Stambulas – pats didžiausias ir lankomiausias Turkijos miestas. Aš seniai norėjau aplankyti Turkiją, kurioje dar niekada nebuvau. Rugpjūtį aš su dukra aplankiau miestą ir noriu pasidalinti savo mintimis ir idėjomis, ką reikia žinoti apie kelionę į Stambulą.

Kaip nuvykti į Stambulą. Bilietai, skrydžiai ir kainos

Pats geriausias variantas skristi iš Baltijos šalių į Stambulą – tiesioginis Turkish Airlines reisas.

Aš išsiaiškinau visus variantus ir Turkish Airlines pats geriausias pasirinkimas.

Pirma, skrydžiai vykdomi iš visų Baltijos šalių sostinių – Vilniaus, Rygos, Talino. Maršrutas populiarus, avialinijos vykdo iki 35 reisų per savaitę.

Antra – į kainą įskaičiuotas puikus maitinimas skrydžio metu ir bagažas. Trečia – pas juos pačios žemiausios kainos. Bilietai iš Rygos į Stambulą pirmyn atgal sezono metu, rugpjūčio pradžioje, kainavo apie 250 eurų. Be to, aviakompanija konkrečiai iš Rygos vykdo du reisus per dieną – vieną ryte, kitą vakare. Dar vienas Turkish Airlines pliusas, kurį reikia pažymėti – nemokama ekskursija po miestą arba nemokama naktis viešbutyje, jei jūs skrendate į trečias šalis ar į kitus kontinentus su persėdimu Stambule. Taip pat jus nemokamai maitina. Apie tai aš jau rašiau čia.

Kur apsistoti Stambule? Viešbučiai, kainos, vietos.

Stambulas – didelis megapolis, todėl labai svarbu teisingai pasirinkti viešbutį ar gyvenamą vietą. Gera vieta padės jums sutaupyti laiką ir išlaidas logistikai. Stambule nėra įprasto miesto centro. Miestas įsikūręs trijuose pusiasaliuose. Aš apsistojau apartamentuose šalia Taksim aikštės. Iš čia važiuoja garsus turistinis tramvajus:

Iš čia lengva patekti į pagrindines miesto lankytinas vietas. Be to, čia netoliese pagrindinės transporto priemonės – metro, tramvajus, autobusai, keltai ir taksi. Sezono viduryje, rugpjūčio pradžioje, dviejų kambarių butas kainavo 144 eurus už 4 naktis. Labai nedaug, mūsų laikais, apsistoti dviems:

Reikia paminėti, kad atskridęs į Stambulą ir įsidėjęs turkišką kortelę aš negalėjau rezervuoti viešbučio per booking.com. Nežinau, gal tai buvo kažkoks bagas ar problema telefone. Todėl aš antrą kartą gyvenime užsisakiau apartamentus. Nieko ypatingo, du miegamieji, mini virtuvė, dušas:

Kaip ir rašiau, butas yra šalia Taksim aikštės. Taip Taksim aikštė atrodo vakare: triukšminga, pilna žmonių, galima užkasti. Turistai ir vietiniai linksminasi, bendrauja, čia galima užkasti:

Visuomeninis transportas ir taksi Stambule

Stambule visuomeninis transportas organizuotas puikiai, tik šiek tiek painus. Kartojuosi, bet miestas didžiulis.

Kelionė, į kažkur nutolusį nuo įsivaizduojamo centro objektą, gali užtrukti valandą, dvi ar daugiau. Transporte yra kelionės maršruto žemėlapis su stotelių pavadinimais:

Pavyzdžiui, kad pasiekti Taksim aikštę iš pagrindinio oro uosto reikia važiuoti metro valandą ar pusantros su dviem persėdimais. Oro uoste rekomenduoju įsigyti Istanbul Card.

Ji kainuoja 50 turkiškų lyrų, kurios jums automatiškai įskaitomos į sąskaitą. Vėliau kortelę galima papildyti visame mieste esančiuose specialiuose automatuose įnešant grynais ar banko kortele.

Visose metro stotyse ir beveik visose tramvajų stotelėse įrengti turniketai. Be kortelės pakliūti į metro ar tramvajų tiesiog nepavyks:

Važiuoti metro tramvajumi ar autobusu su šia kortele kainuos apie 8 – 12 turkiškų lyrų arba apie 0,30 euro priklausomai nuo maršruto ir kelionės trukmės. Su taksi aš nevažinėjau, tačiau važiavimas į/iš oro uosto kainuos 15 – 20 eurų. Po miestą taksistai gali važiuoti ratais. Taip pat jei išsikviesite ne per programėlę, taksistas gali atsisakyti jus vežti, jei važiuoti netoli. Tad būkite atidūs.

Stambulo lankytinos vietos

Per nepilnas 5 dienas mes spėjome daug aplankyti. Apie tai aš jau rašiau čia.

Maistas, restoranai ir maitinimas Stambule

Čia jums nekils problemų. Maisto Stambule daug, jis pigus ir ant kiekvieno kampo. Iš karto pasakysiu, kad brangiuose restoranuose mes nebuvome. Pavyzdžiui, restorane šalia Taksim aikštės, didelė vištienos porcija su ryžiais ir daržovėmis už 10 eurų atrodo taip:

Aš rekomenduočiau daugiau valgyti vaisių, ypač, kai karšta. Kainos panašios kaip Baltijos šalyse, bet egzotiniai vaisiai pigesni nei pas mus.

Kai kurie restoranai, kaip pavyzdžiui mūsų – mėgsta truputi gudrauti. Prie sąskaitos gali pridėti mokesčius. jis lyg ir nelabai didelis, 15% ir apie 3 eurus mūsų atveju. Tad iš anksto klauskite ar į kainą įtraukti mokesčiai.

Be restoranų, Stambule daug įvairaus gatvės maisto nuo 1 euro už porciją, pavyzdžiui štai tokie vaisių pardavėjai:

Štai dar vienas pigaus užkandžio variantas. Tai tokie kioskai ar nedidelės parduotuvėlės, kaip mūsų Narvessen. Čia galima suvalgyti sumuštinį už eurą ar pusantro. Dar vienas svarbus momentas, kai karšta, vandenį pirkite parduotuvėse. Kavinėje jis gali kainuoti 10 – 15 – 20 kartų brangiau.

Tokia buvo mano pažintis su Stambulu. Aišku aš artimiausiu laikų ruošiuosi aplankyti miestą dar kartą. Bendras kelionės biudžetas buvo apie 1000 eurų dviems. Iš jų 500 eurų bilietai, (sezono metas, rugpjūčio pradžia), 170 eurų apartamentai, apie 330 eurų transportas, maistas ir suvenyrai. Ekskursija po miestą nuo Turkish Airlines – nemokamai.

Mane galite rasti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklalapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys