Loading...
Главная2017-06-06T07:32:40+00:00

КТО МЫ?

Avada Destinations is an exclusive travel platform, offering luxurious holidays at unbeatable prices.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam eu feugiat mi. Cras commodo fringilla lorem, eu maximus augue vestibulum a. Vivamus aliquet magna magna, a convallis tortor auctor finibus. Nullam fermentum, nulla non vehicula imperdiet, elit nulla gravida ante, finibus arcu lacus vulputate nisl. Curabitur ornare elit felis, ac sodales odio vehicula ut. Donec vehicula ipsum nibh, ut rutrum orci rutrum ac. Morbi at sem mauris.Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Aliquam tincidunt, felis vel euismod finibus.

Vestibulum posuere massa ut nulla tempus pharetra. Aenean eu mauris nec magna facilisis porttitor. In viverra urna sed lectus congue, a finibus nunc ornare. Aliquam non leo quis erat volutpat viverra ut nec eros. Phasellus aliquam laoreet lacus quis suscipit. Nunc eleifend eleifend turpis. Nullam non dapibus lectus. Nulla facilisi. Etiam placerat erat eget tortor fringilla euismod. Aenean rhoncus turpis erat, et vulputate dui lobortis id. Suspendisse potenti. Nulla tincidunt est elementum.

ГДЕ СЛЕДУЮЩИЙ?

Our team of experts offer mouth watering special offers. From adventurous elephant trekking to awe-inspiring beaches, our collection of destinations is irresistible.

Просмотреть все направления
Maria
“Once you travelled, the voyage never ends, but is played out over and over again in the quietest chambers. The mind can never break off from the journey.”
Pat Conroy
Mark
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn’t do than by the ones you did do. So throw off the bowlines, sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
Mark Twain

БЛОГ ПУТЕШЕСТВИЙ

When it comes to our advice we’re proud to say we’re different. We offer something a little more special.

Zanzibaras – sala Afrikoje, kuri visiems nuo vaikystės dažniausiai žinoma iš animacinių filmų. Šiandien noriu jums papasakoti apie Zanzibarą – Afrikos rojaus kampelį ir kodėl jį vadina afrikietiškais Maldyvais. Šių metų sausio mėnesį aš Zanzibare praleidau savaitę ir turiu jums ką papasakoti!

Kaip nukeliauti ir kiek kainuoja bilietai į Zanzibarą?

Į Zanzibarą aš skridau Turkish Airlines. Tai pats pigiausias ir patogiausias variantas. Sausio mėnesį bilietai kainavo 700 eurų žmogui. Skrydis su persėdimu Stambule, o iš Turkijos į Zanzibarą skrydis trunka 11,5-12 valandų. Kiekviename reise jus nemokamai maitina. Jei skrendate su persėdimu nuo 6 iki 24 valandų, tai jūs galite pasinaudoti viena nemokama nakvyne viešbutyje ar nemokama ekskursija po Stambulą nuo Turkish Airlines. Skristi toli ir ilgai, bet galu vgale , tai verta!

Zanzibaras ir saugumas

Zanzibaras – viena iš saugiausių vietų Afrikoje. Čia nėra laukinių nuodingų gyvūnų ar augalų, net medūzų. O dėl maliarijos ir geltonosios karštinės, tai susirgimų, palyginus su kontinentine Afrika, čia beveik nėra. Taip pat ir su kriminogeninę situaciją saloje. Vienintelį, ką aš rekomenduočiau – nusipirkti tablečių, jei jaučiate nemalonius pojūčius pilve. Zanzibare gėlina jūros vandenį ir šis vanduo gali būti smarkios trydos ar net apsinuodijimo priežastimi.

Tabletės pilnai neišsprendžia problemos. Kaina – apie 10 dolerių arba 25000 vietinių šilingų. O dėl vietinių ir kriminalo – jokių skundų ar ekscesų. Bent per mano būvimo savaitę. Išskyrus pernelyg erzinančius bet ko ir bet kur pardavėjus. Iš esmės mizungu – taip vietiniai vadina baltuosius, jiems vaikščiojantis bankomatas. Tiesiog būkite dėmesingi. Jei nenorite veltis į polemiką su vietiniais, tiesiog eikite tarsi jų nematytumėte ir jie atstos.

Jei būti sąžiningu, tai taip aš atrodžiau grįžęs į Rygą. Paskutinę dieną, po maudynių vandenine, pasigavau kažkokią zarazą. Tiesiog uždegimas, nieko rimto. Pagėriau tablečių, palašinau lašų ir viskas praėjo:

Kur gyventi? Zanzibaro salos viešbučiai.

Reikia iš karto pažymėti, kad Zanzibaras – Afrika. Viešbučiai gali neatitikti sąlyginių žvaigždučių, kaip mes įpratę Europoje. Be to, pas jus bet kada gali atsijungti elektra. Taip pat įdomu, kad viešbučio kaina gali skirtis daugiau nei du kartus! Žodžiu kainodara labai keista.

Būdamas saloje aš visą laiką sekiau kainas ir kaina pirmame viešbutyje buvo nuo 65 iki 160 eurų už naktį! Bet aš vis tik rekomenduoju rezervuoti viešbutį iš anksto, ypač sezono metu. Galiu rekomenduoti visus viešbučius, kuriuose mes gyvenome. Pradėsiu nuo pirmo, pačiame didžiausiame Zanzibaro mieste Stountaune – Jafferji House:

Viešbutis yra praktiškai ant Indijos Vandenyno kranto. Iš pliusų galiu pažymėti – šalia parduotuvės, vaistinės, barai, restoranai. Visos pramogos ir naktinis gyvenimas pasiekiami pėstute. Pasikartosiu, kaina už naktį nuo 65 iki 160 eurų. Nuo viešbučio terasos atsiveria klasiškas vaizdas:

Kitas viešbutis, kuriame gyvenau – Zula Hotel Zanzibar. Šis viešbutis yra rytinėje salos dalyje, Padže kaime. Kaina už naktį nuo 120 eurų:

Viešbutis puikus, geras restoranas, pusryčiai a la carte, privatus puikus paplūdimys, daug žalumos ir grožio. Šalia pramogos ir barai, kaitai ir burlentės. Viešbutis idealiai tinka šeimyniniam poilsiui. Paplūdimys tiesiog puikus:

Jei saloje ieškote ekonominio gyvenimo varianto, rekomenduoju viešbutį Ocean Breeze Hotel. Jis yra šalia Nungvi paplūdimio, tik 6 – 7 minutės pėsčiomis. Dviviečio kambario kaina nuo 70 eurų, yra baseinas. Viešbutis nedidelis, be triukšmingų kompanijų ir orientuotas šeimyniniam poilsiui su vaikais. Štai trumpas video iš viešbučio:

Sąlyginai pats geriausias viešbutis, kuriame aš gyvenau – Kendwa Sunset. Jis yra salos šiaurėje, vietoje, kur daugiausia vakarėlių ir geriausių paplūdimių:

Didžiulė teritorija ir numeriai su balkonais, didelis privatus paplūdimys su baseinu.

Puikus restoranas su švedišku stalu per pusryčius ir vakariene a la carte. Taip pat Kendva paplūdimyje gausybė jaunimo, pramogų. Vienžo, labai rekomenduoju vakarėlių liūtams! Kaina nuo 140 eurų už naktį. Sutikti čia saulėlydžius – ypatingas malonumas:

Zanzibaras. Ką pamatyti ir veikti saloje?

1. Maalum urvas Zanzibare

Pirmu reikalu rekomenduoju nuvykti būtent čia. Maalum urvas – draustinis ir gražiausias urvas saloje. Urvas užpildytas vandeniu, kurio spalva tiesiog užburia. Vieta tiesiog neįtikėtina savo grožiu:

Grožis neapsakomas ir būti čia vienas malonumas. Reikalas tame, kad urvas pasislėpęs nuo saulės ir per kaitrą čia vėsu ir malonu. Be to, vandens spalva tiesiog nuostabi! Turėkite omenyje, kad vizitą čia reikia rezervuoti iš anksto:

2. Džozani miškas Zanzibare

Džozani miškas atrodytu paprastas miškas, tačiau ne. Tai nacionalinis parkas ir pats didžiausias salos miškas. Čia jūs turėsite unikalią galimybę pamatyti Zanzibaro beždžiones – ruduosius kolobus. Tai beždžionės, kurios gyvena tik Zanzibare! Prieš 20 metų jos buvo ties išnykimo riba. Dabar jų čia virš 6000 tūkstančių.

Taip pat galėsite pasivaikščioti po tropinį mišką ir mangroves. Vietinė ekosistema tinkama gyventi daugeliui gyvūnų ir augalų rūšių. Tai šauni vieta, kur smagu ir vėsu didelės kaitros metu.

3. Matemve kaimas Zanzibare

Tai vietinis parodomasis „liuks” tanzanietiškas kaimas saloje. Čia yra vietinis viešbutis, mokykla, ligoninė, paplūdimys.

Čia jūs pilnai galėsite pasinerti į vietinių gyvenimą. Labai rekomenduoju, tačiau siūlau lankyti ne patiems, o su gidu. Padeda suprasti kuo ir kaip gyvena vietiniai. Štai, pavyzdžiui, vietinė privati mokykla:

4. Prieskonių ferma Zanzibare

Iš esmės tai miškas, kuriame auga vaisias, prieskoniai ir daržovės. Viskas vienoje vietoje. Čia jūs pamatysite kaip auga cinamonas ir vanilė, ananasai ir papaja. Kaip vietiniai nusipjauna kokosus.

Beje, labai atsargiai vaikščiokite po kokosinėmis palmėmis – nukritęs kokosas gali lengvai atimti jums gyvybę. Čia jūs viską sužinosite apie vienoje vietoje saloje augančius prieskonius, vaisus ir daržoves. Labai informatyvu! Štai, pavyzdžiui, kaip auga avokadai:

Detaliai viską apie Zanzibarą galima pamatyti mūsų YouTube kanale. Nepamirškite prenumeruoti!

5. Aplankykite baseiną su vėžliais ir paplaukiokite valtimis po salas

Zanzibaras iš tikrųjų ne vien sala, o archipelagas iš 75 salų. Rekomenduoju išsinuomoti valtį ir išplaukti į vandenyną, pamatysite daug naujo ir įdomaus:

Aplankykite taip vadinamą dingstančią salą, paplaukiokite su kauke ir plaukmenimis bei pasimėgaukite vietiniu grožiu:

Pasikartosiu, vanduo kai kuriose vietose neįtikėtino grožio:

Aplankykite gamtinį baseiną Barraka ir pasimaudykite su didžiuliais vėžliais:

6. Pasidarykite ką nors savo rankomis Zanzibar Hand Craft Garden

Įdomi vieta, kur jūs patys galite ką nors pasigaminti iš medžio.  Labai įdomu, vietiniai jus išmokys. Taip pat čia galima užsisakyti, pavyzdžiui lentelę su gatvės pavadinimu ir numeriu ar dėžutę brangenybėms. Bet kokį gaminį iš medžio:

7. Aplankykite Fredžio Merkurio muziejų Zanzibare

Fredis Merkuris – bene garsiausias zanzibarietis pasaulyje. Šiame name Fredis gyveno iki 7 metų. Stoutauno miesto centre yra Fredžio manas – muziejus. Aplankykite, kai būsite saloje:

Oras Zanzibare

Aš Zanzibare buvau sausio pabaigoje. Tai ne sezonas ir pats karščiausias metas saloje. Aš blogai pakeliu karštį, bet jei jus su tuo neturite problemų, tada viskas ok. Jei norite aplankyti salą, kai karštis ne toks didelis, rekomenduoju skristi sezono metu – nuo birželio iki spalio. Sausio mėn. temperatūra pavėsyje stabiliai 30 laipsnių, o ant saulės daugiau nei 40. Bet kokiu atveju tepkitės apsauginiais kremais nuo saulės. O tai nudegsite pačią pirmą dieną, kaip ir aš.

Zanzibaras ir jo paplūdimiai

Geriausi Zazibaro paplūdimiai – dar viena priežastis, dėl ko verta aplankyti salą.

Tokių paplūdimių ir tokio smulkaus balto smėlio aš dar nemačiau niekur, net Juntiniuose Arabų Emiratuose. Štai kodėl Zanzibarą vadina afrikietiškais Maldyvais. Čia paplūdimys šalia Matemve kaimo:

Geriausi paplūdimiai – Nungvi ir Kendva. Čia patys brangiausi ir geriausi viešbučiai. Dar viena priežastis – vandens spalva. Tokio smaragdinio vandens aš taip pat niekur nemačiau. Taip pat čia gera vieta paplaukioti su kauke ir turtingas povandeninis pasaulis:

Seks turizmas Zanzibare

Iš tiesų, ši tema man neįdomi, tačiau daugelis manęs klausinėjo socialiniuose tinkluose. O ir aš pats girdėjau, kad daugelis moterų iš Europos atskrenda čia būtent dėl to. Pasakysiu taip: seks turizmas Zanzibare yra ir ne tik moteriškas. Kad tai patikrinti, aš atsisiunčiau Tinder, palikau jį įjungtą valandai ir nuėjau maudytis. Po valandos, kai grįžau, man parašė 60(!) merginų. Štai vienas susirašinėjimas su viena iš jų, manau viskas aišku be žodžių:

Kaip Zanzibare užsakyti ekskursijas?

Mes naudojomės vietinių pagalba – Colors of Zanzibar. Tai vietinė turizmo agentūra, kuri visu 100% organizuos jūsų poilsį Zanzibare. Vietinės merginos labai sumanios, aptarnavimas aukščiausio lygio.

Į mano elektroninius laiškus jos atsakydavo per 5 minutes. Labai rekomenduoju, jei norite, kad jūsų poilsį kažkas pilnai suorganizuotų nuo iki. Įmonėje Colors of Zanzibar dirba vien merginos ir jos šaunuolės! Drąsiai galite rašyti joms čia: manager@colorsofzanzibar.com arba WhatsApp +255777480019.

Zanzibaras ir suvenyrai. Ką atvežti iš salos?

Suvenyrai Zanzibare parduodami ant kiekvieno kampo. Tiesiogine prasme:

Zanzibare galima užsisakyti duris. Ne paprastas, o išraižytas, iš vertingų medžių rūšių. Tiesa kainos kandžiojasi ir gali siekti keliasdešimt tūkstančių dolerių!

Aš nusipirkau gražią kaukę iš raudonmedžio:

Dar atvežiau dovanų tokį raganosį, taip pat iš vertingos medienos:

Dar aš parvežiau įvairiausių vietinių prieskonių, kaklaskarę, pora marškinėlių, kriauklių ir keletą magnetukų. Labai rekomenduoju visokius dirbinius iš medžio! Galite prigriebti butelį vietinio alkoholio:

Taip pat galite parsivežti vietinių dailininkų darbų. Jie ryškūs ir nebrangūs:

Zanzibaro maistas ir retoranai

Restoranų Zanzibare daug ir jie įvairūs. Iš esmės paprasta virtuvė, susidedanti daugiausiai iš mėsos, jūros gėrybių, ryžių, daržovių. Jūros gėrybių daug, jos skanios ir pigios. Vienas iš geriausių restoranų Stountaune – Beach House:

Pavyzdžiui tokia jūros gėrybių lėkštė su omaru, tunu, krevetėmis, kalmarais ir aštunkoju, kainavo tik 70 000 tanzanietiškų šilingų arba 25 eurus:

Iš karto pasakysiu, mes trise nesugebėjome visko suvalgyti! Štai pavyzdžiui restoranas – Furaha Local Restaurant, kuriame mes lankėmės būdami saloje:

Galite susipažinti su meniu. 15000 tanazanietiškų šilingų yra panašiai 5 eurai:

Čia aš valgiau patį skaniausią aštunkojį savo gyvenime. Labai skanu, rekomenduoju!

Iš esmės Zanzibaras – rojus jūros gėrybių mėgėjams. Bet ir mėsėdžiams, kaip aš irgi neblogai. kaina už porciją nuo 5 iki 25 eurų. Labai brangiuose restoranuose mes nebuvome. Pažymėsiu, kad iš esmės jie visi geri, maitinimas viešbučiuose puikus. Dar vienas momentas, turėkite su savimi grynųjų, bankomatai čia tik Stountaune. Tai pats didžiausias miestas ir salos sostinė. Kitos gyvenvietės iš esmės kaimai. Nusiimti pinigų iš bankomato čia gali būti problematiška.

Būdami Zanzibare mes jums nufilmavome valandinį video, kurį galite pažiūrėti mūsų YouTube kanale:

P. S.

Tokiu aš pamačiau Zanzibarą. Mane galite rasti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklalapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys

 

 

Šviesų šou Pakruojo dvare rengiamas jau 6 metus iš eilės. Kiekvieną žiemą čia rengia puikius įvairios tematikos šviesų šou. Dvaras ir šiaip labai įdomi lankytina vieta. O žiemą, kai rengiamas šviesų šou, tuo labiau. Jei norite sutaupyti laiko, galite patys pasižiūrėti mūsų YuoTube kanale. Beje, jei jūs dar neprenumeruojate mūsų YouTube kanalo – mielai kviečiame:

Dar paskaityti apie panašų renginį 2018 metais galima čia (straipsnis rusų kalba, vert. pastaba). Viena pagrindinių mačiusiųjų pastabų, didelę bilieto kaina (16 eurų suaugusiam). Renginio organizatoriai jau nustebino žiūrovus įvairiuose Europos miestuose: Taline, Varšuvoje, Kijeve.

Bet, kaip sakoma, kiekvienas pasirenka savo biudžetą ir renginius. Aš gi jums dabar papasakosiu apie 2023 / 2024 metų renginį. Į 50 organizatorių komandą įeina žinomas kompozitorius Leonas Somovas, šviesų dailininkas Vilius Vilutis, įtalų klounas Camilo ir daug kitų.

Šiemet šviesos instaliacijų biudžetas ir mastas yra didžiausias per visus 6 renginio metus. Šių metų tema – kosmosas ir planetos:

Renginio organizatoriai nepamiršo ir erdvėlaivių:

Šiame renginyje nuolat lankausi jau 3-4 metus ir galiu patvirtinti, kad rengėjai šiemet tikrai pasistengė. Net pats dvaro pastatas yra šauniai papuoštas. Juk tai didžiausias tokio tipo festivalis Baltijos šalyse:

Tokį šviesų šou aš pamačiau Pakruojų dvare. Per Kalėdas čia šviečia lazeriai ir dega šviesos. Atvažiuokite pažiūrėti patys!

P. S.

Dėkoju kelionių organizatoriui Mari už kelionės organizavimą, drąsiai kreipkitės, jei norite vykti į ekskursiją su grupe ar individualiai. Jie keliauja ir skraido po Pabaltijį, Europą ir Baltarusiją. Taip pat specializuojasi medicinos turizme. Kelionių tvarkaraštį galite peržiūrėti čia.

Mane galite rasti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį markentinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklalapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys

Juodkalnija arba Montenegro – gamtos ir puikių peizažų mėgėjų rojus. Pačios įdomiausios Juodkalnijos vietos – kalnai, gamta, saugomi miškai, autentiški kaimeliai ir, žinoma, Adrijos jūra!

Juodkalnija yra Pietų Europoje, Balkanų pusiasalio vakaruose. Žemėlapyje Juodkalnija yra beveik prieš Italijos „kulną”.

Iš Juodkalnijos labai patogu keliauti į kitas šalis, nes ji ribojasi su Albanija, Kroatija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija ir Italija per Adrijos jūrą. Iš Rygos į Juodkalniją mes skridome užsisakę kelionę. Tuomet tai buvo pigiau, nei atskirai pirkti lėktuvo bilietus ir rezervuoti viešbučius.

Juodkalnija – visai jauna šalis. Nepriklausoma ji tapo tik 2006 metais. Juodkalnija nėra Europos sąjungos narė, bet valiuta Juodkalnijoje – euras!

Per visą atostogų laikotarpį Juodkalnijoje mums nekilo problemų su kalba. Praktiškai visi kalba arba rusiškai, arba angliškai. Juodkalnijoje gyvena geri ir paslaugūs žmonės 🙂

Juodkalnija – šalis, kur atostogas praleisti gulint tik paplūdimyje būtų tiesiog nusikaltimas. BŪTINAI! Būtinai reikia nuomotis automobilį ir važiuoti palei pakrantę ir tolyn nuo pakrantės, gilyn į šalį, į kalnus! Garantuoju, kad vaizdinga gamta ir gausūs Juodkalnijos serpantinai nepaliks jūsų abejingų!

Automobilio nuoma Juodkalnijoje

Mes apsistojome Budva mieste ir su automobilio nuoma nebuvo jokių problemų! Ant kiekvieno kampo automobilių nuomos punktai su įvairiausiais pasiūlymais ir kainomis nuo 20 eurų už parą, priklausomai nuo jūsų norų ir automobilio klasės.

Mes išsinuomavome automobilį per merginą, su kuria susipažinome Facebook’e. Automobilis su pilnu draudimu, žalia korta (reikalinga keliaujant į kaimynines šalia) ir be ridos limito mums kainavo 25  eurai / para. Automobilį mums pristatė į viešbutį ir po kelionės, mes jį palikome viešbučio teritorijoje.

Kuro kainos Juodkalnijoje skiriasi nuo kainų Rygoje. 95 benzinas kainavo 1,38 euro už litrą, o dyzelinas – 1,26 euro už litrą.

Juodkalnijos lankytinos vietos

Kas gi įdomaus yra Juodkalnijoje? Aš papasakosiu jums apie tas vietas, kurias mes aplankėme ir kurios palietė mano sielą.

Negošo mauzoliejus

Nuotrauka: www.myguidemontenegro.com

Viena iš labiausiai lankomų Juodkalnijos vietų, Negošo mauzoliejus, yra Lovčeno nacionaliniame parke, Lovčeno kalno viršūnėje.

Kad aplankyti mauzoliejų, reiks truputį paprakaituoti, iki jo – 461 laipteliai.

Mauzoliejuje saugomas Petro II Petrovičiaus-Negošo sarkofagas. Jis buvo gerbiamas Juodkalnijos valdovas, poetas ir išminčius. Įeinant į mauzoliejų, lankytojus pasitinka 2 moterų statulos. Viduje – pačio valdovo statula.

Mauzoliejaus apatiniame aukšte yra Negošo sarkofagas.

Jei praeiti už Negošo statulos ir išeitį į lauką iš kitos pusės, tai jūs papulsite ant siauro takelio, kuris nuves į apskritą apžvalgos aikštelę. Nuo čia atsiveria nuostabus vaizdas į Juodkalniją ir kaimynines šalis. Mes atsidūrėme aukščiau debesų, kvėpavome švariausiu kalnų oru ir paprasčiausiai gėrėjomės stebuklinga panorama…

Pojūčiai nerealūs – taip gražu, kad net gniaužia kvapą!

Truputis praktiškos informacijos:

Įvažiavimas į Lovčeno nacionalinį parką mokamas – 2 eurai.

Įėjimas į mauzoliejų kainuoja 5 eurai, vaikams – 2,5 euro. Kasa yra pakankamai aukštai nuo stovėjimo aikštelės, tad bus labai apmaudu, jei pinigus paliksite automobilyje.

Kotoro serpantinas

Kotoro serpantinas – tai kalnų kelias ir daugybė kilpų. Pakeliui pasitaiko apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria beprotiški vaizdai. Kelias pakankamai siauras ir automobiliams sunku prasilenkti, ypač autobusams.

Be automobilių ir autobusų kelyje galima sutikti ir tokias kliūtis.

Kotoro serpantinas iš viršaus atrodo taip:

Ir Kotoro serpantinas žemėlapyje…

Po truputį keliantis link debesų, pastoviai keičiasi „vaizdas” ir atsiveria tolimi, užburiantys horizontai! Apžvalgos aikštelėse, kurios padarytos keliose vietose serpantine, turistų laukia nuostabūs peizažai ir pati geriausia Kotoro įlankos panorama.

Man šis serpantinas paliko gilų įspūdį! Man labai norėjosi grįžti ir pajusti šias emocijas dar kartą. Vyras su malonumu pasigavo mano idėją, nes labai mėgsta važinėtis tokiais ekstremaliais kalnų keliais.

Tai vienintelė vieta į kurią atostogų metu važiavome du kartus. Ir įdomu, kad nei Google žemėlapiai, nei Waze nenorėjo dėlioti maršruto šiuo keliu, bet vedė mus ratais iš Kotoro į Cetinė, bet mes užsispyrę ir mums buvo reikalingas būtent šis kelias.

Jei važiuojate į Juodkalniją, prašau, nebijokite serpantinų. Važiuojant šiais vingiuotais keliais galima gauti tiesiog nepamirštamų įspūdžių, kuriuos atsiminsite visą gyvenimą!

Kotoro įlanka

Viena gražiausių pasaulio įlankų ir pagrindinis Adrijos briliantas – Kotoro įlanka. Tai nepaprasto grožio vieta, kurią būtina aplankyti!

Kotoro įlankos pakrantėje įsikūrę populiarūs tarp turistų miestai – Kotoras, Perastas ir Herceg Novis. Kiekviena diena čia atvažiuoja ir atplaukia būriai turistų. Mane nustebino, kokie gigantiški kruiziniai laivai atplaukia į įlanką. Jų fone, žmonės tiesiog vabaliukai…

Kad pasidžiaugti visu užutėkio grožiu, galima užsisakyti ekskursiją jachta po įlanką, perplaukti įlanką keltu arba apvažiuoti ją keliu, kuris vingiuoja tarp kalnų ir miškų, bei apjuosia visą įlanką. Šio kelio ilgis virš 100 km ir po kiekvieno posūkio įlanka stebins savo gamtos grožiu.

Kotoras

Kotoras – paslaptingas miestas su turtinga istorija. Pirmą kartą paminėtas II amžiuje prieš mūsų erą.

Tačiau miesto klestėjimo laikotarpis laikomas 1420 – 1797 metai, kai jį valdė venecijiečiai. Senamiestis tiesiog alsuoja viduramžiais. Vienas malonumas klajoti siauromis, grįstomis gatvelėmis, kuriose gausu kavinukių ir suvenyrų parduotuvėlių. Kotore aš praktiškai nefotografavau, o tiesiog vaikščiojau ir kaifavau nuo tvyrančios atmosferos!

Kotoro miesto simbolis – katinas! Aš dar niekada ir niekur nemačiau tiek kačių… šie ūsuotieji pūkuotukai užtvindė visą miestą. Ir nenuostabu, nes čia juos myli, maitina ir gerbia.

Kotoro tvirtovė

Didžiulė tvirtovė, kurią statė keletą amžių, stovi šalia Kotoro miesto. Tvirtovė pakankamai gerai išsilaikė iki mūsų dienų, nepaisant žalos, kurią padarė žemės drebėjimai. Būtent nuo tvirtovės sienos, kuri yra apie 300 metrų aukštyje, gaunasi pačios nuostabiausios Juodkalnijos perlo – Kotoro įlankos nuotraukos.

Šv. Jono tvirtovė – lankomiausia Kotoro vieta. Aplankyti ją būtina, tik perspėju, kad užsikabaroti iki pačio viršaus bus, oi kaip nepaprasta…

Kiek atsimenu, tai daugiausiai jėgų pareikalavęs pasikėlimas. Mes kėlėmės, dar visai neseniai buvusiu nemokamu, senu austrų keliu per tuščią Špiliari kaimelį. Nemokamas kelias tapo man dideliu išbandymu.

Vingiuotu takučiu per lietų, kaitroje, mes kėlėmės virš valandos. Kelionė užėmė daug laiko dėl dažnų sustojimų atsipūsti ir fotografuoti, fotografuoti ir dar kartą fotografuoti… Po to mes lindom pro landą, kuri yra pakankamai aukštai sienoje ir laipteliais lipome iki patį tvirtovės viršų.

Šis kelias sudėtingas, bet lengvesnis, nei lipti nuobodžiais laiptais. Na ir daug įdomesnis! Dėl to, kad einant senu keliu galima pasižiūrėti į tvirtovę iš šono, sutikti kalnų ožių, arkliukų ir nufotografuoti kačiukus, kurie įsitaisė apleisto Špiliari kaimelio koplyčioje.

Vaizdas, kuris atsivėrė į Kotoro įlanką nuo didingų tvirtovės sienų, buvo vertas visų pastangų.

Atgal jau mes leidomės „mokamais” daugiau nei 1300 laipteliais. Laipteliai labai platūs ir leistis jais buvo labai nepatogu ir užėmė daug laiko. Pro darbuotojus, parduodančius bilietus, praėjome ramiai, niekas mūsų apie nieką neklausė.

Ne taip seniai Instagram’e pasirodė informacija, kad nemokamą landą uždarė, dabar ten stovi darbuotojas ir ima pinigus už įėjimą. Įėjimas į tvirtovę kainuoja 8 eurus. Dabar sutaupyti galima tik ne sezono metu, kai įėjimas į tvirtovę nemokamas.

Kelionei į tvirtovę siūlau pasirinkti rytinį laiką, kai nėra taip karšta ir būtinai pasiimti vandens ir galvos apdangalą.

Perastas

Senas Juodkalnijos miestelis Perastas įsikūręs Kotoro įlankos pakrantėje.

Miestelis labai mažas ir, kad jį apeiti, tikriausiai užteks ir valandos. Šiame mieste gyvena mažiau nei 400 žmonių ir jie labai myli savo miestą. Tai labai jaučiasi! Ir žinote, aš juos suprantu… neįmanoma neįsimylėti šio stebuklingo miesto!

Perate uždraustos šiuolaikinės statybos ir pastatų fasadų remontas, kad nenukentėtų istorinis vaizdas. Turistams čia uždrausta važinėti automobiliais. Automobilį galima palikti mokomoje aikštelėje prie įvažiavimo į miestą.

Šis mažas miestelis iš atvirutės įkrito giliai man į sielą. Turbūt, tai pats romantiškiausias ir jaukiausias miestelis iš visų, kuriuos mačiau… ir kur svajoju grįžti vėl.

Cetinė

Cėtinė – buvusi Juodkalnijos sostinė, dabar kultūrinė šalies sostinė.

Pagrindinė seno miestelio Cetinė lankytina vieta – stačiatikių Švč. Mergelės Marijos gimimo vienuolynas. Jame saugoma Šv. Jono Krikštytojo dešinė ranka ir kryžiaus, ant kurio buvo nukryžiuotas Jėzus, dalelė. 

Įeiti į vienuolyną galima tik prisidengus galvą ir pridengtais keliais. Tiems, kurie savimi nepasirūpino, prie įėjimo padėtos skarelės.

Mes turėjome mažai laiko šiam miestui, todėl užsisakėme apžvalginę ekskursiją elektromobiliu.

Miestelis mažas ir mes jį pravažiavome per 20 min. Dabar gailiuosi, kad nepaskyrėme daugiau laiko jam.

Lipskos urvas

Lipa Cave – vienas iš didžiausių Juodkalnijos urvų. Tunelių, koridorių ir salių sistema tęsiasi apie 2,5 km. Einant koridoriais tarp salių galima pajusti stiprų vėją, pučiantį iš urvo tunelių.

Urve ir vasarą, ir žiemą pastovi 8-12 laipsnių temperatūra. Kad turistai nesušaltų, išduoda apsiaustus.

Ekskursijos metu gidas parodo slapčiausius urvo kampelius, pasakoja apie stalaktitus, stalagmitus ir stalaktonus.

Urvas yra už 5 km nuo Cetinė miesto, Lipa Dobrska kaime.

Urvo lankymo kaina – 10,90 eurų. Į kaina įskaičiuota važiavimas traukinuku nuo stovėjimo aikštelės iki urvo, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, apsiaustas, šalmas ir žibintuvėlis.

Juodkalnijos sostinė – Podgorica

Dabartinė sostinė ir pat didžiausias Juodkalnijos miestas – Podgorica.

Podgoricoje mus domino paminklas Vladimirui Visockiui, kurį 2004 metais Juodkalnijai padovanojo Maskva. Paminklą pastatė ant aukšto Morača upės kranto.

Penkių metrų aukščio Visockio, su gitara rankoje, skulptūra stovi ant granitinio postamento. Ant arkos – Visockio eilės skirtos Juodkalnijai. 

Šalia paminklo yra dar viena Podgoricos lankytina vieta – vantinis tiltas Milenium arba Tūkstantmečio tiltas.

140 metrų tiltas per Morača upę buvo atidarytas 2005 metais. Milenium tiltas Podgoricoje yra savotiška įžymybė.

Niagaros krioklys

Ne, aš nieko nemaišau! Juodkalnija turi savo Niagarą.

Netoli Podgoricos, praktiškai lauke, Cijevna upėje, yra turistams mažai žinomas Niagaros krioklys.

Vasarą krioklys ne toks galingas, kaip pavasarį ar rudenį, lietų metu, bet aplankyti jį verta.

Mes nusileidome į nedidelį išdžiuvusį kanjoną ir juo keliavome iki krioklio. Kai atėjome į vietą, paaiškėjo, kad šalia krioklio padarytas patogus nusileidimas prie jo. Bet mes gi neieškome lengvų kelių.

Šalia krioklio yra kavinė, kur galima užkasti, gėrintis vaizdu į krioklį.

Džiurdževiča tiltas ir Tara upės konjonas

Džiurdževča tiltas labai populiarus Juodkalnijoje. Penkių arkų betoninis tiltas per Tara upę stebina savo dydžiu. Jo ilgis – 365 metrai, o aukštis – 172 metrai.

Antro pasaulinio karo metu, tilto inžinieriaus pagalba, buvo susprogdinta viena arka ir tokiu būdu užkirstas kelias priešui per Tara upės kanjoną. Paminklas inžinieriui pastatytas šalia tilto.

1946 metais tiltą atstatė ir dabar jis labai populiarus tarp turistų. Fantastinis, pačio giliausio upės kanjono Europoje, grožis užburia. Žiuri žemyn ir galva apsisuka… pačioje kanjono apačioje teka greita, smaragdo spalvos upė, kuri dingsta Durmitoro nacionalinio parko  miškuose.

Nuo tilto galima nusileisti iki upės. Ten turistams siūlomas plaukimas plaustais Taros upe. kainos nepasakysiu, nes manęs ši pramoga nedomino.

Per kanjoną nutiestos 3 Zip-line trasos. Už 25 eurus kiekvienas norintis gali praskrieti virš kanjono. Aš labai norėjau, bet vienu momentu išsigandau, o kai apsisprendžiau, pradėjo lyti ir skrydžiai baigėsi.

Pats kelias nuo pakrantės link Juodkalnijos šiaurės – jau nuotykis ir džiaugsmas akims. Kalnų kelias per tarpeklius, šalimais tekanti smaragdinė upė, kriokliai ir gamtos peizažai, kurių net negaliu aprašyti!

Budva – pačiausias vakarėlių miestas Juodkalnijoje

Vakarais krantinėje užsidega daugybės kavinių, restoranų, pasilinksminimo įstaigų ir pramogų parko šviesos. Čia tiesiog verda naktinis gyvenimas ir niekada nebūna nuobodu.

Pagrindinės Budvos lankytinos vietos – senamiestis ir Citadėlė.

Senamiestis – tai keletas siaurų vingiuotų viduramžių gatvių su muziejais, barais ir suvenyrų krautuvėlėmis. Senamiestis yra už Citadėlės gynybinių sienų ir papulti į jį galima pro tvirtovės vartus.

Citadėlės lankymas mokamas, bet nepagailėkite 3,50 eurų ir pasikelkite ant tvirtovės sienų. Nuo viršaus atsiveria puikūs miesto vaizdai. Taip pat Citadėleje yra muziejus ir jaukus restoranas. Beje, į bilieto kainą įeina atvirukas su Citadėlės vaizdu ir gaivinantis gėrimas.

Budva – kurortinis miestelis su ilga krantine, nuo kurios galima plaukti į jūra kateriu ar katamaranu. Budvos paplūdimiuose labai daug žmonių, bet jie pilnai įrengti poilsiaujantiems.

Atostogos Juodkalnijoje buvo labai turiningos ir įdomios! Mes daug pamatėme, bet tai tik maža dalis Juodkalnijos grožybių. Aš būtinai grįšiu artimiau susipažinti su šalimi 🙂

Daugiau įdomių vietų ir nuotraukų rasite mano Instagram ar Facebook puslapiuose.

Prenumeruokite TravelBlog Baltic naujienas ir Jūs visada žinosite kur nuvykti ir įdomiai praleisti laiką!

Autorius: Ksenia Savčuka

Iš rusų kalbos vertė: Giedrius Gervys

Go to Top