Kalnų tarpeklius, senovinius vienuolynus, archainius kaimus, šiuolaikinius miestus ir nuostabius žmones – visa tai galima pamatyti naujame filme apie nepripažintą respubliką Arcach, geriau žinomą Kalnų Karabacho vardu.

Jį nufilmavo TravelBlog.lv komanda iš Latvijos ir Lietuvos 2017 m. rugsėjo mėn. Per savaitę jie išmaišė nuošaliausias šio Kaukazo gabaliuko vietas, ieškojo įdomių rakursų, bendravo su pačiais įvairiausiais žmonėmis ir, galų gale, nufilmavo šį labai spalvingą ir gražų filmą apie kol kas dar mažai žinomą regioną.

Šio vaizdo įrašo tikslas – parodyti šią nuostabią vietą ir jos didžiulį turizmo potencialą visam pasauliui. Nepaisant visų politinių sunkumų, čia ištisus tūkstantmečius gyvena paprasti ir svetingi žmonės. Ir jie su dideliu džiaugsmu laukia visų, kurie nori pažinti šį, kol kas turistų aplenktą, Žemės kampelį.

Pastaraisiais metais daug nuveikta, kad ši šalis taptų patraukli pasauliui. Nutiesti patogūs keliai, atidaryti viešbučiai pagal kiekvieno skonį ir kišenę, sužymėti pažintiniai ir ekstremalūs maršrutai kalnuose. Problema tik tame, kaip tai parodyti visam pasauliui, gyvenančiam stereotipais ir baisiomis istorijomis iš Azerbaidžano. Gal šis filmas padės …

Filmuoti buvo lengva. Nebuvo jokių problemų rasti gražių vietų ir įdomių momentų. Filme yra daug vaizdų iš paukščio skrydžio, padarytų naudojant paprastą droną. Būtent taip, mano filmo autoriai, galima geriausiai atskleisti visą kalnų vienuolynų Gandzasar ir Davidank grožį, pajusti svaiginantį Unot tarpeklio gylį ir pamatyti kvapą gniaužiančią Sotskio kalnų perėją. Ne mažiau įdomūs daugeliui vietiniai papročiai ir įpročiai.

Filme galėsite pamatyti vietos folkloro ansamblio repeticiją, pajausti šiuolaikinio šokio atmosferą, pasiklausyti džiazo grupės atliekamo džiazo su armėniškais motyvais, išgirsti bliuzą atliekamą muzikantų iš Stepanakerto. Nepamiršta ir originali arcacho virtuvė. Juk taip įdomu pamatyti, kaip senovinėje krosnyje tandyre kepamas lavašas ir matnakašas, kaip turguje kepami žengialov hac paplotėliai ar pačiam dalyvauti nuimant vynuogių derlių ir vietos kokybiškų vynų degustacijoje.

Būtent toks ir gavosi filmas – paprastas, gyvas ir labai gražus. Jo kūrėjai tiki, kad toks Kalnų Karabachas palies daugelio žmonių širdis. Juk planeta Žemė yra per maža, kad kažkas bandytų uždrausti keliauti po ją…