Šiandien jums papasakosiu apie Alūksnę. Kaip jau žinote, aš dievinu mažyčius Pabaltijo miestelius ir įdomias vietas. Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje jų labai daug ir visi jie skirtingi, turintys savo „razinką”. Aš jau rašiau apie Siguldą Latvijoje, Biržus Lietuvoje ir Pranglį salą Estijoje. Alūksnėje buvau pirmą kartą. Ruduo buvo nepaprastai saulėtas, oras puikus. Kodėl neaplankyti nedidelio Latvijos kurortinio miestelio? Kviečiu jus į virtualią ekskursiją po Alūksnę!

Miesto istorija turtinga. Vardą miestas keitė kelis kart. Vienas iš pačių žymiausių – Marienburgas. Kai patenki į miestą, iškart jauti ypatingą energiją. Aš buvau spalio pradžioje. Vasarą čia žmonių ženkliai daugiau. Mieste gyvena apie 8000 žmonių:

1. Liuteronų bažnyčia ir apžvalgos aikštelė Alūksnėje

Miesto architektūrinė ir istorinė dominantė – liuteronų bažnyčia:

Čia beje, apžvalgos aikštelė. Įėjimo kainą simbolinė – už auką:

Nuo apžvalgos aikštelės atsiveria puikus vaizdas į miestą:

Pati bažnyčia taip pat įdomi savo lygiom lubom ir vargonais:

2. Dvi pilys, ežeras ir 4 salos Alūksnėje

Alūksnėje, kaip ir Siguldoje, yra dvi pilys. Viena sena, kita nauja. Naujoje yra muziejus, kuriame negalima fotografuoti, todėl apie ją nieko papasakot negaliu. Nauja pilis restauruota, tiesa neaišku, kas dar be muziejaus ten yra:

Senosios pilies griuvėsiai.

Man labai pasisekė su oru. Turiu prisipažinti, čia labai gražu rudenį:

Sprendžiant pagal likusias detales, pilis buvo įspūdinga:

3. Pilies sala Alūksnėje

Visai šalia pilies yra pilies sala:

Manau, kad viskas puikiai matosi iš apžvalgos bokšto šalia salos. Gaila tik, kad nebuvo laiko į jį pasikelti. Beje, nuo jo galima nusileisti zip trasa.

Pats miestas įsikūręs šalia ežero. Viso mieste, o tiksliau – ežere, 4 salos. Vasara čia daug vandens pramogų, rudenį gi – tik vietiniai žvejai:

O galima paplaukioti laiveliu po ežerą:

4. Alūksnė – šiuolaikiškas ir komfortiškas miestas

Alūksnė – labai tvarkingas ir simpatiškas miestas. Ežero pakrantėje įrengti paplūdimiai, prieplaukos valtims ir t.t:

Čia pat yra daugiafunkcinis centras:

Galima užlipti ant jo stogo:

Čia galima stebėti žvejus ir įkvėpti šviežio oro:

Visai šalia aikštelė vaikams:

5. Gliko ąžuolai

Beje! Alūksnėje auga ypatingi ąžuolai – Gliko ąžuolai. Vietinė įžymybė su įdomia istorija. Kokia? Pabandykite patys sužinoti Alūksnėje!

P. S.

Už kelionės organizavimą noriu padėkoti kelionių organizatoriui – įmonei Mari. Drąsiai kreipkitės, jei norite keliauti į ekskursiją su kolektyvu ar individualiai. Kelionių tvarkaraštis čia.

Mane galite rasti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys