Sveiki! Kiekvienais metais, kai pas mane vasara atvažiuoja dukra, mes ieškome Daugpilyje įdomių vietų, kuris galima aplankyti su vaikais. Tokių vietų pakankamai daug ir jos įvairios, tad galima užimti įvairaus amžiaus vaikus su skirtingais interesais. Šiandien pristatau savo Daugpilio lankytinų vietų, kurias rekomenduoju aplankyti su vaikais, topą.

1. Stropų ežeras.

Tai mėgstama miestiečių ir svečių poilsio vieta vasarą. Ežeras – pat didžiausias miesto vandens telkinys su švariu vandeniu (kiekvienais metais suteikiama mėlyna vėliava) ir išvystyta infrastruktūra. Čia yra paplūdimys,  vaikų ir sporto aikštelės, pavėsinės su stalais ir kepsninėmis, dviračių, velokartų ir irklalenčių (E-BIKE) nuoma, vasaros kavinė ir promenadas pasivaikčiojimui ežero pakrante.:

Būtent čia yra atviras baseinas vaikams ir suaugusiems su tramplinu:

2. Daugpilio inovacijų centras.

Mokslas patrauklia ir suprantama forma: eksponatai, leidžiantys pažvelgti į pasaulį, kitu, neįprastu kampu. Centre įvairaus amžiaus vaikams papasakos apie įvairias mokslo kryptis: fiziką, chemiją, anatomiją, mediciną ir kitas. Čia galima sudalyvauti praktiniuose mokymuose (master klasėse) ir smagiai praleisti laiką sun draugais ir artimaisiais.

3. Latgalos zoologijos sodas.

Latgalos zoologijos sodas tai vieta, kurioje aš su vaiku lankausi kiekvienais metais ir jums rekomenduoju. Tik vienas niuansas – būtinai užsisakykite ekskursiją su gidu! Kitaip jūs nepamatysite ir pusės mini zoologijos sodo gyventojų, kurie pasislėps nuo jūsų dirbtinėse džiunglėse. Čia jūs sutiksite pitonus ir kaimanus, beždžiones ir kitus gyvūnus. Visi plaukioja, ropoja ir skraido ištisus metus. Daug įdomaus sužinosite ir jūs, ir jūsų vaikai. Buvau čia jau 10 kartų ir vis atrandu kažką naujo!

4. Daugpilio molio meno centras.

Apie šia vietą jau rašiau. Čia taip pat rekomenduoju užsukti tėvams su vaikais. Puiki vieta poilsiui. Praktinio užsiėmimo metu laikas prabėgs nepastebimai. Čia jus išmokys lipdyti iš molio, išdegti gaminius, padengti juos glazūra ir dar daug visko. Sužinosite puodžiaus amato subtilybes. Padarysite kažką savo rankomis iš molio ir atitrūksite nuo kasdienių rūpesčių. Be to, bus ką padovanoti draugams ir artimiesiems po kelionės į Daugpilį!

5. Daugpilio kraštotyros ir meno muziejus.

Muziejus – vienas iš seniausių ir didžiausių Daugpilyje ir Latgaloje. Muziejaus tikslas – supažindinti su Daugpilio miesto ir krašto kultūra, istorija ir gamta. Beje, muziejuje reguliariai vyksta praktiniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems „Šeimos diena”. Viename iš tokių aš buvau su dukra. Gaminome iš stiklo, buvo labai įdomu!  Užsiregistruokite iš anksto, nes vietų skaičius ribotas.

6. Vaikų pramogų centras „PLAY DAY”.

Pats didžiausias Latagaloje vaikų pramogų centras, užimantis 500 m2 plotą. Pramogos skirtos įvairaus amžiaus vaikams.

7. Nuotykių parkas „Daugavpils Tarzāns“.

Nuotykių parkas yra šalia Stropų ežero paplūdimio, promenados gale. Štai kur jūs sužinosite, kas yra tikras adrenalinas! „Daugavpils Tarzāns“ parke įvairiame aukštyje įrengtos skirtingo sudėtingumo laipiojimo trasos vaikams ir suaugusiems. Gali kilti sunkumų, jei jūs ar jūsų vaikas bijo aukščio. Bet viskas labai saugu, blogiausiu atveju jus „evakuos” parko darbuotojai. Čia taip pat būname kiekvienais metais!

8. Vandens pramogų parkas „Water Land”.

Vandens pramogų parkas yra Rugelu tvenkinio teritorijoje, dar vienoje, miestiečių ir svečių mėgstamoje, poilsio vietoje. Čia galima ne tik degintis ir maudytis. Vaikai nuo 6 iki 9 metų turi būti prižiūrimi sauaugusių.

9. Pramogų ir poilsio kompleksas „Orange Bouling”.

Didelis poilsio kompleksas su boulingu ir restoranu. Galima pažaisti boulinga, atšvęsti gimtadienį ar kitą šventę. Pastoviai lankomės su dukra ir artimaisiais.

10. Stropų aktyvaus poilsio ir sporto trasa.

Čia paskutiniu metu aš praleidžiu nemažai laiko. Priežastis – nusipirktas dviratis. Apie 20 metų nevažinėjau dviračiu, dabar gi negaliu nuo jo nulipti, per savaitę prisukau apie 100 – 200 kilometrų. Trasos ilgis apie 3 kilometrus. Trasa apšviesta tamsiu paros metu ir skirta važinėtis dviračiais, riedučiais, riedslidėmis, bėgimui ir šiaurietiškam ėjimui. Žiemą – geriausia vieta slidinėti.

11. Daugpilio šikšnosparnių centras.

Daugpilyje gyvena antra pagal dydį Baltijos šalyse žiemojančių šikšnosparnių kolonija. Tvirtovėje, kurioje jie gyvena, yra drėgna ir savitas mikroklimatas. Visa tai sukuria palankią šikšnosparniams atmosferą. Centro ekspozicija, kuri įsikūrusi tvirtovės Nikolajaus vartų patalpose, supažindins su temine pašto ženklų kolekcija ir apie šikšnosparnių gyvenimą Daugpilio tvirtovėje.

12. Brugių gatvės promenada dešiniame Dauguvos upės krante.

Promenada ir gatvė atsirado sąlyginai neseniai. Čia jūs galite pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiu Dauguvos krantu. Promenada tinka lėtiems pasivaikščiojimams ir gamtos stebėjimui. Rekomenduoju pasivaikščioti čia saulei leidžiantis. Gatvėje įrengti suoliukai. Artimiausiu metu čia bus įrengtas paplūdimys ir kita infrastruktūra poilsiui.

13. Pasiplaukiojimas Dauguva „Sola” plaustu ar valtimi „Dina”.

Puiki galimybė paplaukioti Dauguvos upe. Maršrutas prasideda prieplaukoje miesto centre ir baigiasi prieplaukoje tvirtovėje. Norint, galima pasirinkti maršrutą ir trukmę. Maksimalus keleivių skaičius plauste „Sola” – 25, valtyje „Dina” – 15. Šaunus variantas linksmai ir įdomiai praleisti laiką upėje.

14. Daugpilio Olimpinis centras.

Olimpinis centras – daugiafunkcinis sporto centras Daugpilio centre. Svečių patogumui – baseinas suaugusiems ir vaikams, turkiška pirtis ir sauna. Vienintelė Latvijoje ir Baltijos šalyse specializuota fechtavimo salė, treniruoklių salė ir salė aerobikai, aikštelės varžyboms ir sportui, bei futbolo aikštė šalia centro.

Taip pat čia galima pažaisti stalo tenisą ir apsilankyti druskų kambaryje. Centre yra kavinė ir sporto medicinos centras, kur galima gauti masažuotojo, sporto medicinos gydytojo, reabilitologo, kineziterapeuto ar kitų specialistų konsultacijas. Jei norite sportuoti su vaikais ar be – jums čia.

15. Esplanade poilsio parkas.

Dar viena įdomi  vieta ekstremaliam sportui. Pirmas Baltijos šalyse tokio tipo parkas įsikurtas 4 hektarų plote. Parke keletas zonų važinėjimuisi įvairių tipų dviračiais, riedlenčių parkas, asfaltuotas dviračių takas, nuotykių trasa ir vaikų zona. Čia galima linksmai ir naudingai praleisti laiką važinėjantis dviračiu, riedlente, riedučiais. Įvairaus sudėtingumo trasos su kalneliais ir posūkiais. Pasirūpinta ir saugumu – susidūrimai ir traumos praktiškai neįmanomi. Abiejuose trasų šonuose – minkšta veja. Parko teritorijoje įrengti takai pasivaikščiojimui. Tad tėvai gali pasivaikščioti, kol vaikai linksminasi.

16. Vaikų kavinė „Sanmari”.

Čia bet kuris vaikas pasijus tarsi pasakoje. Kavinė įsikūrusi to pačio pavadinimo „Sanmari” viešbutyje. Švesti šventes gali grupės iki 15 žmonių. Įvairus vaikiškas meniu linksmoje ir spalvingoje kavinėje vaikams.

17. Vaikų pramogų centras „Funny Lamd”.

Centre jūsų kaukia: unikalus sausas 30000 kamuoliukų baseinas, pripučiamas atrakcionas – pilis, virtuali realybė, vaikų kampelis su žaislais ir dar daug visko. Taip pat yra banketinė salė šventėms.

18. Latgalos centrinės bibliotekos skaitmeninių technologijų šeimos centras,

Centras yra pačiame miesto centre, tame pačiame pastate, kaip ir Daugpilio turizmo informacijos centras. Centre pažinti pasaulį galima ne tik knygų pagalba, bet ir pasitelkiant XXI amžiaus technologijas. Centras siūlo: kinetinių viktorinų kolekciją, labiau pažinti virtualios realybės pasaulį, virtualią išvyką dviračiu, pažinti pasaulį skaitant knygas, pažaisti stalo, interaktyvius ir video žaidimus, pasinerti į robototechnikos pasaulį ir dar daug visko. Apsilankę centre vaikai, reikalauja ir laukia sekančio vizito!

19. Vaikų pramogų centras „Roxy”.

Pramogos įvairaus amžiaus vaikams. Kamuoliukų baseinas su čiuožykla, minkštos konstrukcijos (kalneliai, laiptai, kubai ir k.t.), lavinantys stalo žaidimai, lavinantys žaidimai ant sienų, pati didžiausia čiuožykla Latgaloje, triaukštis labirintas ir dar daug visko.

20. Daugpilio ledo rūmai.

Na, čia ir taip viskas aišku, manau net nėra reikalo pasakoti. Važinėtis pačiūžomis patinka bet kokio amžiaus vaikams ir bet kokiu metų laiku. Čia aš su dukra dažnai užsibūnu!

O ką jūs patartumėte aplankyti Daugpilyje su vaikais? Jei norite sužinoti ką nors daugiau, jums čia: visitDaugavpils.lv/lt/.

P. S.  Mano keliones galima sekti Facebook ir Instagram. Prenumeruokite Travelblog naujienas ir skaitykite apie keliones po Baltijos šalis ir pasaulį, jūsų laukia daug įdomybių! Skaitykite, prenumeruokite, komentuokite ir dalinkitės įspūdžiais. Kitus mano straipsnius galite rasti čia.

Taip pat galite su manimi susisiekti jei Jus domina bendradarbiavimas su TravelBlog Baltic. Siūlome kompleksinį marketinginį palaikymą ir konsultacijas turizmo srityje jūsų verslui tinklapyje, bloguose, žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose. Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir ne tik. Kuriame o įvairaus sudėtingumo foto, video, audio turinį. Jei norite pabendrauti šia tema — Jums čia: alexander@travelblog.lv.

Autorius: Aleksandr Alimov

Iš rusų kalbos vertė Giedrius Gervys