionę) nupirkti vaikui vieną iš pateiktų dovanų, kurią įteiks tikras Kalėdų senelis. Deja, trečias siurprizas… kadangi labai daug žmonių, dovanų Kalėdų Senelis neįteiks. Gerai, kad mus lydintis Audrius buvo suplanavęs apsirengti Kalėdų Seneliu ir padovanoti visiems vaikams saldainių, tai įteikė ir šias dovanas.

Santa Park

Kažkaip nesigilinau aš į programą, o reikėjo. Pasirodo iš pradžių lekiam į Santa Park požeminę Kalėdų senelio buveinę,  iš jos į Santa Claus villige. Abiejose vietose tikri Kalėdų seneliai… Kažkaip savo sūnui neaiškinau kaip čia jie suspėja vienu metu būti dviejose vietose ir užteko pas vieną pabuvoti. Man nesuprantamas toks pasirinkimas, nors tokia programa ne vien Interlux Travel yra sugalvoję. Vis tik, mokėti už įėjimo bilietą į Santa Park po 33 eurus suaugusiam ir 27,5 eurus vaikui, kad pabūti ten apie 2 valandas, prabanga. Juolab, kad pusvalandį prastovėjom eilėje pas Kalėdų senelį.

Santa Park

Santa Claus village

Santa Claus village lieka nedaug laiko. Nusipirkom pasivažinėjimą elniais ir haskiais, paskirtas laikas kas valandą. Atvažiavo visi keturi pilni autobusai, tai dėl masės žmonių numatytas laikas nebetenka prasmės ir eilėje laukiam dar pusvalandį. Jei būčiau žinojęs, kad elniukas mus temps 400 metrų, būčiau jau geriau ką nors kitą nuveikęs. Palaukėm ir prie haskių, vėl 400 metrų, bet greitai ir smagiai.

Santa Claus village

Kitą ankstyvą rytą kelionė į Ranua zoologijos parką. Įspūdžių daug, bet laiko mažai… Vėl dvi valandos, kurių užtenka tik pralėkt pro parką ir kelionė į viešbutį kažkur prie Helsinkio. Pasirodo tas kažkur  – Tamperė – šiek tiek į šoną nuo kelio. Ir vėl skubėsim, nes kelias nuo Ranua iki Helsinkio peilgėjo viena valanda…

Nežinau, ar šiame maršrute pastoviai būna tokie nesklandumai, ar čia kaltas naujametinis vajus ir noras išspausti kuo daugiau naudos iš jo… Todėl laukiu komentarų iš visų keliavusių į Laplandiją autobusu ir ne tik su Interlux Travel.

Bet kokiu atveju, bent Naujųjų metų sutikti  į Laplandiją su Interlux Travel, nerekomenduoju. Būna kelionės poilsinės, būna pažintinės, o būna – „pavarginės“.

P.S. Užsukite į mano puslapius Facebook’e . Sekite mano kelionės TravelBlog’e . Žiūrėkite, skaitykite, sekite ir komentuokite.