Taip. Neseniai lankiausi labai įdomioje vietoje. Amatciems – kaimas Latvijoje, 10 – 15 min. kelio nuo Ciesio ir valanda nuo Rygos ir Jurmalos. Dažnai dar jį vadina milijonierių kaimu. Dabar papasakosiu apie jį detaliau. Šios vietos įkūrimo idėja atėjo vienam žmogui – Aivarui Zvirbuliui, kuris panoro gyventi gerai įrengtame name gamtoje. Jis pastatė namą, kuriame gyvena pats, jo šeima, vaikai ir anūkai. Greita jis savo idėja užkrėtė draugus, kolegas ir pažįstamus. Į Amatciems pradėjo važiuoti tie, kuriems gyvenimas mieste nepakeliamas, o Rygos ir Jurmalos priemiesčiai per daug triukšmingi.

Kaimas įsikūręs prie vandens, miške, vaizdingoje vietoje ir turi visus šiuolaikinio kokybiško gyvenimo atributus: gerus kelius, palydovinę televiziją ir internetą. Kaime visi gyvena darnoje su kaimynais, gamta ir taisyklėmis, kurios, pavyzdžiui, numato, kad vakare ir naktį negalima triukšmauti, negalima statyti tvorų. Taip pat atkreipia dėmesį, kad šuo – žmogaus draugas ir jis neturi būti pririštas grandine. Kaimo gyventojų tikslas – maksimaliai išlaikyti natūralią gamtos aplinką. Miškas nevirsta miesto parku, o šalia prižiūrėtos nupjautos vejos driekiasi žydinti pieva. Ant nupjautos vejos paprastai jonvabalių nebūna, o Amatciems šiltą vasaros vakarą atėjus sutemoms žolėje dega šimtai mažų lempučių. O iš tvenkinių vasarą skamba darnus žaliųjų varlių choras. Balansas tarp gamtos, naudojamų technologijų ir estetikos sukuria įsimintiną kaimo vaizdą, kuris aiškiai parodo, kad žmogaus ir gamtos harmonija egzistuoja.

Štai kaip atrodo kai kurie namai Amatciems:

Šį namą galima nusipirkti ar išsinuomoti bet kuriam laikui – savaitei, mėnesiui ar metams:

Kai kurie potencialūs pirkėjai, kurie planuoja pirkti namą Amatciems, taip ir daro – išsinuomoja namą kelioms savaitėms ar mėnesiui:

Apie pusę pirkėjų – Latvijos ir Baltijos šalių gyventojai, kiti – užsieniečiai:

Visur naudojamos ekologiškos ir maksimaliai draugiškos gamtai statybinės medžiagos:

Šiame name, pavyzdžiui, baseinas šildomas saulės:

Viso kaime jau virš 100 namų ir kotedžų. Kiekvienas namas turi „fasadinę” pusę, kuri yra prie kelio vedančio į namą:

Visi namai turi ir savo „privačią” zoną su veja kieme. Kai kurie namai pastatyti tarp specialiai supiltų kalnelių, jei busimas savininkas nori pasislėpti nuo kaimynų ar svetimų akių:

Pagrindinis kiekvieno namo atributas kaime – tvenkinys. Jei jo nėra – jį specialiai iškasa. Čia viskas priklauso nuo savininko fantazijos ir biudžeto. Po kai kuriuos tvenkinius galima plaukioti valtimi:

Kaime galima nusipirkti ne tik sklypą statybai, bet ir įrengtą namą:

Anksčiau namai kainavo… Na, dėl namų kainų kaimą ir pradėjo vadinti „milijonierių kaimu”. Dabar čia namą nusipirkti galima nuo 200 000 – 300 000 eurų:

Yra ir nepilnai užbaigti projektai „pakišti po stogu”, kuriuos būsimas pirkėjas gali įsirengti pagal save:

Siūlau pažiūrėti į baigtą namą, kurį galima nusipirkti kad ir rytoj. Kaina – 400 000 eurų. Fasadinė pusė:

Kita pusė:

Vidinė namo teritorija. Čia galima degintis nuogam arba pasislėpti nuo smalsuolių:

Kaime yra visos šiuolaikinės komunikacijos ir ryšio priemonės. Čia net specialiai atvedė šviesolaidinį internetą:

Turbūt šaunu dirbti ir gyventi tokioje vietoje gamtoje prie vandens. Toli nuo triukšmo, šurmulio ir miesto išmetamųjų dujų:

Pirmame (arba tiksliau nuliniame) aukšte svetainė su židinių, pirtis:

Vaizdą pro svetainės langus galima pardavinėti:

Laiptai į antrą aukštą:

Antrame aukšte virtuvė ir valgomasis su terasa:

Taip pat vonios kambarys ir keli miegamieji:

Paskutiniame, trečiame aukšte dar viena svetainė su židiniu, televizoriumi ir keliomis sofomis. Atkreipkite dėmesį į šiaudinio stogo fragmentą. Tai labai nepigu, tačiau kuria jaukią atmosferą, ekologiška ir įsipaišo į kaimo eko-koncepciją. Beje visuose Amatciems namuose  geoterminiai šilumos siurbliai, patys ekologiškiausi šiai dienai:

Dar štai video internete radau:

Tokį aš pamačiau Amatciems – patį draugiškiausią gamtai kaimą Latvijoje. Beje Amatciems yra puikus penkių žvaigždučių viešbutis Jonathan Spa Estate.  Pažiūrėti kainas ir rezervuoti kambarį galima čia.

Visiems sėkmės ir nepamirštamų kelionių!

Mane galite rasti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys