Loading...
Главная2017-06-06T07:32:40+00:00

КТО МЫ?

Avada Destinations is an exclusive travel platform, offering luxurious holidays at unbeatable prices.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam eu feugiat mi. Cras commodo fringilla lorem, eu maximus augue vestibulum a. Vivamus aliquet magna magna, a convallis tortor auctor finibus. Nullam fermentum, nulla non vehicula imperdiet, elit nulla gravida ante, finibus arcu lacus vulputate nisl. Curabitur ornare elit felis, ac sodales odio vehicula ut. Donec vehicula ipsum nibh, ut rutrum orci rutrum ac. Morbi at sem mauris.Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Aliquam tincidunt, felis vel euismod finibus.

Vestibulum posuere massa ut nulla tempus pharetra. Aenean eu mauris nec magna facilisis porttitor. In viverra urna sed lectus congue, a finibus nunc ornare. Aliquam non leo quis erat volutpat viverra ut nec eros. Phasellus aliquam laoreet lacus quis suscipit. Nunc eleifend eleifend turpis. Nullam non dapibus lectus. Nulla facilisi. Etiam placerat erat eget tortor fringilla euismod. Aenean rhoncus turpis erat, et vulputate dui lobortis id. Suspendisse potenti. Nulla tincidunt est elementum.

ГДЕ СЛЕДУЮЩИЙ?

Our team of experts offer mouth watering special offers. From adventurous elephant trekking to awe-inspiring beaches, our collection of destinations is irresistible.

Просмотреть все направления
Maria
“Once you travelled, the voyage never ends, but is played out over and over again in the quietest chambers. The mind can never break off from the journey.”
Pat Conroy
Mark
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn’t do than by the ones you did do. So throw off the bowlines, sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
Mark Twain

БЛОГ ПУТЕШЕСТВИЙ

When it comes to our advice we’re proud to say we’re different. We offer something a little more special.

Per paskutinius keletą metų Sairme aš buvau du kartus – žiemą ir vasarą. Šiandien aš jums papasakosiu apie kurortą, kurio nežino net kai kurie gruzinai. Kaip sveikatinimo kurortas Sairme žinomas nuo 19 amžiaus vidurio. Be gydomojo kurorto, čia dar ir labai graži vieta. Sairme – verčiant tiesiogiai, reiškia „vieta, kur veisiasi elniai”. Pagal legendą, žiemą iš aplinkinių miškų, supančių šią vietą, prie mineralinių šaltinių nusileisdavo elniai ir laukinės ožkos.

Kur yra kurortas ir kaip atvykti į Sairme?

Iš Baltijos šalių geriausia skristi pigiomis avialinijomis Wizz Air į Kutaisi. Sairme yra šiek tiek piečiau Kutaisio, Imeretijos Bagdati rajone. Kurortas įsikūręs 950 m. aukštyje virš jūros lygio. Paprasčiausia atvykti automobiliu, autobusu ar maršrutke iš Kutaisio. Po patį kurortą, kuris tęsiasi tarpekliu 4 km, galima važinėtis štai tokiu autobusu:

Kodėl važiuoti į Sairme?

Čia dažniausiai važiuoja dėl unikalaus mineralinio vandens. Sairme mineraliniai vandenys išeina į paviršių jau prisotinti angliarūgštės.

Unikalios cheminės sudėties vandenį – (padidintas kiekis kalcio, natrio, geležies, magnio), nedidelė mineralizacija, biologiškai aktyvių medžiagų buvimas, naudoja kepenų, skrandžio ir virškinamojo trakto (gastritas, opos), inkstų (uždegimai, cistitai), šlapimo pūslės ligų gydymui.

Kurorto sveikatinimo ir SPA centras

Miestelyje yra sveikatinimo ir SPA centras:

Paprastai visų vietinių viešbučių svečiams įėjimas nemokamas:

O štai kai kurios procedūros gali būti mokamos, priklausomai nuo jūsų gydymo programos ir gydytojų rekomendacijų:

Apie procedūras ir gydymo programas geriau iš anksto sužinoti viešbutyje ar kurorto klinikoje. Kurorto sveikatingumo centro sporto salė:

Ką veikti Sairme?

Po Sairme labai malonu  tiesiog pasivaikščioti. Labai graži vieta, tyras oras ir didinga gamta:

Miesto gatvėse – mineralinio vandens biuvetės:

Taip pat jūs galite pasivaikščioti po gražius kalnus, nueiti prie krioklių:

Šalia kurorto, saugioje vietoje, galima pašaudyti į lėkštes ir kelioms minutėms pasijausti tikru medžiotoju:

Nusileisti linų trasa – ekstremalus nuotykis:

Realiai labai gražią vietą jie išrinko linų keliui. Saugumas taip pat aukštumoje:

Truputį iš to, ką galima veikti kurorte, jūs galite sužinoti iš mūsų video. Jame, pavyzdžiui, yra puikūs nusileidimo lyno keliu kadrai:

Kur gyventi Sairme?

Aš rekomenduoju viešbutį New Sairme, kur aš gyvenau šių metų vasarį:

4* kategorijos viešbutis po neseniai atliktos pilnos rekonstrukcijos. Viešbutis turi vieną ypatybę – baseiną su karštu mineraliniu vandeniu iš vietinio šaltinio. Vandens temperatūra nuo 30 iki 35 laipsnių ir žiemą jis šiltas! Ar žiemą, ar vasarą – grožis neįtikėtinas. Ir šitas stebuklas nuo 70 eurų žmogui nakčiai ir nuo 90 eurų dviems ne sezono metu, vasarį!

Žiemą čia daug prisninga:

Aplinkui kur nepažiūrėsi – kalnai!

Viešbučio New Sairme pagerintos kategorijos numeris:

Pačiame viešbutyje yra bankomatas ir mokėjimų terminalas:

Ir paskutinis dalykas, dėl ko aš asmeniškai rekomenduočiau viešbutį – labai geras restoranas:

Viešbutyje taip pat yra konferencijų salė ir tai dar mėgstama vestuvininkų ir korporatyvinių vakarėlių rengėjų vieta. Talpina iki 150 žmonių. Iš anksto susitarus, galima išsinuomoti visą viešbutį. Net jei jis bus nepilnai užpildytas.

Dar vienas variantas, kur apsistoti – Sairme Hotels&Resorts viešbutis. Jis yra visai šalia. Kategorija taip pat 4*. Jis truputi pigesnis nei New Sairme:

Viešbutis yra labai gražioje vietoje, ant kalno šlaito:

Šio viešbučio ypatybė – klinika, kuri įsikūrusi pačiame viešbutyje. Čia jūs galite galite gauti patyrusių gydytojų konsultaciją, pasidaryti bet kokius tyrimus ir gauti gydymo kursą.

Viešbučio įvairių kategorijų kambariai:

Viešbutyje yra dviviečiai ir triviečiai šeimyniniai numeriai:

Šis viešbutis taip pat po rekonstrukcijos, visiškai šviežias:

Taip pat Sairme yra nedideli viešbutukai ir svečių namai. Tačiau geriausias pasirinkimas – šie du viešbučiai.

Kada važiuoti į Sairme?

Aišku, kad kiekvienas pats sprendžia, kuris laikas važiuoti pats geriausias. Tai priklauso nuo jūsų norų ir planuojamų atostogų. Mano nuomone, pats geriausias laikas – nuo sausio galo iki balandžio. Ne sezono metu, kainos daug malonesnės. Taipogi ypatingu niuansu šiais metų laikais bus šiltas mineralinio vandens baseinas New Sairme viešbutyje. Nenusakomas pojūtis žiemą ar pavasarį plaukioti karštame mineralinio vandens baseine, kai aplinkui sniegas! Sezono metu vietas rezervuoti reikia gerokai iš anksto. Vasarą rezervuoti vietas Sairme viešbučiuose problematiška.

Jei norite aplankyti Sairme, galite kreiptis į kelionių organizatorių Mari. Jie planuoja keliones į Sairme vasariui. Su Marina Tugaleva, Mari direktore ir savininke, aš buvau Sairme vasarį, paskutinio turo šią žiemą po Gruziją metu.

Tokią aš pamačiau Sairme – gražiausią balneologinį Sakartvelo kurortą. Atvirai kalbant, visiems rekomenduoji ten nuvykti. Net jei jūs neturite problemų su sveikata. O jei turite problemų su sveikata, juo labiau! Miestas – kurortas visiškai nedidelis, tylus ir ramus. Idealu šeimyniniam poilsiui ir gydymuisi.

Daugiau apie Sakartvelo balneologinius kurortus: čia.

P. S.

Mane galite rasti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklalapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys

 

 

 

 

 

 

Urvas Tetra yra vienas iš pačių gražiausių ir seniausių Sakartvelo urvų. Tetra urvas – vieta, kur labai šauniai sugalvojo kaip išnaudoti erdvę. Dėl pastovios vienodos temperatūros urvuose susidarė idealios sąlygos gaminti, brandinti ir laikyti vyną natūralioje aplinkoje. Be to Tetra urve siūlo čia brandinto vietinio vyno degustacijas. Na, kur daugiau, jei ne Gruzijoje, galėjo taip sugalvoti?

Tetra yra Sakartvelo vakaruose, Cchaltubo regione ir tai vienas iš pačių nuostabiausių lankytinų gamtinių objektų šioje šalies dalyje. Urvas seniai traukia mokslininkų ir turistų iš viso pasaulio dėmesį savo unikalia geologija ir neįprasta stalaktitų ir stalagmitų forma.

Urvas aptiktas 1978 m. ir nuo tada tapo daugelio mokslininkų tyrimų objektu. Tetra (išvertus iš gruzinų kalbos reiškia „balta”) yra archeologinis gamtos paminklas. Tetra urvas neįtikėtinai gražus ir pilnas stalaktitų, stalagmitų ir stalagnatų.

Karstinis Tetra urvas yra 140 m. virš jūros lygio aukštyje. Be to, gamtinė radiacija, didelė oro jonizacija ir švara sukuria geriausias sąlygas astmos, širdies – kraujagyslių ligų, hipertonijos, pneumonijos ir neurozės gydymui. Tetra urve rengiami gydomieji speleologiniai seansai. Galima patogiai įsitaisyti ant gultų ir sveikatintis.

Ekskursija į Tetra urvą

Turistai, lankantys Tetrą urvą, gali sudalyvauti puikiose ekskursijose, kurių metu pamatys nepakartojamas urvo formacijas ir lanšaftą, sužinos daugiau apie jo istoriją ir archeologinius radinius. Į ekskursija įeina visų urvo salių lankymas ir vyno degustacija.

Vyno degustacijos Tetra urve metu turistai ne tik gali pasimėgauti išskirtiniais vynais, bet ir daugiau sužinoti apie tradicinius gruziniško vyno gamybos metodus, bei šio regiono vyndarystės istoriją. Be to, vyno degustacija urve sukurią ypatingą atmosferą ir leidžia pajusti tikrą Sakartvelo dvasią.

Įėjimas į urvą tik su gidu. Mūsų gidu buvo miela mergina Eka, kurį pasakojo įdomias istorijas apie urvą.

Pasirodo Tetra urvo istorija prasidėjo daugiau nei prieš 30 000 metų. Atliekant archeologinius kasinėjimus buvo rasta pirmykščių žmonių, gyvenusių šioje vietovėje, gyvenimo pėdsakų. Urve atrado artefaktus: žmonių ir gyvūnų kaulus, buities reikmenis, ginklus.

Informacija įsisavinom lengvai ir sklandžiai, degustuojant vynuką. Iš viso ragavome 3-jų rūšių vyną. Labiausiai man patiko baltas pusiau saldus.

Tetra urvas yra tik 15 km. nuo Kutaisio.

Lankymo kainos:

Ekskursija po urvą – 20 larių (7 eurai);

Ekskursija su vyno degustacija – 30 larių (10 eurų);

Speleoterapija – 25 lariai (9 eurai).

Urvą Tetra mes aplankėme turo po Sakartvelo balneologinius kurortus metu. Apie jį galima paskaityti čia: Sakartvelo (Gruzijos) balneologiniai kurortai

Daugiau įdomių Gruzijos vietų ir lokacijų mano Instagram ar Facebook puslapiuose.

Prenumeruokite TravelBlog Baltic naujienas ir Jūs visada žinosite kur nuvykti ir įdomiai praleisti laiką!

Autorius: Ksenia Savčuka

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys

 

1.

22 valandos kelyje, sutinę kojos, užgultos ausys ir ilgas džetlagas – tai kelionės iš Vilniaus į Filipinus kaina. Kai kas pagalvos, kam taip kentėti? Bet, būkime sąžiningi, atostogos to vertos… Juolab, jei skrendi Turkish Airlines. Ši aviakompanija daro viską, kad jūsų, net ir labai ilgas skrydis, nebūtų nuobodus.

Pastaroji patirtis net man, senam keliautojui, buvo naujiena, todėl papasakosiu apie šį skrydį detaliau. Juolab, kad be pasakojimo jums paruošiau malonių fotografijų.

Prisisegėm diržus! Skrendam!

2.

Viskas prasidėjo, kai prieš pusė metų aš internete pamačiau stebuklingą 500 eurų kaina už skrydį Vilnius – Sebu. Tokio šanso pakeliauti negalima praleisti! Jau įlaipinimo metu paaiškėjo, kad didžioji dalis keleivių skrendą į Manilą. Ten lektuvas trumpam nusileidžia ir toliau skrenda į Sebu – didelį miestą viduryje Filipinų. Plius 3 valandų skrydis Vilnius – Stambulas ir 3 valandos naujatėlaičiame, dideliame Stambulo oro uoste.

3.

Taip, logistika ne iš paprastųjų. Tačiau už tokią kainą galima ir šiek tiek pasikankinti. Akcija greičiausiai ir buvo skirta galutiniam taškui – Sebu miestui centrinėje Filipinų dalyje. Jis daug patogesnis keliautojui logistiškai, nei sostinė Manila. Nes tuo įsitikinom. Manau, laikui bėgant, keliaujančių ten ženkliai daugės.

Maniloje mums teko pralaukti beveik dvi valandas, kol iš mūsų lėktuvo išeis didžioji dalis keleivių ir iškraus jų bagažą. Iš nemalonumų – visą tą laiką tualetai buvo uždaryti. Tačiau pakilimo metu aš spėjau įamžinti nuostabų saulėtekį. Manila iš viršaus mums pasirodė labai fotogeniška.

5.

Iki tol, didžiąją dali skrydžio laiko mes miegojome. Tik grįžtant atgal man atsitiktinai pavyko užfiksuoti užšalusius Aralo jūros likučius.

6.

Kieti vaizdai!

7.

Aišku, Turkish Airlines – tai ne tik aviakompanija, skraidanti į šauniausias ir įdomiausias pasaulio šalis. Tai taip pat beveik nepriekaištingas aptarnavimas. Šio skrydžio metu mus maitini 4 kartus, davė šlepetes, kojines, pagalvę ir pledą, reguliariai įpildavo vyno ir alaus.

8.

Didžiulė kinokolekcija neleido mums nuobodžiauti, nors didžiąją skrydžio laiko dalį, kaip minėjau, mes miegojome. Beje, man netikėta buvo nauja opcija tokiuose skrydžiuose. Monitoriuje galima stebėti skrydį online per dvi išorines kameras įrengtas lėktuvo viršuje ir apačioje. Ypač gerai per jas atrodo nusileidimai ir pakilimai.

9.

Ir visgi, būti uždaroje erdvėje minimaliai aktyviems šitiek laiko, sudėtinga. Dar sunkiau po to adaptuotis prie naujos laiko juostos. Organizmui su amžiumi tokie pokštai sunkiai pakeliami.

10.

Ir vis tik, nepaisant visų šalutinių šio skrydžio poveikių, aš pasiryžęs vėl skristi su Turkišais, nors ir rytoj! O jūs?

11.

P.S. Sekite mano puslapį Facebook’e, Instagram’e. Nepraleiskite progos stebėti mano keliones po Lietuvą ir kitas šalis TravelBlog’e . Užeikite, skaitykite, sekite ir komentuokite.

Autorius: Stanislav Gorbunov

Iš rusų kalbos vertė Giedrius Gervys

Go to Top