1.

22 valandos kelyje, sutinę kojos, užgultos ausys ir ilgas džetlagas – tai kelionės iš Vilniaus į Filipinus kaina. Kai kas pagalvos, kam taip kentėti? Bet, būkime sąžiningi, atostogos to vertos… Juolab, jei skrendi Turkish Airlines. Ši aviakompanija daro viską, kad jūsų, net ir labai ilgas skrydis, nebūtų nuobodus.

Pastaroji patirtis net man, senam keliautojui, buvo naujiena, todėl papasakosiu apie šį skrydį detaliau. Juolab, kad be pasakojimo jums paruošiau malonių fotografijų.

Prisisegėm diržus! Skrendam!

2.

Viskas prasidėjo, kai prieš pusė metų aš internete pamačiau stebuklingą 500 eurų kaina už skrydį Vilnius – Sebu. Tokio šanso pakeliauti negalima praleisti! Jau įlaipinimo metu paaiškėjo, kad didžioji dalis keleivių skrendą į Manilą. Ten lektuvas trumpam nusileidžia ir toliau skrenda į Sebu – didelį miestą viduryje Filipinų. Plius 3 valandų skrydis Vilnius – Stambulas ir 3 valandos naujatėlaičiame, dideliame Stambulo oro uoste.

3.

Taip, logistika ne iš paprastųjų. Tačiau už tokią kainą galima ir šiek tiek pasikankinti. Akcija greičiausiai ir buvo skirta galutiniam taškui – Sebu miestui centrinėje Filipinų dalyje. Jis daug patogesnis keliautojui logistiškai, nei sostinė Manila. Nes tuo įsitikinom. Manau, laikui bėgant, keliaujančių ten ženkliai daugės.

Maniloje mums teko pralaukti beveik dvi valandas, kol iš mūsų lėktuvo išeis didžioji dalis keleivių ir iškraus jų bagažą. Iš nemalonumų – visą tą laiką tualetai buvo uždaryti. Tačiau pakilimo metu aš spėjau įamžinti nuostabų saulėtekį. Manila iš viršaus mums pasirodė labai fotogeniška.

5.

Iki tol, didžiąją dali skrydžio laiko mes miegojome. Tik grįžtant atgal man atsitiktinai pavyko užfiksuoti užšalusius Aralo jūros likučius.

6.

Kieti vaizdai!

7.

Aišku, Turkish Airlines – tai ne tik aviakompanija, skraidanti į šauniausias ir įdomiausias pasaulio šalis. Tai taip pat beveik nepriekaištingas aptarnavimas. Šio skrydžio metu mus maitini 4 kartus, davė šlepetes, kojines, pagalvę ir pledą, reguliariai įpildavo vyno ir alaus.

8.

Didžiulė kinokolekcija neleido mums nuobodžiauti, nors didžiąją skrydžio laiko dalį, kaip minėjau, mes miegojome. Beje, man netikėta buvo nauja opcija tokiuose skrydžiuose. Monitoriuje galima stebėti skrydį online per dvi išorines kameras įrengtas lėktuvo viršuje ir apačioje. Ypač gerai per jas atrodo nusileidimai ir pakilimai.

9.

Ir visgi, būti uždaroje erdvėje minimaliai aktyviems šitiek laiko, sudėtinga. Dar sunkiau po to adaptuotis prie naujos laiko juostos. Organizmui su amžiumi tokie pokštai sunkiai pakeliami.

10.

Ir vis tik, nepaisant visų šalutinių šio skrydžio poveikių, aš pasiryžęs vėl skristi su Turkišais, nors ir rytoj! O jūs?

11.

P.S. Sekite mano puslapį Facebook’e, Instagram’e. Nepraleiskite progos stebėti mano keliones po Lietuvą ir kitas šalis TravelBlog’e . Užeikite, skaitykite, sekite ir komentuokite.

Autorius: Stanislav Gorbunov

Iš rusų kalbos vertė Giedrius Gervys