Urvas Tetra yra vienas iš pačių gražiausių ir seniausių Sakartvelo urvų. Tetra urvas – vieta, kur labai šauniai sugalvojo kaip išnaudoti erdvę. Dėl pastovios vienodos temperatūros urvuose susidarė idealios sąlygos gaminti, brandinti ir laikyti vyną natūralioje aplinkoje. Be to Tetra urve siūlo čia brandinto vietinio vyno degustacijas. Na, kur daugiau, jei ne Gruzijoje, galėjo taip sugalvoti?

Tetra yra Sakartvelo vakaruose, Cchaltubo regione ir tai vienas iš pačių nuostabiausių lankytinų gamtinių objektų šioje šalies dalyje. Urvas seniai traukia mokslininkų ir turistų iš viso pasaulio dėmesį savo unikalia geologija ir neįprasta stalaktitų ir stalagmitų forma.

Urvas aptiktas 1978 m. ir nuo tada tapo daugelio mokslininkų tyrimų objektu. Tetra (išvertus iš gruzinų kalbos reiškia „balta”) yra archeologinis gamtos paminklas. Tetra urvas neįtikėtinai gražus ir pilnas stalaktitų, stalagmitų ir stalagnatų.

Karstinis Tetra urvas yra 140 m. virš jūros lygio aukštyje. Be to, gamtinė radiacija, didelė oro jonizacija ir švara sukuria geriausias sąlygas astmos, širdies – kraujagyslių ligų, hipertonijos, pneumonijos ir neurozės gydymui. Tetra urve rengiami gydomieji speleologiniai seansai. Galima patogiai įsitaisyti ant gultų ir sveikatintis.

Ekskursija į Tetra urvą

Turistai, lankantys Tetrą urvą, gali sudalyvauti puikiose ekskursijose, kurių metu pamatys nepakartojamas urvo formacijas ir lanšaftą, sužinos daugiau apie jo istoriją ir archeologinius radinius. Į ekskursija įeina visų urvo salių lankymas ir vyno degustacija.

Vyno degustacijos Tetra urve metu turistai ne tik gali pasimėgauti išskirtiniais vynais, bet ir daugiau sužinoti apie tradicinius gruziniško vyno gamybos metodus, bei šio regiono vyndarystės istoriją. Be to, vyno degustacija urve sukurią ypatingą atmosferą ir leidžia pajusti tikrą Sakartvelo dvasią.

Įėjimas į urvą tik su gidu. Mūsų gidu buvo miela mergina Eka, kurį pasakojo įdomias istorijas apie urvą.

Pasirodo Tetra urvo istorija prasidėjo daugiau nei prieš 30 000 metų. Atliekant archeologinius kasinėjimus buvo rasta pirmykščių žmonių, gyvenusių šioje vietovėje, gyvenimo pėdsakų. Urve atrado artefaktus: žmonių ir gyvūnų kaulus, buities reikmenis, ginklus.

Informacija įsisavinom lengvai ir sklandžiai, degustuojant vynuką. Iš viso ragavome 3-jų rūšių vyną. Labiausiai man patiko baltas pusiau saldus.

Tetra urvas yra tik 15 km. nuo Kutaisio.

Lankymo kainos:

Ekskursija po urvą – 20 larių (7 eurai);

Ekskursija su vyno degustacija – 30 larių (10 eurų);

Speleoterapija – 25 lariai (9 eurai).

Urvą Tetra mes aplankėme turo po Sakartvelo balneologinius kurortus metu. Apie jį galima paskaityti čia: Sakartvelo (Gruzijos) balneologiniai kurortai

Daugiau įdomių Gruzijos vietų ir lokacijų mano Instagram ar Facebook puslapiuose.

Prenumeruokite TravelBlog Baltic naujienas ir Jūs visada žinosite kur nuvykti ir įdomiai praleisti laiką!

Autorius: Ksenia Savčuka

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys