Ruduo – geriausias laikas lankyti apžvalgos bokštus! Būtent dabar panoraminiai vaizdai patys gražiausi. Ir jei dauguma Baltijos šalių apžvalgos bokštų standartiškai kvadratiniai ar trikampiai, tai Lietuva šiuo atžvilgiu išsiskiria. Visi, kuriuose aš buvau, neįprasto ir įdomaus dizaino. Pavyzdžiui, toks pusmėnulis!

Kirkilų apžvalgos bokštas

Bendras aukštis 32 m, aukščiausia apžvalgos aikštelė yra 30 m aukštyje. Pagamintas iš metalo ir padengtas medžiu.

Apačioje įrengti suoliukai kaip amfiteatre. Kartais čia vyksta koncertai. Viršuje taip pat galima patogiai įsitaisyti ir stebėti saulėtekius bei  saulėlydžius.

Kas bijo aukščio – gyliai kvėpuokite ir nežiūrėkite žemyn. Grindys iš grotelių ir viskas matosi kiaurai!

Biržų regioninis parkas

Be pačio bokšto, unikalus ir aplinkinis reljefas. Ši vietovė garsi karstinėse įgriuvose susidariusiais ežeriukais. Kada sėda gruntas, žemėje atsiranda smegduobės ir įgriuvos. Jos prisipildo vandens ir atsiranda ežerai. Saulėtomis dienomis galima stebėti, kaip ryškai mėlynas paviršius atspindi debesis.

Teritorijoje nutiestas medinis takas. Čia būti visiškai saugu. Įrengti staliukai piknikui.

Kur yra Kirkilų apžvalgos bokštas?

Nuo Rygos automobiliu apie 95 km arba  1 val. 30 min., nuo Vilniaus apie 215 km ir 2 val. 30 min. kelio. Naudojant Waze: Kirkilų apžvalgos bokštas, GPS: 56.24784, 24.69079. Bokštas netoli Biržų miesto.Ką dar pamatyti Biržuose, skaitykite mūsų straipsnyje arba oficialiame Biržų turizmo ir informacijos centro tinklalapyje.

Jūs jau susiplanavote savo rudeninę išvyką? Daugiau kelionių idėjų Jūs rasite mano Instagram ir Facebook bloguose. Publikuoju ten foto istorijas apie gražias ir neįprastas vietas! Sveiki atvykę!

Prenumeruokit TravelBlog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį. Jūsų laukia daug įdomių pasakojimų! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais!

Autorė: Irina Mazurika

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys